Eren Holding’ten 11 milyon TL’lik destek

3 Nisan 2020 Cuma 22:39

 Eren Holding’ten 11 milyon TL’lik destek

Eren Holding, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına 6 milyon TL yardım bulunurken, hastanelerin ihtiyaç duyduğu sağlık malzemelerini karşılamak içinde 5 milyon TL tutarında katkı sağladı.

 COVID-19 salgının ülkemizde etkisini göstermeye başladığı ilk andan itibaren büyük bir sorumluluk örneği sergileyen ve Türkiye’nin Eren’i sloganı ile yola çıkan Eren Holding ilk olarak Çorlu’da holding bünyesinde faaliyet gösteren Lacoste tesislerinde devletin ihtiyaç duyduğu maske ve tulumların seri üretimine başlamıştı. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına kayıtsız kalmayan Eren Holding; kampanyaya 6 milyon TL nakdi yardım ve hastanelerin ihtiyaç duyduğu sağlık malzemelerini karşılamak içinde 5 milyon TL tutarında yardım gerçekleştirdi. Holding’in web sitesinden yapılan duyuruda “salgın tehdidinin ortadan kalktığı ana kadar yardımların devam edileceği ifade edildi” denildi. 

Yorumlar

Zonguldak'a giriş çıkışlar yasaklandı

3 Nisan 2020 Cuma 20:21

Zonguldak'a giriş çıkışlar yasaklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Zonguldak'a araç giriş çıkışlarının yasaklandığını açıkladı.

Türkiye korona virüse karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadelere yer verdi:”Türkiye en başından itibaren tüm tedbirlerini alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir.Maske, test kiti başta olmak üzere salgınla mücadele için gereken temel amaçları kendimizin üretiyor olması bizi mutlak dışa bağlılıktan kurtarmıştır.

Tek yapmamız gereken birliğimize, beraberliğimize sıkı sıkıya sahip çıkarak salgın tehdidi geçene kadar kurallara harfiyen uymaktır.Cumhurbaşkanlığı olarak bizde bakanlık ve kurumlarımızla birlikte tüm gelişmeleri göz önünde bulundurarak kararlarımızı alıyoruz.

Hep söylediğim gibi milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını uygulamasıdır.

Sayıca az da olsa sosyal izolasyon sosyal mesafe temizlik gibi temel kurallara uymayanların olduğunu görüyoruz.

Salgınla mücadele çerçevesinde attığımız adımlara bu gece yarısı itibariyle yenilerini ekliyoruz.

Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyükşehir ile Zonguldak ilimizi belli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz.

Gece yarısından itibaren 65 yaş üstü yasağını 20 yaş altı için de getiriyoruz.

Yarından itibaren pazar yerleri marketler gibi toplu şekilde bulunan alanlarda maske takması zorunlu olacaktır” dedi.

Yorumlar

SAĞLIK BAKANI KOCA AÇIKLADI... GİT GİDE ARTIYOR...

3 Nisan 2020 Cuma 19:39

SAĞLIK BAKANI KOCA AÇIKLADI... GİT GİDE ARTIYOR...

Sağlık Bakanı Koca son 24 saatin durumunu açıkladı. Korona virüsüyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen son Bilim Kurulu toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Koca, açıklamalarda bulunuyor. Bugünkü test sayısında 16 bin 160, vaka sayısı 2 bin 786, vefat eden sayı 69 olarak belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca:”İyileşen 69 hastamız daha var. Kayıp sayımız düne kıyasla az. Tablonun bütünü ise bize şunu söylüyor: Temas içinde olmamalıyız, araya mesafe koymalıyız, kendimizi izole etmeliyiz. Virüsün yayılmasını tedbirleri uygulayarak durdurabiliriz‬” dedi. 

 

Yorumlar

Giriş çıkışlar kontrol altına alındı....

3 Nisan 2020 Cuma 18:06

Giriş çıkışlar kontrol altına alındı....

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde korona virüs (covid-19) tedbirleri kapsamında bütün giriş ve çıkışlar denetim altına alındı.

 Yapılan denetimler neticesinde trafik durma noktasına geldi. Bütün araçlar tek tek kontrol edilerek araç içinde bulunan herkesin ateşi ölçüldü. Hastaneye sevk edilen kişi olmadığı açıklandı. İlçeye geliş nedenleri soran Emniyet Müdürlüğü, denetimleri sıkı tutacaklarını belirtti. 

Yorumlar

DEZENFEKTE TÜNELİ KURULDU...

3 Nisan 2020 Cuma 18:02

DEZENFEKTE TÜNELİ KURULDU...

Devrek’te belediye tarafından Korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfekte tüneli kuruldu.

 Zonguldak’ın Devrek İlçesi Belediyesi tarafından Koronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte tüneli kuruldu. Koronavirüsle mücadele kapsamında belediye tarafından Cumhuriyet Alanına kurulan kişisel dezenfekte istasyonu vatandaşların büyük takdirini topluyor. 
Dışarıya çıkmak zorunda kalan ve işleri bittiğinde evlerine dönüşlerinde kıyafetlerinin dezenfekte olmasını sağlayan istasyonla ilgili bilgi veren Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt,” Öncelikle bu dezenfekte istasyonunu hayata geçirmemizin nedeni malum şuan dünya gündeminde önemli sırada yer alan Koronavirüs vakasıdır. Bizde belediye olarak bu tedbirler kapsamında işleri için çarşıya çıkmak zorunda kalan ve işleri bittiğinde evlerine dönecek olan vatandaşlarımızın kıyafetlerinde oluşabilecek olası bakterilerden temizlenmiş olarak evlerine rahatça girmelerini sağlamaktır. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için önemlidir. Evde Kalalım, Sağlıklı kalalım Devrek ” diye konuştu. 
Belediyenin verdiği bu hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiren Devrekli vatandaşlar ise,” Zaman zaman işlerimiz nedeniyle evlerimizden çıkmak zorunda kalıyoruz. Belediyemiz tarafından sunulan bu hizmetten dolayı Çetin Bozkurt başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu dezenfekte istasyonu sayesinde gönül rahatlığı ile evlerimize girebiliyoruz” diye konuştular. 
(FE-OA-Y) 

Yorumlar