Ereğli’ye şehitler tepesi yapılacak

9 Mayıs 2017 Salı 19:01

 Ereğli’ye şehitler tepesi yapılacak

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Şehitler Tepesi Projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Uysal Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun adının Beyçayırı Stadına verilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na gerekli müracaatları yaptıklarını anlattı.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kepez Mahallesi Uyuyan Güzel Tepesi mevkiinde hayata geçirmeyi planladıkları Şehitler Tepesi Projesi’ni yakın zaman da meclise taşıyacaklarını dile getirdi.
Başkan Uysal, İstanbul Beşiktaş'ta çevik kuvvet ekibine yönelik düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu’nun babası emekli Emniyet Müdürü Erdal Karakurdu ile bir araya geldi. Uysal, Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu'nun isminin Beyçayırı stadına verilmesi için hazırlanan dosyayı Gençlik ve Spor il Müdürlüğü aracılığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ilettiklerini, bakanlıktan konu ile ilgili cevap beklediklerini ifade etti. Şehit babası Erdal Karakurdu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan olumsuz cevap gelmesi durumunda oğlunun isminin kendi mahallelerinde ki sokağa verilmesini talep etti. Başkan Uysal ise Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan olumsuz cevap gelmesi durumunda Erdal Karakurdu'nun oturduğu Murtaza Mahallesi Kasaplar Sokağın adının Şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu olarak Uysal ayrıca, Kepez mahallesi Uyuyan Güzel mevkiinde yapılması planlanan 'Şehitler Tepesi' projesi hakkında bilgi verdi. Şehitler tepesinde şehitler için anıtlar yapılacağını, Ereğli belediyesi Mezarlıklar müdürlüğü hocaları tarafından şehitlerin ve ölmüşlerin ruhlarına Kur'an-ı Kerim okunacağını dile getiren Uysal aynı zamanda dışarıdan da gelecek, il ve ilçeden gidecek şehit yakınları ve anıt mezarları ziyaret edecek aileler için de park alanı ve sosyal anlamda hizmetlerinde sunulacağını belirtti.

Etiketler:

ereğli , belediye başkanı , hüseyin uysal , şehitler tepesi ,

Yorumlar

"Yaşama yol ver"

9 Mayıs 2017 Salı 18:36

"Yaşama yol ver"

Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından "Yaşama Yol Ver" sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında 112 ekipleri Toplu Taşıma Merkezinde (TTM) görev yapan şoför ve vatandaşlara broşür dağıtarak 112’nin gereksiz aranmayarak ambulanslara yol verilmesi konusunda uyarıldı.


Alaplı İlçe Sağlık Müdürlüğü 112 ekipleri Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Yaşama Yol Ver" kampanyasını tanıtmak amacıyla İlçe girişinde İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekiplerinin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikte sürücülere, ambulanslara trafikte yol verilmesi için bilinçlendirme amacıyla sağlık personelleri tarafından broşür ve proje materyalleri verildi.
112 Acil Ambulans Şoförü Mehmet Karaşahin, Taksi dolmuş ve otobüs şoförlerine amaçlarının gereksiz 112 aramalarını önlemek ve ambulansların trafikte daha kolaylıkla seyretmelerini sağlamak olduğunu söylediler
Trafikte ambulansların çok zor şartlarda ilerlediklerini konusunda uyararak onlara proje materyallerini dağıttıklarını ifade eden Karaşahin, "İl Sağlık Müdürlüğümüzün yaptığı bir çalışma, Ambulansla "Yaşama Yol Ver" adı altında vatandaşlarımızdan ambulanslara yol verme konusunda daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz. Gittiğimiz zaman sağlıkta şiddettin önüne geçilmek için, nerede kaldınız niye gelmediniz tepkilerine maruz kalmamak için sürücülerimizden yardımlarınızı istiyoruz. Bizde polislerle birlikte bugün böyle bir uygulama yaptık" diye konuştu.
Toplum Sağlık Merkezi Müdürü Dr. Celal Altay ise, "Amacımız Sağlık Bakanlığımızın başlatmış olduğu "Yaşama Yol Ver " sloganıyla İlçe Emniyet Müdürlüğümüzle birlikte güzel bir uygulama yaptık. bu kampanya ile birlikte halkımızı bilinçlendirmek trafikte ambulanslara yol verilmesini sağlamak ve 112 ’yi gereksiz yere meşgul etmeyi engelleyip önlemektir"diye konuştu.
Sürücüler ise, bu uygulamadan son derece memnun olduklarını ifade etti.

