"Ereğli'nin abisi olmaya geliyorum"

23 Kasım 2018 Cuma 16:14

"Ereğli'nin abisi olmaya geliyorum"

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin İz Medya'ya konuştu.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin İz Medya'nın sorularını yanıtladı.

 

İşte o röportaj: 

 

Yorumlar

“Trafik sorununu şoför esnafı ile birlikte çözeceğiz”

20 Kasım 2018 Salı 20:23

“Trafik sorununu şoför esnafı ile birlikte çözeceğiz”

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin, Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek ve yönetimini ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin, Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek ile 2. Başkan Ahmet Küçük’ü ziyaret ederek bir süre sohbet etti. yönetimini makamında ziyaret etti.
Ereğli’nin en büyük sorununun ulaşım olduğunu söyleyen AK Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Erol Şahin, başkan olduğu takdirde Şoförler ve Otomobilciler Odası ile beraber trafik sorununu çözeceklerini ifade etti. Şahin konuşmasında, “Bugün sizi belediye başkan aday adayı sıfatımla ziyaret ediyorum. Sizlerden destek istemeye geldim. Eğer olurda belediye başkan adayı olursam ve akabinde seçilirsem, Ereğli’nin birçok problemi var. Çözülenler var, çözülemeyenler var. Ulaşımla ilgili büyük sıkıntılarımız var. Bana sorarsanız Ereğli’nin en büyük problemlerinin başında trafik ve otopark sorunu var. Çünkü bir vatandaş olarak Ereğli’de hep beraber yaşıyoruz. Arabaları park edecek yer bulamıyoruz. Gelir gelmez el atacağımız sorunların başında ulaşım geliyor. Otobüslerin, taksilerin, araçların bu sebeple daha fazla yakıt yaktığını ve zaman kaybına uğradığını biliyoruz. Yollarımız o kadar dar ki hem vatandaş gideceği yere daha geç vakitte gidiyor, hem de daha fazla yakıt sarf ediyor. Bunun sebebi park yerimiz olmadığı için, yollarımızda daralma var. Ereğli’nin farklı birkaç noktasına otoparklar yapılması gerekiyor. Kendi adıma tespit ettiğim 4-5 yer var. En başta kent meydanının altı olmak üzere, birkaç noktaya otopark yapmak lazım. Bu projenin başarılı olacağına inanıyorum. O zaman Çınaraltı civarındaki araçları da otoparka sokmuş olacağız, o yolda rahatlayacak. Çarşı içerisinde de otopark düşüncemiz var. İnşallah zamanı gelince açıklayacağız projelerimizi. İnsanların bu projelerle yol kenarlarına araba park etmelerine engel olabiliriz. Modern Avrupa şehirlerine gittiğimizde sokaklarda bir tane araç yok. Bütün arabalar yer altında, korunaklı. Benim bir felsefem var, bir sorun varsa eğer, bu sorunun tarafları ile görüşmeden o soruna neşter vurmam. Belediye başkanı olduğumda nedir sorun, o sorunun tarafları kim, bu sorunun çözümünden kimler menfaatlenecek ya da kimler zarar görecekse bu insanlar ile beraber organize edeceğiz. Yani istişare edeceğiz, danışacağız. Ortak noktaları bulmamız gerekiyor. Bu manada sizi ziyaret etmekten mutluluk duyuyorum, sizler bizim paydaşımız olacaksınız. Biz olmazsak başka arkadaşımızda olursa yine sorunların çözümü için mücadele edeceğiz. Sizin şahsınız da tüm şoför arkadaşlara da çalışanlara da başarı, sağlık, sıhhat diliyorum” dedi.
Şahin’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, Ereğli siyasetçilerine sitem etti. Civelek, her gelenin aynı şeyi söylediğini fakat icraat noktasında kimsenin olmadığını belirterek, Ereğli Belediye’sine gelecek kişi ile aynı sorunu yaşamak istemediklerini vurguladı. Civelek, “ Biz teşekkür ederiz şoför esnafı olarak. Bizleri ziyaret etmek, şoför esnafını komple ziyaret etmek demektir. Fakat Erol Bey, inşallah olur fakat her gelen sizin gibi konuşuyor, zaman geliyor seçildikten sonra bir kere arayıp soran yok. Vekiller olsun, siyasetçiler olsun, seçilenler olsun hepsi aynı. Bir sorun çözülecekse, pazaryerinin bir sorunu çözülecekse pazarcı esnafıyla çözülür, pazarcı odası esnafıyla çözülür. Ereğli’de bir trafik sorunu varsa, muhakkak en azından bizim fikirlerimiz ile alınır. Sizlerde, seçilenlerde bundan faydalanması lazım bizden ama eğri olur ama doğru olur. Yanlışa da biz ortak olmuş oluruz. Yani belediyenin biraz yükünü hafifletmiş oluruz. Bu Ereğli bizim Ereğli’miz. Burada birlik, beraberlik, her seçilen insan Ereğli’ye bir şeyler yapmak için gelir. Bizlerde bir şey yapmak için buradayız. Kim gelirse gelsin fakat istişare çok önemli. Biz Kent Meydanı’na kesinlikle karşı değiliz. Kent Meydanı olması gerekir. Kent Meydanı Ereğli’nin ufkunu da açar. Fakat bir şey yaparken de, bir yerleri kısıtlamamak lazım” ifadelerine yer verdi.
Civelek’in konuşmasının ardından söz alan Şahin, geçmişte gerek ilçe başkanlığı ve gerekse diğer yönetim yaptığı yerlerde söz verip de yapmadığı hiçbir şeyin olmadığını belirterek, belediye başkanı olduğu takdirde kesinlikle istişareye açık olacağının sözünü verdi.

