"En büyük ihtiyaç moral"... Ailecek destek oldular

30 Ocak 2018 Salı 16:34

"En büyük ihtiyaç moral"... Ailecek destek oldular

Zonguldak’ta 7 yıldır kanser tedavisi görürken saçları dökülen babaya destek olmak isteyen aile üyelerinin tamamı saçlarını kazıttı.

2011 yılında kolon kanseri teşhisi konulan 61 yaşındaki Abdullah Emiroğlu, 7 yıldır hastanede kanser tedavisi görüyor. Tedavi sürecinde 4 kez ameliyat olan Emiroğlu’nun kemoterapi ve radyoterapi görmesi nedeniyle saçları döküldü.
Eşi Hamiyet Emiroğlu, çocukları ve torunları da Abdullah Emiroğlu’nu tedavi sürecinde yalnız bırakmadı. Hasta yatağında torunları ve ailesi ile vakit geçiren Emiroğlu, iyileşip evine dönmenin hayalini kuruyor.
Gördüğü tedaviler nedeniyle saçları dökülen babalarına moral olması için saçlarını kazıtan aile üyeleri, hasta yatağında ziyaret ettikleri babalarının durumu fark etmesi üzerine duygu dolu anlar yaşadılar. Anne Hamiyet Emiroğlu, oğulları Engin ve Ercan, kızı Fatime, torunları Arda ve Berat’ın saçlarını kazıttığını gören baba Abdullah Emiroğlu, gözyaşlarına boğuldu.

“Emekliyim, devletimiz 7 yıldır bana bakıyor”
7 yıldır kanser tedavisi gördüğünü anlatan Abdullah Emiroğlu, Bülent Ecevit Üniversitesi Onkoloji Hastanesi’nde gördüğü tedavi sürecini şöyle anlattı:
“2011’den beri rahatsızlığım devam ediyor. Allah razı olsun devletimiz baktı. Ama bu son zamanlarda artık ilaçlarım biraz ağırlaştı. Artık maddi olanağım da bitti, gücüm yetmiyor artık. 2018 yılı oldu hala devletimiz bana devlet hastanelerinde bakıyor. Yapacak bir şey yok. Ben emekli birisiyim. Çocuklarım benim canlarım. Bana destek olmak için saçlarını kestirmişler. Çok duygulandım, konuşamıyorum.”

“Eşime moral olmak istedik”
Anne Hamiyet Emiroğlu (61) ise zorlu ve ağır bir tedavi süreci olduğunu aktardı. Eşine moral olmak istediklerini anlatan Emiroğlu, “Hep destek olmayı isterim. Canımı istesinler canımı veririm. Şu anda istesinler O’nun için her şeyimi veririm. Elimizden bir şey gelmiyor, yapamıyoruz. Artık gücüm tükendi. Zorlu ve ağır bir tedavi süreci var. Biz de kendisine destek olmak için hepimiz bu yola düştük. Saçlarımızı kazıttık. O’na moral olmak istedik. Bir hastanın tedavisinde en büyük ihtiyaç moral. Herkesin bu şekilde destek olmasını da isteriz. Ailecek destek olmak istedik” diye ifade etti.

