FETÖ firarisi kaçmaya çalışırken yakalandı

3 Ekim 2020 Cumartesi 16:22

 FETÖ firarisi kaçmaya çalışırken yakalandı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranan sanık Yunanistan’a kaçmaya çalışırken yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Fethullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Edirne’den Yunanistan’a kaçmaya çalışan F.T. isimli şahıs yakalanarak Zonguldak Adliyesi’ne getirildi. Edirne’de yakalanan şahıs Yunanistan’a deniz yoluyla kaçmaya çalışırken yakalandı. Yapılan işlemlerinin ardından Zonguldak’a gönderilen F.T. Zonguldak Emniyetine teslim edildi. Burada ifadesi alınan F.T. sağlık kontrolünden geçtikten sonra Zonguldak Adliyesine sevk edildi.

Yorumlar

Balıkçılar durağanlık döneminin ardından palamuttan umutlu

3 Ekim 2020 Cumartesi 10:33

Balıkçılar durağanlık döneminin ardından palamuttan umutlu

Zonguldaklı balıkçılar, 10 liradan tezgahlarda yerini alan palamudun kısa süreli durgunluk dönemine girdiğini ifade etti. Balık avından boş dönen teknelerin eksikliklerini tamamlayan balıkçılar, durağanlığın ardından palamudun yeniden bollaşacağını umut ediyor.

1 Eylül itibariyle denizlerdeki av yasağının kalkmasıyla birlikte avcılığa başlayan balıkçılar, bu sezon bolca palamut avladı. Palamudun yanı sıra zaman zaman istavrit ve çinakop da avlayan balıkçılar, bir kaç günlük durağanlık yaşamaya başlayınca hazırlıklarını limanda sürdürüyor. Bu yıl palamut bolluğunun yaşanmasıyla birlikte vatandaşların ucuz balık yediğini söyleyen 72 yaşındaki Kayhan Saka, yaklaşık 7-10 günlük durağan sürece girildiğini söyledi. Kilimli Limanı'ndan çıkan çoğu teknenin boş olarak geri döndüğünü söyleyen Saka, bu sürecin kısa olduğunu vatandaşın yeniden bolca palamut tüketebileceğini umut ettiklerini ifade etti. Saka, emekli olmasına rağmen hobi olarak balıkçılıkla uğraştığını belirterek şöyle dedi:
"25-30 senedir balıkçılıkla uğraşıyorum. Bu sene bolluk var. Çok iyi balık var. Kestane karası fırtınası sebebiyle balık bu dönem az olur. Bugün bütün kayıklar boş geldi. Burada her zaman balık var. Ama bir hafta on gün balık olmaz. Sonra yeniden palamudun çoğalacağını umut ediyoruz. Palamutun yanı sıra çinakop da var. Ben emekliyim. Hobi olarak bu işi yapıyorum. Bunu da yapmazsam günüm geçmez."
"Birkaç güne normale döneceğini umut ediyoruz"
Palamudun sezon başından bu yana 10 liradan satıldığını ancak son günlerde balık fiyatlarının yükseldiğini söyleyen Murat Bozkurt, vatandaşların tezgahlarda farklı çeşit görmek istediğini aktardı. Bozkurt, "Satışlarımız çok şükür iyi gidiyor. Sezonun başında balık 10 liradan başladı. Ama bir iki günden beri balık fiyatları yükseldi. Bu da balığın azaldığından değil de balık kendini değiştirdi. Balık fiyatları yükseldi. Bir kaç gün sonra normale döneceğini umut ediyoruz. Vatandaş artık palamut yemek istemiyor. Başka çeşit görmek istiyor. Çeşit inşallah olacak. Bekliyoruz" diye konuştu.
Bozkurt ayrıca tezgahlara gelen bazı küçük balıklar sebebiyle denetime tabi tutulduklarını ve ceza ile karşılaştıklarını bu sebeple de belirlenen boy oranından küçük balık avlanılmamasını istedi.

Yorumlar

Türkmenistan Büyükelçisi Rektör Çufalı ile bir araya geldi

3 Ekim 2020 Cumartesi 09:34

Türkmenistan Büyükelçisi Rektör Çufalı ile bir araya geldi

Türkmenistan Büyükelçisi İşankuli Amanliyev, Uluslararasılaşma yolunda önemli adımlar atan ve dünyanın birçok ülkesinden yabancı uyruklu öğrencinin eğitim görmesine imkan sağlayan Bülent Ecevit Üniversitesini ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Büyükelçi, Üniversitede öğrenim gören Türkmen öğrencilerle ilgili istişarelerde bulundu ve üniversite hakkında daha geniş bilgi edindi. Büyükelçi Amanliyev, BEÜ Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile görüşmede Türkmenistanlı öğrencilerin Üniversitede eğitim görmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Başta Türk Cumhuriyetleri’nden gelen öğrenciler olmak üzere, yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu. 69 farklı ülkeden öğrenciyi buluşturan BEÜ’nün çok kültürlü ortamının önemine vurgu yapan Çufalı, Üniversitenin kardeş ve komşu ülkelerden gelen uluslararası öğrencilere tüm misafirperverliğiyle her zaman açık olduğunu söyledi.
Türkiye ile Türkmenistan halkının ortak geçmiş ve samimi ilişkilere sahip olduğunu ifade eden Büyükelçi Amanliyev, süreçte emekleri için Rektör Çufalı’ya teşekkür etti. İki ülke ilişkileri ve eğitim faaliyetlerinin ele alındığı görüşmenin sonunda, ziyaret; karşılıklı çeşitli hediyeler ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı ile yapılan görüşmenin ardından Büyükelçi, Türkmen, öğrenciler ve Bülent Ecevit Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa İnan ile görüşerek, öğrenciler ile sohbet etti.

