"Erdoğan için değil, herdoğan için"

13 Nisan 2017 Perşembe 17:55

"Erdoğan için değil, herdoğan için"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve beraberindeki partililerle Abdi, Halaşlı, Işıklı, Aydınlar, Pınarcık ve Soğanlı Yörük Köyleri’ne giderek referandumda ‘Evet’ e destek istedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, partisinin Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır bazı yönetim kurulu üyeleri, il genel ve belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimi ile birlikte Abdi, Halaşlı, Işıklı, Aydınlar, Pınarcık ve Soğanlıyörük köylerini ziyaret ederek, İlçeye bağlı köylerde halkoylamasına yönelik çalışmalarını tamamladı. Ziyaret edilen 6 köyde de kalabalık vatandaş toplulukları tarafından coşkuyla karşılanan AK Parti heyeti, kendilerini misafir eden köy sakinlerinden halkoylamasından ‘EVET’ çıkması yönünde destek istedi.

“Türkiye’nin büyümesini ve istikrarını istemiyorlar”
Köy ziyaretlerinde konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Türkiye’nin tekrar eski güzel günlerine geri dönebilmesi için 16 Nisan’da Evet kararının çıkması gerektiğini söyledi. Çaturoğlu, yaptığı konuşmasında “Her partinin seçim beyannamelerinde Anayasayı değiştireceklerine dair sözü vardır. Ancak seçimlerden sonra bunlar unutulur, ama biz her seçim öncesi vatandaşımıza söz verdik. Bu Anayasa ile Türkiye yoluna devam edemez, mutlaka değişmesi gerekir diye biz bunu her ortamda gündeme getirdik. Bizden önceki dönemde komisyonlar kuruldu, çalışmalar yapıldı, hatta 62 madde üzerinde anlaşmaya varıldı ancak ana muhalefet partisi destek vermeyince çalışmalar yarım kaldı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gördük ki bu Anayasa ile Türkiye yoluna devam edemez, mutlaka değişmesi gerekir. Milliyetçi Hareket Partisinin Lideri Sayın Devlet Bahçeli destek vererek 18 madde üzerinde anlaşmaya vardık ve TBMM Genel Kurulundan geçirerek şimdi sizin önünüze getirdik. 16 Nisan’da bunu oylayacaksınız. Sanki bu Anayasa ülkemizde değil de başka ülkelerde oylanacak gibi batı ülkeleri cephe almaya başladılar. Çünkü Türkiye’nin büyümesini, istikrar içinde olmasını istemiyorlar” dedi.

“Cumhurbaşkanı hem yetkili hemde sorumlu olacak”
AK Parti’nin 2023 ve 2071 hedefleri olduğunu ve bu hedeflere azim ve kararlılıkla yürüdüklerini dile getiren Çaturoğlu, 18 maddelik anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı’nın hem yetkili hem de sorumlu olduğu bir sistemi getirdiğini vurguladı. Çaturoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Genel seçimlerle Cumhurbaşkanlığı seçimi bir arada yapılacak, hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekilleri seçilecek. Hükümeti Cumhurbaşkanı kuracak ve karar mekanizmaları daha hızlı çalışacak. Ülkemizin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için bu şart. Çünkü geçmişte ülkemiz koalisyonlardan çok çekti. Anayasa değişikliği paketinin geçmesi için yüzde 51 yetiyor ama içeride ve dışarıdaki hain ve işbirlikçilerine karşı yüzde 60’lar, 70’ler seviyesinde ‘EVET’ oyu çıkması gerekiyor. Bu yüzden çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için, koalisyonların sona ermesi için sizlerin güçlü bir ‘EVET’ oyu desteğinize ihtiyacımız var.”

