"Ereğli'ye çok yakışacak"

8 Ağustos 2017 Salı 13:50

"Ereğli'ye çok yakışacak"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından Sarıkorkmaz mahallesine yapılan Seyir Terası çalışmalarında sona gelindi.

Sarıkorkmaz mahallesinde 18 dönüm alana yeni bir piknik alanı, yürüyüş yolu ve Kdz. Ereğli’nin kuşbakışı görüntüsüne sahip seyir terasının yapımında son aşamaya geldiklerini belirten Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bünyesinde, çocuk parkı, piknik masaları, spor aletleri, yürüyüş yolunun da olacağı yeni yaşam alanına Kdz. Ereğli’yi kuşbakışı görüntüsüne sahip bir de seyir terası inşa ettiklerini söyledi. Uysal konuşmasında, “18 dönüm alan içerisindeki çamlık ağaçlarının içerisindeki bu yeni yaşam alanı projemizde son aşamaya geldik. Seyir terasımız Kdz. Ereğli’ye kuşbakışı bir görünüme sahip. Yürüyüş yollarıyla da yeni piknik alanımız Sarıkorkmaz mahallemize ve Kdz. Ereğli’mize çok yakışacak” dedi.
Kdz. Ereğli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, proje kapsamında alanda çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , Seyir terası ,

Yorumlar

Zonguldak'tan Uzakdoğu'ya satıyorlar...

8 Ağustos 2017 Salı 13:26

Zonguldak'tan Uzakdoğu'ya satıyorlar...

Halk dilinde kül tablosu olarak bilinen deniz salyangozu, Batı Karadeniz bölgesinde balıkçıların geçim kaynaklarından biri oldu.

Zonguldak Alaplı ilçesinde balıkçılar, kompresörden sağlanan havayla 12 metre derine dalarak, Karadeniz'in diplerinden balık adamlarıyla tonlarca deniz salyangozu çıkararak geçimlerini sağlıyor. Deniz salyangozu yurt dışına ihraç edilmek üzere kilolarca toplanıyor. Batı Karadeniz sahillerinde salyangoz alım satımı yapan Bülent Taşar, balıkçı esnafının yaz döneminde bir numaralı geçim kaynaklarının deniz salyangozu olduğunu söyledi.
Dalgıçlar tarafından çıkarılan deniz salyangozunun çuvallara doldurularak Uzak Doğu ülkelerine gönderildiğini belirten Bülent Taşar "Balıkçılar av yasağının başlamasıyla birlikte denizlerimize zarar veren deniz salyangozunu dip avcılarıyla çıkarıyorlar. şu an Alaplı Limanından alıp, Samsun ve Sinop'ta bulunan Fabrikalara getirip orada işletiyoruz. Başta Çin, Güney Kore, Tayland, Japonya ve ABD olmak üzere pek çok ülkeye deniz salyangozu oradan ihraç ediliyor" dedi.

Etiketler:

Uzakdoğu , alaplı , Zonguldak , salyangoz ,

Yorumlar

Cadde ve sokaklar komple değişiyor…

7 Ağustos 2017 Pazartesi 14:07

Cadde ve sokaklar komple değişiyor…

Düzce’nin Yığılca ilçesi Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit alt yapı çalışmalarının ardından üstyapı çalışmasına start verdi.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit altyapı çalışmasının sonlanmasının ardından cadde ve sokaklarda üstyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı. İlçede cadde ve sokakların değişimi göze çarpıyor.
Yığılca halkına söz verdiklerini belirten Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, yapılan çalışmaların kendi tasarımları olduğunu söyledi. Yiğit konuşmasında, “ Göreve gelmeden önce 50 yılın Yığılca’sını inşa edeceğiz diye vatandaşımıza sözümüz vardı. Bu çalışmalar o sözümüzün sadece bir tanesi. Yaptığımız çalışmalar tamamen bizim kendi tasarımımız. Yığılca’mızın özel ve güzel olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. İlçeye her geldiğinizde bir farklılık göreceksiniz demiştim. İşte ispatı. Bu çalışmalarımızın sürpriz bir şekilde devamı gelecek.” dedi.