Yorumlar

Narkotim'den torbacılara suçüstü

3 Ekim 2020 Cumartesi 09:32

Narkotim'den torbacılara suçüstü

Zonguldak'ta Narkotim ekiplerinin sokak satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan 1 kişi tutuklandı.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı Narkotim ekipleri, özellikle Acılık bölgesinde faaliyet gösteren sokak satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda İ.B. (42), G.G. (26) ve S.Y. (29) isimli zanlılar, yapılan takip sonucu yakalandı. Operasyonda 30 gram uyuşturucu ve uyarıcı madde ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 5 bin 865 lira ele geçirildi. Zanlılardan uyuşturucu madde sattığı tespit edilerek gözaltına alınan S.Y., çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Bozkurt "Önceliğimiz Ereğli Devrek yolu"

2 Ekim 2020 Cuma 22:26

Bozkurt "Önceliğimiz Ereğli Devrek yolu"

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kdz. Ereğlili ve Alaplılı madenciler tarafından Kozlu’da kurulan Kdz. Ereğli ve Alaplı Köylerini Kalkındırma Derneği’nin yöneticilerini ağırladı.

Kdz.Ereğli ve Alaplı Köylerini Kalkındırma Derneği Başkanı Yener Arslanboğa, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Ak Parti Kdz.Ereğli İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek, İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerine 'hayırlı olsun' dedi. Ziyarette konuşan Arslanboğa, Saffet Bozkurt'un Ak Parti İlçe Başkanlığına atanmasının ilçe genelinde bir heyecan yarattığını vurgulayarak, "Biz Kozlu'da bir ıslık ile toparlanırız. Emin olun bu aynı şekilde Ereğli içinde geçerli.  Sizin de bir ihtiyacınız olduğunda gerektiğinde her zaman yanınızdayız. Bizim aktif siyasetimiz hem burada hem Kozlu'da. Kozlu'da, dernek üyelerimizden İl Genel Meclisi'nden olan var. Kozlu Belediyesi'nde olan var. Elimizden geldiği kadar siyasetimizi yapıyoruz. Bizim en büyük sıkıntımız Ereğli - Devrek yolu. Bu yolun bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz" dedi.

Ziyarette, kendisinin de TTK'da çalıştığını hatırlatan Bozkurt, Dernek yöneticisi genç madencileri ilçe teşkilatında ağırlamaktan mutlu olduğunu söyledi. Bozkurt, "Ben sizleri böyle birlik ve beraberlik içerisinde görmekten çok mutlu oldum. Aramızda ayrı gayrı yok. Her sorununuzda yanınızdayız.  Ereğli de olduğunuz müddetçe her zaman teşkilâtımıza bekleriz. Sizin gibi arkadaşlara Ereğli'nin ihtiyacı var. Bizde hata yapabiliriz, sizler de toplum içerisindesiniz. Kendinizi yetiştirmişsiniz, birbirimize yön vermekte fayda var. Bize her konuda fikir ve öneri getirebilirsiniz. TTK noktasında herhangi bir şey olur ya da bulunduğunuz yerde kendinizi ifade etmekte eksik kalırsanız biz buradayız, yanınızdayız" dedi. Bozkurt, kendisine iletilen Ereğli-Devrek yolu konusunda da Milletvekili Hamdi Uçar ile bir görüşme yaptığını söyledi.

Konuyla ilgili bir Ankara programının hazırlığı için de olduklarını açıklayan Bozkurt şunları kaydetti: "Bizim şu anda en öncelikli çözmemiz gereken sorun Ereğli-Devrek yolu. Dün gece, bu konuyla ilgili Hamdi Uçar vekilimizle görüştük. Kendisine bir şekilde Bakanlığa ve ilgili Genel Müdürlüğe gitmemiz gerektiğini ifade ettim. Önümüzdeki hafta için randevu alma girişimindeyiz. Ereğli-Devrek yolu sorununu bir şekilde çözmemiz gerekiyor. İlk etaptaki düşüncemiz, Ereğli-Zonguldak yolunu yapan firmaya Ereğli- Devrek yolunu da devretmek.  Eğer bu bir şekilde bir çözüm üretemezsek, en azından 5-6 kilometrelik kısmını tozdan çamurdan kurtarmak için stabilize etmek istiyoruz. Yapacağımıza inaniyoruz. Mücadele edeceğiz. İnşallah Ereğli-Devrek yolunu 'bitmeyen aşk ' oarak anılmaktan kurtaracağız. "

Yorumlar