Ereğli’de polis ekipleri kontrollere devam ediyor

18 Nisan 2020 Cumartesi 17:50

 Ereğli’de polis ekipleri kontrollere devam ediyor

Türkiye genelinde 30 büyük şehir ile Zonguldak’ta da sokağa çıkma yasağının ikinci kez ilan edilmesinin ardından yasağı ihlal edenlere polis göz açtırmıyor. Polis Ereğli ilçesinde birçok noktada kontrol yaparak yasağa uymayanlara ceza uyguluyor.

 İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta dün gece saat 24.00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Zonguldak ve ilçelerinde halkın büyük çoğunluğu yasağa uyarak evlerinde kalmasıyla birlikte cadde ve sokaklar boş kaldı. Polis ekmek, su, tüp gaz dağıtım araçları ile eczane ya da hastaneye giden vatandaşlar haricindekilere göz açtırmadı. İlçenin birçok noktasında oluşturulan kontrol noktalarında sokağa çıkma yasağını ‘Sigara almaya gidiyorum’, ‘Su almaya gidiyorum’ diyerek ihlal edenler hakkında polis tutanak tuttu. Sokağa çıkma yasağını ihlal edenlerin 3 bin 150 TL cezaya çarptırılacağı belirtildi. Polis ekipleri yarın akşam saat 24.00’e kadar şehrin birçok noktasında denetimlerine aralıksız devam edecek. Yetkililer vatandaşları cezaya maruz kalmamak için geçerli mazeretleri olmadığı takdirde evlerinde kalmalarını istedi. Kdz Ereğli Belediyesi tarafından oluşturulan müzik ekibi kontrol noktalarında ki polislere konser verdi.

 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , POLİS , İKİNCİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI , DENETİM , KONTROL NOKTALARI

Yorumlar

Sakın çıkmayın… Polis her noktada denetimde…

11 Nisan 2020 Cumartesi 19:28

Ereğli Haber

Sakın çıkmayın… Polis her noktada denetimde…

Türkiye genelinde 30 büyük şehir ile Zonguldak’ta da sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından yasağı ihlal edenlere polis göz açtırmıyor. Polis Ereğli ilçesinde bir noktada kontrol yaparak yasağa uymayanlara ceza uyguluyor.

Ereğli Haber- 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta dün gece saat 24.00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı uygulanmaya başlandı. Zonguldak ve ilçelerinde halkın büyük çoğunluğu yasağa uyarak evlerinde kaldı. Polis ekmek, su, tüp gaz dağıtım araçları ile eczane yada hastaneye giden vatandaşlar haricindekilere göz açtırmadı. İlçenin birçok noktasında oluşturulan kontrol noktalarında sokağa çıkma yasağını ‘Sigara almaya gidiyorum’, ‘Su almaya gidiyorum’ diyerek ihlal edenler hakkında polis tutanak tuttu. Sokağa çıkma yasağını ihlal edenlerin 3 bin 150 TL cezaya çarptırılacağı belirtildi. Kimlik beyan edemeyen bazı vatandaşlarında kimlik numaraları üzerinden tutanak tutuldu.
Kdz. Ereğli Kaymakamlığı bünyesinde bulunan Vefa sosyal Destek Grubu ekipleri ise gün boyu vatandaşlardan gelen talepleri karşılamak için şehrin her noktasında çalışma yürüttü.
Polis ekipleri yarın akşam saat 24.00’e kadar şehrin bir çok noktasında denetimlerine aralıksız devam edecek. Yetkililer vatandaşları cezaya maruz kalmamak için geçerli mazeretleri olmadığı takdirde evlerinde kalmalarını istedi.

 

Yorumlar

Ereğli'de vatandaşlara 13 bin 820 TL ceza kesildi!

9 Nisan 2020 Perşembe 19:02

Ereğli'de vatandaşlara 13 bin 820 TL ceza kesildi!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde korona virüs salgınına karşı alınan tedbirlere uymayan 75 araç sürücü ile 10 kişiye toplam 13 bin 820 TL para cezası uygulandı.

