“Engellilerimizle spor yapıyoruz”

15 Mayıs 2017 Pazartesi 18:29

“Engellilerimizle spor yapıyoruz”

Kdz. Ereğli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Rehabilitasyon Merkezleri ortaklaşa “engellilerimizle spor yapıyoruz” etkinliği düzenledi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Kdz. Ereğli Spor Salonunda gerçekleşen programa 75. Yıl, Duy-an, Yeni Yaşam Özel Eğitim, İlk Adımlar Rehabilitasyon Merkezleri ve Ereğli Mesleki Eğitim Merkezinden 110 özel sporcu ve aileleri katıldı. Özel sporcular, antrenör, gençlik liderleri ve gönüllü gençlerimiz nezaretinde çuval yarışı, hedef vurma, atletizm, yumurta yarışı, sandalye kapmaca, basketbol ve voleybol maçları yaparak unutulmaz bir gün geçirdi. Müsabakalar sonrası dereceye giren özel sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Etiketler:

engelliler , engelliler haftası , spor , Gençlik ve spor ,

Yorumlar

Şampiyonlar belli oldu...

8 Mayıs 2017 Pazartesi 22:29

Şampiyonlar belli oldu...

Gençlik ve Spor Baknalığı faaliyet programı kapsamında Türkiye Birinciliği müsabakaları yapıldı.

Gençlik ve spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı 2016-2017 Faaliyet Programında kapsamında Voleybol Gençler B Kız-Erkek Türkiye Birinciliği müsabakaları 04-08 Mayıs 2017 tarihleri arasında Erdemir Spor Salonu(kız müsabakaları) ve Ereğli Spor Salonunda(erkek müsabakaları) yapıldı. Müsabakalara 5 ayrı şehirden 8 kız ve 7 erkek olmak üzere toplam 15 takım,16 idareci ve 16 antrenör ile 192 sporcu katılım sağlandı. Müsabakalar sonucunda ödül töreni bugün kızlarda Erdemir Spor Salonunda ve erkeklerde Ereğli Spor Salonunda gerçekleşti. Ödül törenine Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Ahmet Güral Karayılmaz, Ak Parti İlçe Başkan Vekili Mehmet Keleş, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Vekili Sevdakar ARAS, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü  Numan Korkmaz, Ereğli Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Serkan Keleş, sporcular, antrenörler ve veliler katıldı.

Müsabakalar sonucunda  sıralama aşağıdaki şekilde;

Kızlarda:

1.İzmir Özel Gelişim Koleji
2.İstanbul Ted Koleji
3.İstanbul Özel Atacan Anadolu Lisesi
4.İzmir Özel Rota Anadolu Lisesi

Erkeklerde;

1.İstanbul Özel Esenkent Okyanus Koleji
2.İstanbul Büyük Çekmece Cihangir Koleji
3.Ankara Özel İncek Okyanus Koleji
4.İzmir Mavişehir Okyanus Koleji
Etiketler:

spor , türkiye şampiyonası ,

Yorumlar

Attığı golü hakeme iptal ettirdi

8 Mayıs 2017 Pazartesi 16:18

Attığı golü hakeme iptal ettirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 2. Amatör Küme’de Balıspor ile Neyren Gökçelerspor arasında oynanan karşılaşmada Balıspor’lu Mustafa bir pozisyonda golü veren hakemin yanına giderek topun eline çarptığını söyleyerek attığı golü iptal ettirdi.