Etiketler:

EROL ŞAHİN , AK PARTİ , BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI , KDZ. EREĞLİ , YMM ,

Yorumlar
 • hatice
  21 Kasım 2018 Çarşamba 08:24

  evettt sayın Civelek ve saz arkadaşları TERMİNAL YOLCU İNDİRME BİNDİRME SORUNUNU ÇÖZDÜLER,TRAFİK SORUNU KALDIYDI.

O parti Posbıyık’a kapılarını kapattı…

19 Kasım 2018 Pazartesi 13:16

Ereğli Haber

O parti Posbıyık’a kapılarını kapattı…

Kdz. Ereğli Belediyesi Eski başkanlarından Halil Posbıyık’ın 2019 seçimleri için CHP’den aday gösterilmemesi durumunda alternatif gördüğü DSP kendisine kapıları kapattı.

Ereğli Haber- İlk kez 1989 yılında Anavatan Partisi’nden Belediye Başkanlığına aday olan ve seçimleri kaybeden Kdz. Ereğli Eski Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 1994 seçimlerinde aynı partiden aday olup seçimleri kazanmıştı.

Siyasi hayatı sağ partilerde geçti
Posbıyık 1994, 1999 ve 2004 seçimlerinde Anavatan Partisi’nden üç kez üst üste aday olmuş ve seçimleri kazanmıştı. Anavatan Partisi’nin ardından Demokrat Parti’ye geçen ve aday olduğu milletvekili seçimlerini kaybeden Posbıyık, buradan da istifa edip 2009 seçimlerinde CHP’den Belediye Başkanlığına aday olmuş ve yeniden belediye başkanı seçilmişti. 2014 yerel seçimlerinde CHP’den yeniden aday olan ve seçimleri kaybeden Posbıyık 2019 seçimleri öncesi bir kez daha CHP’nin kapısını çaldı. Hayatının büyük bölümü sağ partilerde geçen Posbıyık, 74 yaşında ve toplumsal uzlaşmadan uzak olması, kendi partisi içerisinde sürekli kavgalar çıkartması ile yeniden aday gösterilmeyeceğini düşünürken, CHP’ye aba altından sopa gösteriyor. ‘Beni aday yapmazsanız, başka partiye geçerim, CHP’ye seçim kazandırmam’ kozunu ortaya atan Posbıyık’a bu gün kötü bir haber geldi. CHP’nin kendisini aday göstermemesi durumunda geçmeyi düşündüğü partilerden DSP Posbıyık’a kapıları kapattı. AK Parti, MHP, İYİ Parti ve DSP ile flört eden Posbıyık, DSP’den aday olamayacak.