 Kdz. Ereğli Kaymakamlığı tarafından korona virüs salgınının ilçede yayılmasını önlemek için sıkı tedbirler aldı. Alınan kararlar ise halka duyurularak herkesin sağlığı için evinde kalması ve ilçe merkezinde toplanmaması istendi. Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm personel ise alınan kararları denetleyerek gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında şehir merkezindeki hareketliliği asgarî düzeye çekmek amacıyla Erdemir Caddesi, Devrim Bulvarı, dere üstü ve Pazaryeri Kavşağı'nda araçların park etmesi yasaklanarak park alanları bariyerlerle kapatılmıştı. Yapılan tüm uyarılara rağmen hâlâ merkezdeki yoğunluk istenilen seviyeye çekilemedi. Bu gelişme üzerine trafik polisleri gün boyunca park ihlallerine müdahale ederek park yasaklarına aldırış etmeyen 75 araç sahibine toplam 9 bin 900 TL cezai işlem uygularken, sürücüsüne ulaşılamayan 7 araç otoparka çekildi. Asayiş ekipleri ise ilçenin tüm noktalarında tedbirlere aykırı davranan kişiler sürekli uyarıyor. Asayiş ekiplerinin yaptığı kontrollerde toplumsal alanda maske takmayan 4, sosyal mesafe kuralını ihlal eden 3 ve evinden çıkan 20 yaş altı 3 kişiye toplam 3 bin 920 TL cezai işlem uyguladı.

Yetkililer, vatandaşların hem kendilerinin hem de sevdiklerinin sağlığı için tedbirlere riayet etmeleri, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, alış veriş için ilçe merkezine gelmek yerine mahallelerindeki işyerlerini tercih etmeleri konusunda daha duyarlı davranmalarını beklediklerini dile getirdi.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , CEZA , POLİS

Yorumlar

Pencereden düşen yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı...

6 Nisan 2020 Pazartesi 21:46

Pencereden düşen yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde pencereden bakarken dengesini kaybedip yere düşen yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı.

 

Olay akşam saatlerinde Sarıkorkmaz Mahallesi Karga Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Fatma K. (68) ikamet ettiği evin ikinci katındaki pencereden baktığı sırada dengesini kaybedip yere düştü. Yaralanan yaşlı kadın için yakınları 112 sağlık görevlilerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen 112 sağlık görevlileri yaralıya ilk müdahaleyi burada yaptıktan sonra ambulansla ilçedeki özel hastaneye kaldırdı. Yaşlı kadını8n hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenilirken tedavisine devam ediliyor.
Savcılık olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak

Yorumlar

İstanbul'dan gelen 15 işçiyi jandarma Alaplı'da durdurdu!

31 Mart 2020 Salı 15:30

 İstanbul'dan gelen 15 işçiyi jandarma Alaplı'da durdurdu!

İstanbul'da bir inşaat inşaat firmasında 15 inşaat işçisinin bulunduğu otobüs, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde durduruldu. Seyahat izin belgesi olmayan 17 kişiye idari para cezası uygulandı. Otobüsten indirilen işçiler ve iki şoför için gözlem/kısıtlama tedbiri uygulanacağı belirtildi.

 Alaplı İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler Kılçak köyü mevki İstanbul yolu üzerinde kontrol noktasında 34 TM 5409 plakalı bir otobüsü durdurdu. Otobüsün şoförü H.B.'nin (51) İstanbul'da bir firmada şoför olarak çalıştığını ve firma çalışanı 15 işçiyi İstanbul'dan memleketleri Zonguldak, Bartın, Karabük, Sinop'a götürmek üzere görevlendirildiğini ifade etmesi üzerine ekipler seyahat izin belgesini incelemek istedi. Ancak sürücü böyle bir belgelerinin bulunmadığını söylemesi üzerine 2 şoför ve 15 işçi olmak üzere toplamda 17 kişi hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanunu 282 S.K.M gereğince mülki makam aracılığıyla 3.150 TL idari para cezası kesilmek üzere idari yaptırım tutanağı düzenlendi. 
17 kişi ile ilgili de gözlem ve kısıtlama tedbiri uygulanacağı öğrenildi. İşçilerden Burhan Baydar, "İstanbul'dan geliyoruz. Çalıştığımız şirket bizi izne çıkarttı. Eve göndermek üzere araç tuttu. Bizi apar topar gönderdi. İzin kağıtları valilik tarafından verildiği söylendi. Bindirdiler otobüse hepimizi gönderdiler. Ereğli üzerinden yolcumuz olduğu için burada denetime takıldık. Denetimde bizim valilik tarafından izin kağıdımız olmadığını öğrendik. Gece 02.00'den beri buradayız. Hiçbir şekilde bir açıklama yapılmadı. Kendilerini aradığımızda ilgileneceklerini söylediler. 2 şoför 15 işçi nereye gideceğiz. Arkadaşlar 3'er bin lira ceza yazacak. Aldığım para 2 bin 200 lira. Ben şu an süresiz izne gönderiliyorum. Ben 3 bin 150 lira ceza ödeyeceğim. Devlet görevini yapıyor. Amenna ama biz burada mağduruz. Biz çalışanız" şeklinde konuştu. 
Ekiplerin ilçe girişindeki denetimleri sürüyor. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Alaplı , jandarma

Yorumlar