Etiketler:

Yığılca , cadde , sokak , Muzaffer Yiğit ,

Yorumlar

Her mahalleye dokunuyor... Bozuk yollar asfaltlanıyor

7 Ağustos 2017 Pazartesi 13:56

Ereğli Haber

Her mahalleye dokunuyor... Bozuk yollar asfaltlanıyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal mahallelerde devam eden asfalt çalışmalarını inceleyerek 35 bin ton daha asfalt dökeceklerini söyledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi Haziran ayı ortasında başladığı 2017 yılı asfalt çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Çalışmalar kapsamında bugüne kadar 25 bin ton asfalt döküldüğünü söyleyen Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Bu yıl 60 bin ton sıcak asfalt,70 bin metrekarelik alanda ise emülsiyon asfalt çalışması yapıyoruz. Ekiplerimiz bu kapsamda bugüne kadar 25 bin ton asfalt işini tamamladı” dedi.
İlçede çeşmelerimizden memba kalitesinde su akmasını sağlayacak içme suyu hattı, ilçe merkezi ve civarında ileriki yıllarda ihtiyaca cevap veremeyeceği için yenilenen doğalgaz hattı ve elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi için elektrik hatlarının yer altına alınması çalışması yapıldığını ve bu yöndeki çalışmaların yaklaşık 125 kilometrelik alanda kazı yapılarak gerçekleştiğini vurgulayan Uysal, “ Önceliğimiz alt yapı çalışmasının olduğu bölgeler. İlçemizin toplam yol ağı yaklaşık 525 kilometre. Bizler bugüne kadar 25 bin ton asfalt döktük. Birçok noktada yol bakım ve onarım çalışmasının yanı sıra kilit parke çalışmamızda var. 35 bin ton daha asfalt dökeceğiz. 70 bin metrekarelik alanda ise emülsiyon asfalt çalışması yapılacak. Her mahalleye bir dokunuşumuz mutlaka olacak” dedi.
Başkan Uysal, sıcak havaya rağmen dur durak bilmeden mahallelerde asfalt döken işçileri de ziyaret ederek karpuz ikramında bulundu ve tatlı ikramı içinde ilgili müdürlüğe talimat verdi.

Yorumlar
  • Ören mahallesi sakini
    14 Ağustos 2017 Pazartesi 10:25

    Ören mahallesinde neden asfalt çalışması yapılmıyor

Alaplı Limanı temizleniyor...

7 Ağustos 2017 Pazartesi 13:40

Alaplı Limanı temizleniyor...

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğüne ait Dökü 1 Tarama Gemisi Alaplı’ya gelerek, odacıkları ve kum ile dolan Alaplı Limanı girişinin temizlenmesi için tarama çalışmalarına bugün başladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; Alaplı Balıkçı Barınağının girişinin kapalı olması nedeniyle bir süredir takiplerinde olan Barınağın tarama işlemlerinin bu gün itibariyle başladığını belirtti.
Milletvekili Çaturoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: “Alaplı İlçemizde bulunan balıkçı barınağının içinin kum ile dolması nedeniyle bir süredir balıkçı gemi ve teknelerinin barınağa girmekte zorlandıkları ya da barınağa hiç giremedikleri gerek Alaplı Su Ürünleri Kooperatifi yetkilileri gerekse kamuoyunca tarafımıza iletilmişti. Bunun üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler ve girişimler neticesinde geçtiğimiz günlerde barınağın temizlenmesi için protokol imzalanmıştı. İnşallah en kısa zamanda tarama işlemi tamamlanarak, tekrar balıkçı tekne ve gemilerinin rahatlıkla barınağa girişleri sağlanmış olacaktır. Alaplı Balıkçı Barınağının taranması için talebimize hassasiyet gösteren halen Kıyı Emniyeti Genel Müdürü olan eski Tersaneler ve Kıyı Yapıları ile Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlükleri yapan Hızırreis Deniz’e ve Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Alaplı Limanı , Temizlik , AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ,

Yorumlar