Karadeniz Ereğli ilçesinde hafta sonu oynanan Balıspor-Neyren Gökçelerspor karşılaşmasının 10. dakikasında yeşil sahalarda eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Karşılaşmanın 10. dakikasında ceza sahasına yapılan ortada top Balısporlu Mustafa’nın koluna çarparak ağlarla buluştu. Topun ağlarla buluştuğunu gören hakem ise düdüğünü çalıp golü verdi. Bu sırada hakemin yanına giden Balısporlu Mustafa ise topun koluna çarpıp gol olduğunu söyledi. Maçın hakemi bunun üzerine verdiği golü iptal etti. 1-1 devam eden maçta Balıspor’un 1 golü Mustafa’nın uyarısı ile iptal edilince 90 dakika berabere tamamlandı ve iki takım da 1'er puana razı oldu.
Ahlaklı her sporcunun bunu yapması gerektiğini ifade eden 39 yaşındaki Mustafa Sever, 23 yıldır futbol oynadığını ve sahada bu ahlak ile futbol oynadığını söyledi.
Sever yaptığı açıklamada, "Geçtiğimiz pazar günü Neyren Gökçelerspor ile oynadığımız maçın 10. dakikasında bir korner atışı oldu. Pozisyon icabında topa giderken, top koluma çarptı ve gol oldu. Hakem pozisyonu görmedi, gol verdi. Ben vicdanı muhasebe ile hakeme gidip, golün olmadığını koluma çarparak girdiğini söyledim. Hakem de golü iptal etti. Ben vicdani muhakeme yaptım. Genelde bu konularda hakeme yardımcı olmaya çalışıyorum. Bizim aldığımız kültür, ahlak bu. Biz çocukluğumuzdan beri şu ahlakla büyüdük; Atatürk’ün dediği gibi 'ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' sözü burada devreye giriyor" dedi.
Futbol sahalarında eşine az rastlanır davranış nedeniyle rakip takımın teknik heyeti ve futbolcuları da Mustafa’ya teşekkür edip, kutladı.

Etiketler:

balıspor , futbolcu , mustafa sever , gol ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyespor yönetimi güçlendirdi

6 Mayıs 2017 Cumartesi 19:12

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli Belediyespor yönetimi güçlendirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyespor Kulübü’nün olağan kongresi yapılarak yeni yönetim oluşturuldu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Belediye Başkanları Birliği Toplantısı nedeniyle şehir dışında olduğundan katılamadığı, Divan Başkanlığını ise Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago’nun yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken, Yönetim ve Denetim Kurulu raporları okunarak ayrı ayrı ibra edildi, yeni yönetim, denetim ve ASKF delegelerinin seçimi gerçekleştirildi.
Önümüzdeki günlerde ilk toplantısını yaparak kendi içinde görev bölümü yapacak yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Hüseyin Uysal, , Halil Bozkuş, Hasan Pınarcık, Hüseyin Ağlar, Deniz Koca, Oğuz Cömert, Levent Kalyoncu, Cem Koç, Olcay Ural, Tayfun Tarhan, Yusuf Zobar, Basri Kalay, Sertan Yalçın, Yücel Oktay, İsmail Aydın, Şafak Erel, Ufuk Çakmakoğlu, Ahmet Türk, Nurullah Öztekin, Selami Adakoğlu, Özkan Özyiğit. Denetim Kurulu Asil; Hasan Hasçelik, İrfan Duygu, Mustafa Sevinç. ASKF Delegeleri; Olcay Ural, Yusuf Zobar, İsmail Aydın.

Yorumlar

Voleybol Gençler Türkiye Birinciliği yarışmaları başladı

4 Mayıs 2017 Perşembe 17:43

Voleybol Gençler Türkiye Birinciliği yarışmaları başladı

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 2016-2017 Eğitim- Öğretim yılı okul spor faaliyetleri Voleybol Gençler Türkiye Birinciliği yarışmaları 4-8 Mayıs tarihleri arasında başladı.

Türkiye Şampiyonası yarışmasının Erkek Müsabakaları Ereğli Spor Salonunda, kız müsabakaları Erdemir Spor Salonunda yapılıyor.
3 Mayıs 2017 tarihinde saat 17.00’de Kdz. Ereğli Öğretmen Evi’nde teknik toplantısı gerçekleştiren Türkiye Şampiyonası, 4 Mayıs tarihinde saat 10.00’da düzenlenen seremoni ve açılış konuşmalarının yapılmasıyla başladı. Turnuvanın açılışına Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, İlçe Gençlik ve spor Müdürü Serkan Keleş, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, okul müdürleri ve çok sayıda veli katıldı. 5 ayrı ilden 16 okul ve toplamda 192 sporcunun yer aldığı turnuvanın ödül töreni, 8 Mayıs tarihinde Ereğli Spor Salonunda yapılacak.

Etiketler:

VOLEYBOL , TÜRKİYE ŞAMPİYONASI , EREĞLİ ,

Yorumlar