“Bu sistem Recep Tayyip Erdoğan için değil herdoğan için”
AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır da köylerde yaptığı konuşmalarda, 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının bir parti seçimi olmadığını belirterek, bu halk oylamasının Türkiye’nin gelecek yüz yılın yönetim sisteminin oylaması olduğunu ifade etti. Çakır, “Geçmişte yaşanan koalisyon dönemleri ve darbelerin ülkeye verdiği zararlardan söz eden Çakır, konuşmalarında“16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının özü şu; ey Türkiye Cumhuriyeti halkı, siz halk olarak bu devleti yönetmek istiyor musunuz? Siz yönetmezseniz askere selam verenler yönetecek, siz yönetmezseniz zenginler, faiz lobileri, medyacılar yönetecek. Bundan dolayı hakkımıza sahip çıkmamız lazım. Bu bir siyasi parti seçimi değil, halkın yetki kullanımıdır. Bu hakkı bu güne kadar size kimse veremedi. Vermek isteyenler oldu, Süleyman Demirel istedi, Turgut Özal istedi, Necmettin Erbakan istedi, Muhsin Yazıcıoğlu istedi, Alparslan Türkeş istedi ama veremediler. Artık istikrarı kalıcı hale getiriyoruz. Şu anda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var diye değil, her doğan için istiyoruz. Cumhurbaşkanı adayına bakacaksınız, adam aşırı sağcıysa kabinesinde solcular da olacak, çünkü yüzde 50+1 oy alması lazım. Baktınız ki adam AK Partili, MHP’liyi Bakan yapacak. Cumhurbaşkanı solcu olacaksa, onun kabinesinde de sağcı bakanlar olacak. Artık hareketli ve güçlü olacağız. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, Türkiye’mize ve dünya insanlığına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyor, sizleri ‘EVET’ oylarınızla sandıkları patlatmaya davet ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından vatandaşlar ve partililer birlikte fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

AK PARTİ , EVET , REFERANDUM , faruk çaturoğlu , fatih çakır ,

Yorumlar

Çakır, Kepez'de 'Evet'e destek istedi

13 Nisan 2017 Perşembe 17:24

Çakır, Kepez'de 'Evet'e destek istedi

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Teşkilatı, Pazar günü yapılacak olan halkoylaması çalışmalarını mahallelerde tam gaz sürdürüyor.

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır; bazı yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve kadın kolları yönetimi ile birlikte, mahallelerde ‘EVET’ gazetesi ve broşür dağıtmaya devam ediyor.
Çakır, beraberindeki partililerle birlikte Kepez Mahallesi’nde yaptığı çalışmada, Kepez Siteler mevkiinden Solak yol ayrımına kadar kapısını çalmadığı ev bırakmadı.
Kepez Mahallesi’ndeki esnafları da ziyaret eden AK Parti heyeti, Anayasada değiştirilmesi öngörülen 18 madde ile ilgili kendilerine yöneltilen sorulara içtenlikle yanıt verdi.
Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Denizcilik Fakültesi’nde eğitim gören bir gurup öğrenciye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili bilgilendirmede bulunan Çakır, “Önceden bizim mimar ve mühendislerimiz yurtdışında hayata geçirilen projeleri yerinde incelemeye giderlerdi, şimdi ise ülkemizde hayata geçirdiğimiz projeleri dışarıdan incelemeye geliyorlar. Daha da iyi olacağız. Bu halkoylamasında siz gençlere 18 yaşında seçilme hakkı veriliyor. Biz gençlerimize her alanda güveniyoruz. Bu yüzden gençlerimizden halkoylamasında güçlü bir ‘EVET’ desteği bekliyoruz.” dedi.
Çakır, Kepez Mahallesi’nde yaptığı referandum çalışması esnasında kendisine iletilen sorun ve talepleri de içtenlikle dinledi. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasından güçlü bir şekilde ‘EVET’ çıkmasıyla birlikte sorunların tek elden çok daha kısa sürede çözüme kavuşturulacağını ifade eden Çakır, “16 Nisan’dan sonra tüm enerjimizi başta işsizlik olmak üzere İlçemizin diğer sıkıntılarını gidermek için harcayacağız.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

FATİH ÇAKIR , AK PARTİ , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar

Başkan Uysal, Sakindere Halkıyla Buluştu

11 Nisan 2017 Salı 22:22

Başkan Uysal, Sakindere Halkıyla Buluştu

Mahallelerde referandum çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 1.nolu Sakindere halkıyla bir araya gelerek Evet’e destek istedi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Anayasa Halk oylamasına son 5 gün kala mahallelerde Evet’e destek turlarını sürdürüyor.
Başkan Hüseyin Uysal, beraberinde belediye başkan yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, belediye meclis üyeleri, AK Parti Gönüllüleri ve Bağlık Mahalle Muhtarı Muhsin Aydın’la birlikte 1.Nolu Sakindere’de vatandaşlarla bir araya geldi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini anlatarak Evet için destek istedi.
‘Bölgesinde güçlü, lider bir Türkiye için Evet diyelim’ diyen Başkan Hüseyin Uysal, “Türkiye’nin büyük bir ülke olması, istikrarlı, güven içinde büyümesi ve gelişmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine ihtiyacı var. Artık çift başlılıktan kurtulmamız gerekiyor, artık koalisyonlardan kurtulmamız gerekiyor. Gelecek yarınlarımız için hep birlikte Evet’te birleşelim” dedi.
“Sizlerin ferasetine ve sağ duyusuna güveniyorum” diyen Başkan Uysal; “Evet dememiz için kimlerin Hayır dediğine bakmamız yeterli. Bugün Terör örgütleri Evet çıkarsa biteriz diyorlar. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini, büyük bir güç olmasını istemeyen Batı, Hayır için çalışıyor. İşte bizlerin el ele vererek 16 Nisan’da sandıkları Evet’lerimizle doldurmamız lazım” diye konuştu.
Mahalle halkının istek ve taleplerini de dinleyen Başkan Hüseyin Uysal, Sakindere’de sürdürülen çalışmaların da devam edeceğini söyledi.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