DSP Genel Başkanı kapıları kapattı
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal İzmir’de katıldığı bir programda kendi partisinden adaylık yarışına girmiş ancak kaybetmiş ve yine kendi partisinden intikam almak için gelen adaylara asla müsaade etmeyeceklerini açıkladı. Aksakal konuya ilişkin açıklamasında şu görüşlere yer verdi; "Vatandaş, mevcut iktidarın ve muhalefetin ülkeyi bugünkü duruma getirmesinde bir arayışın içine girdiğinde aklına DSP mutlaka geliyor. Bunu seçimlerde desteklemek üzere biz de onlara bir seçenek sunacağız. YSK geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Devlet memuru olup bu seçimlerde aday olmayı düşünen kişilerin, en geç 1 Aralık gününe kadar bu görevlerinden ayrıldıklarını bildiren dilekçelerini kurumlarına vermeleri gerekiyor. DSP olarak partimize başka partilerden de olmak üzere dışardan katılabilecek adaylar için, 1 Aralık tarihine kadar DSP’ye müracaat etmeleri gerektiğini söylüyoruz. O tarihten sonra yapılacak müracaatları daha farklı değerlendireceğiz. Yani kendi partisi içinde bir yarışa girmiş ama kazanamamış kendi partisinden intikam alma duygusu içinde DSP’nin kullanılmasına asla müsaade etmeyeceğiz."

AK Parti tabanı da istemiyor
AK Parti’de bazı milletvekilleri ve yöneticileriyle görüşerek CHP’yi adeta ‘Beni aday göstermezseniz başka partiye geçer, size seçim kazandırmam’ tehdidini savuran Posbıyık’a 74 yaşında olması ve bu güne kadar AK Partililere karşı sarf ettiği hakaret dolu sözlerden dolayı taban destek vermiyor. AK Parti tabanı 74 yaşındaki Posbıyık’la seçimin kazanılmasının kaybetmekten daha kötü sonuç doğuracağına inanıyor.

İYİ Parti olmazsa son çare MHP
CHP’den aday gösterilmeyeceği endişesini taşıyan Posbıyık alternatif olarak iki partiyi görüyor. İYİ Parti’nin kendisini aday göstereceğine kesin gözüyle bakan Posbıyık, bu partinin CHP ile ittifak yapıp aday olamaması durumunda son çare olarak MHP’nin kapısını çalmayı düşünüyor.

Yorumlar
 • Mahoni
  21 Kasım 2018 Çarşamba 22:05

  Anlam veremiyorum ya yıllarca iyi kötü dogrularınla yanlışlarınla şehrimize hizmet ettin allah razı olsun ama artık bi dursan tadında bıraksanız bu işleri iyi olmaz mı

 • huseyin karabulut
  21 Kasım 2018 Çarşamba 11:59

  bunlar memleket sevdaslısı deyil sandalye ve para sevdalısı son belediye başkanı iken eşim chp mv adayı okduğunda inönünün dediği gibi sizi linon gibi sıkarım demişdi tamam2dönem iyiydi cöbek oğlundan kat kat üstündü otur evinde hangi parti olursa olsun güzel ereğlime kim bakacaksa ona yardım et ALLAHım ereğliyi ereğli yapacak halkına hizmet edecek birini belediye başkanı yapsın inşallah

 • By_Kal
  20 Kasım 2018 Salı 14:44

  Başkanım artık yeter. Yarın çıkın diyin ki, "ben artık siyaseti bırakıyorum ama falanca kişisini destekliyor ve her zaman yanında olacağımı söylüyorum" de ve bitir artık. Yaptıkların için çok çok teşekkürler..

