Ereğli esnafı fırsatçılık yapmıyor...

16 Mart 2020 Pazartesi 13:19

 Ereğli esnafı fırsatçılık yapmıyor...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Zabıta ekipleri dezenfektan, maske ve kolonya satışı yapan iş yerlerine fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi.

 Başkan Halil Posbıyık’ın talimatıyla temizlik ve dezenfekte çalışmaları kent genelinde devam ederken Belediye Zabıta ekipleri de fiyat denetimine çıktı. Zabıta ekipleri dezenfektan, maske ve kolonya satışı yapan marketlere, eczanelere ve medikalcilere yönelik fahiş fiyat denetimi gerçekleştirdi. Özellikle kolonya, dezenfektan, maske, el sabunu ve genel temizlik maddelerine yönelik denetim yapan ekipler, fiyat etiketlerini inceledi. Zabıta ekipleri, iş yeri sahiplerine virüs haberlerinin ardından fiyatların artıp artmadığını sordu. Zabıta ekiplerinin denetiminde herhangi bir olumsuzluğa ve fiyat artışına rastlanmazken, iş yeri sahipleri de denetimlerin hem kendileri hem de vatandaşlar açısından son derece olumlu olduğunu belirttiler. Zabıta ekiplerinin fahiş fiyatlara yönelik denetimleri devam edecek.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , fiyat denetımı

Yorumlar

Tüm eğlence mekanları faaliyetlerini durduracak...

16 Mart 2020 Pazartesi 13:10

Tüm eğlence mekanları faaliyetlerini durduracak...

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs (Kovid-19) kapsamında pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinin faaliyetlerini yarın saat 10.00'dan itibaren geçici süreyle durduracak.

 İçişleri Bakanlığınca, 81 valiliğe gönderilen "koronavirüs tedbirleri" konulu ek genelgede, Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden salgının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirildiği hatırlatıldı. Genelgede, koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirilmelerde, Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten pavyon, diskotek, bar ve gece kulüplerinde, vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunmalarının hastalığın bulaşma riskini artıracağı belirtilerek, bu mekanların yarın saat 10.00 itibarıyla geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulacağı ifade edildi.Vali ve kaymakamlar tarafından il ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması istenen genelgede, kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi gerektiği vurgulandı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , koronavirüs (Kovid-19) , koronavirüs tedbirleri

Yorumlar

Balıkçılar denize açılamadı...

16 Mart 2020 Pazartesi 11:05

Balıkçılar denize açılamadı...

Zonguldak’ta dünden bu yana etkili olan şiddetli rüzgar ve yağışı ile birlikte şiddetini artıran dalgalar Liman Caddesi’ndeki istinat duvarını aştı. Şiddetli fırtına nedeniyle denize açılamayan balıkçılar teknelerini limana demirledi.

 Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yurt genelindeki uyarılarının ardından Batı Karadeniz'de şiddetli rüzgar ve yağış etkisini sürdürdü. Dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan rüzgar ve yağış nedeniyle Karadeniz'deki dalgalar şiddetini artırdı. Kentte hava sıcaklığı 4 dereceye kadar düşerken yağışların hafta sonuna kadara süreceği öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Meteoroloji , HAVA DURUMU , RÜZGAR

Yorumlar

O hastanın sonuçları geldi... Korkulan olmadı...

14 Mart 2020 Cumartesi 23:35

Ereğli Haber

O hastanın sonuçları geldi... Korkulan olmadı...

Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne korona virüs testi için gelen gencin sonuçları negatif çıktı.

Amerika'dan Almanya aktarmalı uçakla önceki gün Türkiye'ye gelen 23 yaşındaki Ereğlili genç ateşi yükselince durumdan şüphelenip Kdz Ereğli Devlet Hastanesi'ne geldi. Genç yurt dışından geldiğini belirtince hastanede karantinaya alınmasına karar verildi. Kendisinden alınan örnekler ise Ankara'ya test için gönderildi. Yetkililer yapılan testin negatif çıktığını ifade ederken, gence normal grip tedavisi uygulanmaya devam edileceği öğrenildi. 

Yorumlar

Başol, "koronavirüse" karşı tüm beldeyi dezenfekte etti

14 Mart 2020 Cumartesi 17:18

Başol, "koronavirüse" karşı tüm beldeyi dezenfekte etti

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Ormanlı Belediyesi, Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte beldede başlattığı önlemleri ve denetimleri artırarak çalışmalarına devam ediyor.

Ormanlı Belediyesi korona virüs tehdidine karşı önlemlerini arttırdı. Ormanlı’da sabah saatlerinden itibaren belediyeye bağlı ekipler, belediye binası, beldede bulunan çocuk parkları, belediye araçları, toplu taşıma araçları, yollar, camiler ve toplu alanları dezenfekte ederek, temizleme çalışması yaptı.
Beldenin her noktasını dezenfekte ettiklerini söyleyen Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, özveri ile çalışan tüm ekibine teşekkür etti. Başol konuşmasında, “ Beldemizin her noktasında dezenfekte çalışması yaptık, özellikle halkımızın en çok vakit geçirdiği yaşam alanlarımızı, sokaklarımızı, çocuk parklarımızı, camilerimizi temizledik. Halkımızın içi rahat olsun. Korona Virüse karşı mücadelemiz devam ediyor. Bizde bu duruma hassasiyet gösteriyoruz. Bu bağlamda özveri ile çalışan tüm belediye personelimize teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , ormanlı , bayram başol , koronavirüs ,

Yorumlar