Genç çiftçilere küçükbaş dağılımı yapıldı

17 Aralık 2018 Pazartesi 11:27

 Genç çiftçilere küçükbaş dağılımı yapıldı

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde genç çiftçilere koyun dağılımı yapıldı.

Üç yıldır uygulanmakta olan Genç Çiftçi hibe destek projesi kapsamında 2018 yılı içinde yer alan projede Çaycuma İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 8 genç çiftçiye 256 adet koyun, 16 adet koç olmak üzere toplam 272 adet küçükbaş dağıtımı gerçekleştirildi.
Proje hakkında bilgi veren yetkililer "Çaycuma ilçesinde üç yıl boyunca uyguladığımız projelerle toplam 136 genç çiftçimize 4.080.000 TL tutarında tamamı hibe sığır, manda, koyun, arılı kovan, gezen tavuk, seracılık, çilek üretim tesisi desteği sağlanmıştır. Bu üç yıllık projenin son dilimi adet koyun dağıtımımız ile bugün 8 genç çiftçimize daha hibe destek sağlamış oluyoruz. Devletimizin genç üreticilere yönelik destekleri artarak sürmektedir. Bu destekten yararlanan çiftçilerimize hayırlı olsun diyor ve başarılı üretimler, bol kazançlar diliyoruz" dedi.
Program hak sahiplerine Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisleri tarafından kura ile belirlenerek koyun ve koçların teslimi ile sona erdi.

Etiketler:

Genç , çiftçi , koyun , dağıtım

Yorumlar
  • cengiz
    17 Aralık 2018 Pazartesi 19:46

    hahırlıolmasınıdiliyoruz

Çin Uydu Konumlama Ofisi ile işbirliği anlaşması yapıldı

17 Aralık 2018 Pazartesi 11:20

Çin Uydu Konumlama Ofisi ile işbirliği anlaşması yapıldı

Türkiye’nin üyesi olduğu Asya Pasifik Uzay İşbirliği Örgütü (APSCO) şemsiyesi altında yürütülmekte olan Uluslararası Küresel Konumlama Sistemleri İzleme Ağı (IGMA) Projesi kapsamında, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü ile Çin Uydu Konumlama Ofisi (CSNO) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Bu anlaşma kapsamında, Çin’in ABD’nin Küresel Konumlama Sistemi GPS’e alternatif olarak geliştirmekte olduğu Beidou Uydu Konumlama Sistemi’ne ait bir izleme istasyonu BEÜ'nün kampüsüne kurulacak ve buradan elde edilecek gözlemlerle yeni uydu konumlama sisteminin performans testlerinin yanı sıra atmosfer ve meteoroloji üzerinde de çalışmalar yapılabilecek. İzleme istasyonundan Çin dışında tüm üye ülkelerde sadece bir istasyon bulunurken, Türkiye’de ODTÜ’den sonra ikinci istasyon BEÜ'de kurulmuş olacak. Türkiye'ye tanınan bu ayrıcalıkta Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Mühendisliği Bölümü’nün uzay teknolojileri konusunda bugüne kadar gerçekleştirdiği uluslararası düzeydeki çalışmaların önemli rolü bulunuyor.

Yorumlar

Trafik kazası...6 kişi yaralandı...

17 Aralık 2018 Pazartesi 11:17

Trafik kazası...6 kişi yaralandı...

Zonguldak'ta meydana gelen trafik kazasında 6 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza Çaycuma ilçesi Saltukova beldesi Havalimanı kavşağında meydana geldi. Sürücüsü belirlenemeyen 06 ACB 948 plakalı araç ile Muharrem K. idaresindeki 14 FM 900 plakalı araç çarpıştı. Kazada 06 ACB 948 plakalı aracın içerisinde Burcu A., Melis A., Yasemin Y., Mehmet Y., Furkan Y. ve Kaan Y. yaralandı. Ağır yaralanan Kaan Y. Zonguldak Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Diğer yaralıların hayati tehlikeleri ise bulunmazken tedavileri sürüyor.
14 FM 900 plakalı aracın sürücü ve içinde bulunan bir yolcunun kazadan sonra olay yerinden ticari taksi ile Bakacakkadı beldesine kaçtıkları tespit edildi. Şüpheliler kaçtıkları yerde kıskıvrak yakalandı. Olay yerinden kaçan Setenay Melek Y. 0.85 promil ve aracın sürücüsü Muharrem K.'nın da 2.74 promil alkollü olduğu tespit edildi. Sürücü Muharrem K. gözaltına alınırken, kazayla ilgili inceleme sürüyor.

Yorumlar

Ünlü sanatçının konserinde evlilik teklifi

15 Aralık 2018 Cumartesi 17:02

Ünlü sanatçının konserinde evlilik teklifi

Ünlü sanatçı Ekin Uzunlar Zonguldak'ta konser verdi. Sevenlerinin büyük ilgi gösterdiği konserde, bir genç sahneye çıkarak, uzun zamandır birlikte olduğu sevgilisine evlilik teklifi etti.

Karadeniz’in sevilen sanatçısı Ekin Uzunlar dün akşam Zonguldak'ta bir restoranda sahne aldı. Konserin sonuna doğru Ramazan Açıkgöz isimli genç, daha önceden hazırlatmış olduğu, "Benimle evlenir misin Zümre?" yazılı pankartı yüzlerce kişinin önünde sahnede açtırdı. Ardından eline mikrofonu alan Ramazan Açıkgöz, hiçbir şeyden habersiz sevgilisi Zümra Yüksel Eryiğit’i sahneye davet ederek evlenme teklifi etti. Ünlü sanatçı Ekin Uzunlar ise eline mikrofonu alarak, "Dünya evine gireceksin güçlü bir sesle evet demeni bekliyoruz. Biri bana bu teklifi etse hemen evet derim" dedi.
Zümra Yüksel, sevgilisi Ramazan Açıkgöz’ün teklifine evet dedi.

Yorumlar

İlçede çocuklara yönelik gezici sinema

15 Aralık 2018 Cumartesi 16:59

İlçede çocuklara yönelik gezici sinema

Devrek Belediyesi tarafından çocuklara yönelik gezici sinema şöleni düzenlendi.

Devrek Belediyesi tarafından 06 ile 17 yaş grubu çocuklara yönelik gezici sinema şöleni düzenlendi. Cumhuriyet Alanına kurulan ve ilçede iki gün kalacak olan gezen sinema ile ilgili bilgi veren gezen sinema yetkilisi Hasan Temel, ”Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığının organizasyonu ile hayata geçirilen gezen sinemamıza Sivas’tan başlayarak 21 ile ve bunlara bağlı bir çok ilçede yaklaşık 22 bin çocuğa film izlettirme imkanını yakaladık. Gezen sinemadaki aracımızın amacı özellikle de kırsal kesimde yaşayan ve şimdiye kadar hiç sinema görmemiş çocuklarımızı sinema ile tanıştırmaktır bunda da başarışlı olduğumuza inanıyorum ayrıca talep geldiğinde de akşam saatlerinden sonra yetişkinler içinde gösterim yapılacaktır” diye konuştu. Çocuklara yönelik gezici sinemayı ilçeye davet eden belediye yetkililerine teşekkür eden vatandaşlar Başkanımıza bu kültür etkinliği için teşekkür ediyoruz ve devamını beklediklerini ifade ettiler. Araç içinde 100 koltuk bulunan gezen sinema ilçede iki gün kalacak.

Yorumlar