 • ibo gemici
  20 Kasım 2018 Salı 11:16

  yapma posbıyık ,CHP ,den aday olamadım diye sağcı,islamcı ,milliyetçi partilere gidip aday olabilmek için yalvarma, kendini küçük düşürme, kısacası ,kendine haklı olarak küfür ettirme, be kardeşim.

 • sadettin arslan
  19 Kasım 2018 Pazartesi 15:24

  halil bey senı severız bunda kuskumuz yokta bırazda genclerın onunu acarsan daha ıyı olur

"Makama değil, hizmete talibim"

17 Kasım 2018 Cumartesi 21:03

"Makama değil, hizmete talibim"

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Köse İz Medya'ya konuştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı ve Avukat Ahmet Köse İz Medya'nın sorularını yanıtladı.

İşte o röportaj:

 

Etiketler:

İz Medya , Vedat Kılıç , Ahmet Köse , AK Parti ,

Yorumlar
 • esnaf67
  27 Kasım 2018 Salı 10:33

  Belediye başkanlığı için bize böyle adam lazım,görmüş geçirmiş,mütevazı ve hizmet etmeye aç bir adam.Teşkilat ivedi bir şekilde adayımız olarak AHMET KÖSE yi göstersinde meydanlara inilsin artık.

"Sen Ben Yok Ereğli Var"

16 Kasım 2018 Cuma 19:34

"Sen Ben Yok Ereğli Var"

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Sezer İz Medya'ya konuştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı ve İnşaat Mühendisi İbrahim Sezer, aday adaylığı hakkında İz Medya'nın sorularını yanıtladı. 

İşte o röportaj:

Etiketler:

İbrahim Sezer , İz Medya , Röportaj , Kdz. Ereğli , AK Parti , Belediye Başkan aday adayı ,

Yorumlar
 • ibo gemici
  20 Kasım 2018 Salı 11:19

  ereğliyi siyasiler mahvetti, hepsi sen ,ben ,diyor, ben bilirim, reyiz bilir diyor. hiçbirinden bize fayda yok. istanbulda su fiyatları 0/15 indirildi, acaba ereğlide su fiyatlarında indirim yapaıcam diyen bi allahın kulu varmı. ben bu ülkede siyasilerden umudumu kestim.

 • sadettin arslan
  19 Kasım 2018 Pazartesi 15:20

  sonuna kadar arkasındayız

 • bayram üstün
  18 Kasım 2018 Pazar 08:49

  ibrahim beyi severim benim evin pılanını çizmişti.ormanlı cumada.kendisi serintepe lı.eski adı mehemli köyünden.kendini begenicilik yoktur.keşke onu gösterseler aday.yararlı olur.selamlarımı sunuyorum kendisine

 • Orhan Toprak
  17 Kasım 2018 Cumartesi 20:03

  İbrahim Sezer bey Ereğli de başarılı bir işadamı,MÜSİAD Ereğli şube başkanlığı yapdı kendiside inşaat Mühendisi Ereğli için büyük bir şans olur İbrahim bey başkanlığı süper yapar İbrahim beye yakışır

 • recep özbay
  17 Kasım 2018 Cumartesi 19:46

  İbrahim sezer bey çok sevdiğim bir arkadaşımdır. aday adaylığını destekliyorum. kdz ereğlimize hayırlı işler yapacağına inanıyorum. hayırlı olsun

 • Doğru söz
  17 Kasım 2018 Cumartesi 16:28

  İbrahim SEZER E tam destek

 • Hamit
  17 Kasım 2018 Cumartesi 00:40

  İnşallah hayırlısıyla aday adayı ve belediye başkanı olur....

 • Ahmet Selim
  16 Kasım 2018 Cuma 20:22

  ibrahim bey ereğlimizin dürüst bir evladı, ben başkanlığa yakışacağını düşünüyorum. hayırlısı olsun.