Yığılca'dan coşkulu 'EVET' sözü...

11 Nisan 2017 Salı 22:14

Yığılca'dan coşkulu 'EVET' sözü...

Referandum çalışmaları kapsamında gezilerine devam eden Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Yığılca’lı vatandaşlar tarafından konvoy eşliğinde, bakan protokolü ile karşılandı.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit önderliğinde, Ak Parti Düzce İlçe Başkanı Kerem Yalçıner, AK Parti Düzce  Kadın Kolları, Gençlik Kolları, STK Başkanları, İGM üyeleri ve binlerce vatandaş uzun bir araç konvoyu ile Keşir’i i karşıladı. Milletvekili Keşir düzenlenen karşılama töreninde duygulandı. Keşir, İlçe turunun ardından şehir parkında kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitap etti. Konuşmasına Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in çalışmalarını överek başlayan Keşir, Referandum için Yığılca halkından destek istedi. Geçmişten bazı örnekler sunan Keşir’in konuşması vatandaşlar tarafından tezahürat ve alkışlarla kesildi. Keşir vatandaşlardan “EVET” sözünü aldı. Yığılca bizim için çok önemli, bunu da fazlası ile ispat ettiniz dedi. Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’te gösterdikleri üstün ilgi ve alakadan dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Etiketler:

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit , Ak Parti Düzce İlçe Başkanı Kerem Yalçıner , AK Parti Düzce Kadın Kolları , Gençlik Kolları , STK Başkanları ,

Yorumlar

AK Parti Bağlık ve Gülüç Beldesi'nde 'Evet'e destek istedi

11 Nisan 2017 Salı 14:54

AK Parti Bağlık ve Gülüç Beldesi'nde 'Evet'e destek istedi

K Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ereğli Belediyesi Meclis üyeleri, Kadın ve Gençlik kollarından oluşan 60 kişilik ekiple, Bağlık Mahallesi’nde ev ziyaretleri yaparak ‘Evet’e destek istedi.

Milletvekili Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır beraberindeki heyetle birlikte, ziyaret ettikleri evlerde kendilerini karşılayanlarla sohbet etti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne “EVET” denilmesi noktasında destek istedi. Kendilerine iletilen sorunları da yakından dinleyen Çaturoğlu ile Çakır, halkoylamasından güçlü bir “Evet” çıkmasıyla birlikte sorunların tek elden daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağını ifade etti.
Bağlık Mahallesi’nden İlçe merkezindeki Pazaryerine doğru ekip halinde yürüyen AK Parti heyeti, evlerinin camlarından ve balkonlarından kendilerini selamlayan vatandaşlara “Halkoylamasında güçlü bir şekilde “EVET” desteğinizi bekliyoruz” şeklinde karşılık verdi.
Çakır çalışmalara Gülüç’te devam etti.
AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik ve Kadın kolları üyelerinin katılımı ile Gülüç’te vatandaşlara ziyaret gerçekleştirerek “Evet” gazetesi ve broşürü dağıttı. Başkan Çakır, Gülüç’te yaptığı esnaf ve ev ziyaretlerinde vatandaşları bilgilendirerek, halk oylamasında ‘Evet’oyu kullanmalarını istedi. Çakır ziyaretler sırasında vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada “Evet kararı hepimize güzellikler getirecektir. Ülkemizin her alanda daha da güçlenmesine vesile olacağına inancımız tam" dedi
İlçe Başkanı Çakır’a Gülüç’te yaptığı ziyaretlerinde görüştüğü çok sayıda vatandaşlar da Türkiye’de AK Parti’nin hizmetlerden duydukları memnuniyeti ifade ederek “Güçlü Türkiye için biz de ‘Evet’ ile yanınızda olacağız” dedi.

Etiketler:

fatih çakır , evet , referandum ,

Yorumlar