“Engelli Değilim, Farkındayım” projesine imza attılar...

19 Aralık 2019 Perşembe 14:58

“Engelli Değilim, Farkındayım” projesine imza attılar...

Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Meslek Yüksekokulu öğrencileri “engelli değilim farklıyım” adlı sosyal sorumluluk projesine imza attı.

 Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgi Güvenliği Programı 2.sınıf öğrencileri engelli bireylerin farkındalığını ortaya koymak adına “engelli değilim farklıyım” isimli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi. Kdz. Ereğli sahilinde engelli bireylere özel farkındalık oluşturmak için hazırladıkları kapalı zarfları sahildeki vatandaşlara dağıtarak okumalarını sağladılar. Öğretim görevlisi Sibel Barın Özkan danışmanlığında gerçekleştirilen proje ile insanlar tarafından engelli farkındalığına dikkat çekilmesi istendi. Vatandaşlar ise öğrencilerin bu anlamlı çalışmasını takdirle karşıladı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , BEÜ

Yorumlar

Kdz. Ereğli’de ‘Lena, Leyla ve Diğerleri’ oyunu sahnelendi

19 Aralık 2019 Perşembe 14:48

Kdz. Ereğli’de ‘Lena, Leyla ve Diğerleri’ oyunu sahnelendi

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Sivas Devlet Tiyatrosu tarafından Lena, Leyla ve Diğerleri oyunu sahnelendi.

 Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde Sivas Devlet Tiyatrosu ekibi tarafından 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde sahnelenen Lena, Leyla ve Diğerleri oyunu büyük ilgi gördü. Kapalı gişe oynan oyunun final akşamında Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Sivas Devlet Tiyatrosu ekibine teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. 
Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi Müdürlüğü görevine kısa süre getirilen Vedat Açıkalın, Devlet Tiyatrolarının sık sık Kdz. Ereğli’ye geleceğini ve Ereğli halkının sanata doyacağını söyledi. Açıkalın konuşmasında, “Kdz. Ereğli Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi olarak Sivas Devlet Tiyatrosu Lena, Leyla ve Diğerleri oyununu ilçemiz halkı ile buluşturduk. İki gün sahnelenen oyunda, salonumuz tıklım tıklım doluydu. Bu bizleri çok mutlu etti, bundan sonraki süreçte de Devlet Tiyatroları, özel tiyatrolar, sergiler, konserler ile salonumuzda sürekli etkinlik ile Ereğli halkına hizmet vereceğiz. Ben bizleri kırmayıp ilçemize gelen Sivas Devlet Tiyatrosu ekibine ve salonumuzu dolduran tüm sanatseverlere çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , tiyatro

Yorumlar

Domuz avında vuruldu...

19 Aralık 2019 Perşembe 10:16

Domuz avında vuruldu...

Zonguldak'ta domuz avı sırasında arkadaşı Onur Altınay'ı domuz sanarak vuran O.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yoğun bakımda tedavisi süren Altınay'ın ise hayati tehlikesi sürüyor. 

Olay dün, Köroğlu köyündeki ormanlık alanda yaşandı. Onur Altınay (28) ve arkadaşları ormanlık alanda domuz avına çıktı. Bu sırada 48 yaşındaki O.A., çalılıkların arasındaki Altınay'ı domuz sanarak ateş etti. Sağ göğsünden vurulan Onur Altınay ağır yaralandı. Olay yerine 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Onur Altınay yoğun bakıma alındı. Altınay'ın hayati tehlikesi sürüyor. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan O.A. ise işlemlerinin ardındanZonguldak Adliyesi'ne sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Yorumlar

Camilerde oturaklar kaldırılmaya başlandı

19 Aralık 2019 Perşembe 10:08

Camilerde oturaklar kaldırılmaya başlandı

Devrek’teki tüm camilerde oturaklar kaldırılmaya başlandı.

 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda ilçedeki mescit ve camilerde oturaklar kaldırılmaya başlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, cami ve mescitlerde tabure ve sandalyelerin kaldırılması kararının ardından ilçede bulunan cami ve mescitlerde tabure ve oturakların kaldırılmasına başlandı. Yetkililer yaptığı açıklamada, "Başkanlığın aldığı kararı uyguluyoruz” ifadelerini kullandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek , cami

Yorumlar

Başkan Türkyılmaz’dan Devrek’e ziyaret

19 Aralık 2019 Perşembe 10:04

Başkan Türkyılmaz’dan Devrek’e ziyaret

Orman Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Türkyılmaz Devrek’te çeşitli ziyaretlerde bulundu.

 Orman Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Türkyılmaz Zonguldak’ın Devrek İlçesinde bir takım ziyaretlerde bulundu. Yanında Orman Bölge Müdür Yardımcısı Orhan Şahin, Seçim Koordinasyon Başkanı Başkanı Sabri Kızılkaya ve Devrek Orman İşletme Müdürü Sabri Değirmenci nezaretinde Devrek Orman Mühendisi Tuba Özsoy’u ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Gerçekleştirilen ziyaretle ilgili bilgi veren Türkyılmaz, "Zonguldak Bölge Müdürlüğümüz görev alanındaki tüm ormancılık sektöründe çalışan gerek resmi ve gerekse serbest çalışan personellerimiz Zonguldak’ta ile bir istişare toplantısı gerçekleştireceğiz. Seçim Koordinasyon Başkanımız Sabri Kızılkaya kardeşimiz Türkiye’nin 81 ilimizin 28 bölgesini ziyaret etmekteyiz. Bu günkü programımızda da Zonguldak ilimiz var. Ziyaretlerimiz esnasında meslektaşlarımızı dinliyor ve sorunlara çözümler üretmeye çalışıyoruz. Biz Orman Mühendisleri Başkanlığı olarak ziyaretlerimizde 20 aydır yaptığımız ve yapacağımız faaliyetlerimizi paylaşıyoruz. Bu çerçeve içerisinde Zonguldak’taki toplantı öncesinde yolumuzun üzerinde olan ve sektöründe henüz başlangıç noktasında Tuba Özsoy kardeşimizi de ziyaret ederek kendisine başarılar diledik “ diye konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Devrek

Yorumlar