Etiketler:

112 , sağlık bakanlığı , yaşama yol ver , ttm ,

Yorumlar

Gülüç Belediyesi’nden anneler günü etkinliği

9 Mayıs 2017 Salı 17:35

Ereğli Haber

Gülüç Belediyesi’nden anneler günü etkinliği

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Pazar günü kutlanacak olan anneler günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Demirtaş, annelerin en değerlileri olduklarını belirterek onları mutlu etmek için her türlü çabayı gösterdiklerini söyledi.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş 14 Mayıs 2017 Pazar günü anneler günü nedeniyle Gülüç Belediyesi düğün salonunda etkinlik düzenledi. Demirtaş Pazar sabahı saat 10.00’da önce Gülüç halkına kahvaltı ikram edecek. Kahvaltının ardından ise düzenlenen müzikli eğlence ile kadınlar gönüllerince eğlenecek. Etkinlik sırasında düzenlenecek çeşitli yarışmalarda kadınlara hediyeler verilecek. Anneliğin dünyanın en kutsal makamlarından bir olduğunu ifade eden Demirtaş “Yüce dinimiz ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diyerek annelerin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren kadınlarımızın istek ve taleplerine büyük önem veriyoruz. Elimizdeki imkanlar doğrultusunda onların her talebini yerine getirmeye çalışıyoruz. Pazar günüde Gülüç Belediyesi olarak annelerimizi mutlu etmek bir günlüğüne de olsa stresten uzaklaşmaları için bir etkinlik düzenledik. Ben buradan sizlerin aracılığı ile bir kez daha tüm annelerimizi Gülüç Belediyesi düğün salonunda düzenlediğimiz etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

Etiketler:

gülüç , belediyesi , gökhan demirtaş , anneler günü , etkinlik ,

Yorumlar

Uysal'dan Osmanlı Çileği Şenliğine davet var...

9 Mayıs 2017 Salı 14:43

Uysal'dan Osmanlı Çileği Şenliğine davet var...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Kdz. Ereğli Belediyesine ait Su ürünleri sosyal tesislerinde basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Uysal kahvaltıda 19-20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Uluslararası Osmanlı Çileği kültür ve Sanat Şenlikleri hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Bu yıl 19-20-21 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliğinde konser ağırlıklı, spor ve sanatın yanında kültürel etkinliklerinde olacağını belirten Uysal tüm Ereğli halkını ve çevre illerdeki vatandaşları şenliğe davet etti. Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Mayıs ayında Osmanlı Çileği şenliklerine 10-16 Mayıs tarihleri arasında yapacağımız engelliler haftası kutlamalarıyla başlayacağız. Bildiğiniz gibi göreve geldiğimizden beri engelli çocuklarımızın, engelli vatandaşlarımızın ve rehabilitasyon merkezlerimizin her zaman yanında olduk ve yanında durmaya devam edeceğiz. Bunu bir görev olarak kabul ediyoruz. Engelliler haftasında sizleri de yanımızda görmek istiyoruz. Konser ağırlıklı ama spor, sanat ve kültürel etkinliklerin olduğu üç günlük etkinlikler gerçekleştirilecek. Burada da sizleri görmek istiyoruz. Kültürün, sanatın, sporun her şeyini burada görmüş olacağız. Akşamları 19.00-19.30 civarında da ana sahnede ülkemizin popüler sanatçılarını, yöremizin popüler şarkıcılarını davet ediyoruz. Sizlerin aracılığıyla da tüm Ereğli halkımızı ve Zonguldak Halkımızı, çevre illerden gelen tüm vatandaşlarımızı şenliğimize bekliyoruz. Yaklaşık iki yüz elli üç yüz bin lira civarında. Kaynak belediyeden, esnaftan para toplanmıyor ”dedi.
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Uysal, Atatürk anıtı çevresinde başlayan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Uysal, “Önümüzdeki günlerde, en kısa sürede bitecek. Anıt düzenlemesi ile başlayacak, arka taraftaki çınar ağaçlarının dibi, İnönü Parkı dediğimiz alan dereye kadar değişecek. Gündemimizde İnönü Parkı’nın isminin değiştirilmesi yok” diye konuştu.
Uysal konuşmasının ardından gazetecilerle sohbet etti.

Etiketler:

hüseyin uysal , osmanlı çileği şenlik ,

Yorumlar

Efsane başkan veda etti

9 Mayıs 2017 Salı 14:39

Efsane başkan veda etti

Kdz. Ereğli ilçesinde yaklaşık 3 yıl Armutlucuma ve Civar Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı yapan ve görevi sırasında bir çok etkinliğe imza atan Şenol Akyol görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Görevde bulunduğu üç yıllık süre içerisinde Türkiye'de ilk kez iktidar ve muhalefet milletvekillerinden yapacaklarını vaad ettikleri Ereğli-Devrek karayolu için ıslak imzalı taahhüt alan ve bu yolun yapımı için düzenlenen eylemlerle Çaylıoğlu ve Armutlucuma bölgesini ulusal basınında gündemine taşıyan Akyol, düzenlediği sosyal ve kültürel bir çok etkinliklede bölge halkı arasında kaynaşmayı sağladı.Başkanlık görevi sırasında duruşu ve mütevaziliği ile herkesimin takdirini ve sempatisini kazanan Akyol, yönetimdeki arkadaşlarına desteğinin her zaman devam edeceğini söyledi. Akyol "Bu görevler kimseye baki değil. Bende üç yıl boyunca en güzel şekilde bu görevi yapmaya çalıştım. Nasıl başladıysak en güzel şekilde de bırakmasını bilmek lazım. Benden sonra görevi devir alan arkadaşlarımda yine başarılı olacaklardır. Bu görevi en iyi şekilde onlarda yapacaklardır" dedi.Armutlucumalılar Derneği Başkanlığına yönetim kurulu kararı ile derneğin yönetim kurulu üyelerinden Yunus Karabaş getirildi.

Etiketler:

Armutlucuma , Şenol Akyol ,

Yorumlar