Sağlık Bakanlığı’na ilaç çağrısı
Abdullah Emiroğlu’nun en büyük oğlu Engin (39) ise 7 yıldır babasının moralini yüksek tutmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Tedavi sürecinde Sağlık Bakanlığı’nın desteğini gördüklerini anlatan Engin Emiroğlu, kanser hastalığı için Almanya’dan getirilen ilaç için bakanlığa çağrıda bulundu.
Kutusu 1.060 Euro olan ilaçtan kendi imkanlarıyla birkaç paket aldıklarını devamı için maddi imkanlarının yetmediğini anlatan Engin Emiroğlu, şu ifadelere yer verdi.
“2011’den beri bu kanserle savaşıyoruz. Bir türlü yenemedik. Ama elimizden gelen bütün tedaviler için çaba sarf ediyoruz. Moralini yüksekte tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarım, kardeşlerim, annem; babamın saçları döküldükten sonra saçlarımızı kestirdik. Tedavi sürecimiz devam ediyor. Denenebilecek bütün ilaçları Sağlık Bakanlığı aracılığıyla denedik. Şimdi bir ilaç daha var. Almanya’dan yada yurt dışından getiriliyor. Kutusu 1.060 Euro. Fakat bu ilaç Sağlık Bakanlığı’nın üst kurulundan onay alınamadığı için Türkiye’ye getirilemiyor. Kendi imkanlarımızda aldığımızda da üç günde bir paketi harcanıyor. Bunun da sürekli olması gerekiyor. Biz birkaç paket temin ettik ama ilerisi için Sağlık Bakanlığı’ndan yardım bekliyoruz. Moral olabilecek her türlü davranış hastalığın seyri açısından bizim için önemli. Ufak adımlar bile atsak biz kendimizi mutlu hissediyoruz. Bir gün iyi olması bile bizim için iyi bir duygu. Ailedeki herkes için de iyi bir duygu oluyor.”

Etiketler:

kanser , tedavi , ailecek , saçlarını kazıttılar ,

Yorumlar

Külünk yerli ve milli olmayı anlattı...

30 Ocak 2018 Salı 11:57

Ereğli Haber

Külünk yerli ve milli olmayı anlattı...

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Sağlık Sen Kdz. Ereğli temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Bir millet diriliyor, bir millet uyanıyor’ konulu konferansa katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuşmasında Türkiye üzerinde oynanan oyunları anlatarak, yerli ve milli olmanın önemine değindi. Külünk insanlığın bir kez daha Anadolu topraklarında yükseleceğini söyledi. Osmanlı’nın çökertilmesiyle zulmün payitaht kılınmaya başlandığını belirten Külünk “Osmanlı’yı çökerttiler, zulmü payidar kılmak istediler. Ancak bunun daim olması mümkün değildir. Biz de geri çekildik. 24 milyon kilometrekarelik Akdeniz’in Türk gölü olduğu bir zamandan Anadolu topraklarına geri çekildik. Biz yenilmedik, çökmedik, geri çekildik. Çünkü batı 18 ve 19. Yüzyılda akıl üstünlüğünü ele geçirdi. Ele geçirdiği akıl üstünlüğü üzerinden fiziki galibiyeti elde etti. Bu akıl ve fiziki galibiyet karşısında yeni baştan derlenip toparlanmak, dışarıdan fetret devri olarak görülen bu zaman diliminde biz yeni baştan bir yükselişin hazırlığını yaptık. O yükseliş insanlık için mukadder bir yükseliştir” dedi.
Konferansta konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ise yerli ve milli dendiğinde akla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geldiğini belirterek dünya mazlumlarının ona ihtiyacı olduğunu söyledi. Çaturoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sahip çıkmanın Türkiye’ye ve dünya insanlığına sahip çıkmak anlamı taşıdığını vurguladı.
Konferansta Memur Sen ve Sağlık Sen temsilcileri katılımcılara teşekkür etti.
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a Metin Külünk’e teşekkür ederek, kendisine çeşitli hediyeler takdim etti.
Gülüç’te ki bir otelde düzenlenen konferansa Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Azar, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

Köse ailesinin acı günü...

29 Ocak 2018 Pazartesi 14:49

Köse ailesinin acı günü...

Kdz. Ereğli’nin sevilen avukatlarından, AK Parti Zonguldak eski İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Köse’nin babası Dursun Köse hayata veda etti.

Merhum Dursun Köse’nin cenazesi 30 Ocak Salı günü Hatip Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından şehir mezarlığında defnedilecek.
Kdz. Ereğli Haber ailesi olarak merhum Köse’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Etiketler:

Ahmet Köse , Avukat , Dursun Köse , öldü ,

Yorumlar

390 asker için uğurlama töreni düzenlendi

29 Ocak 2018 Pazartesi 11:14

390 asker için uğurlama töreni düzenlendi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi vatani görevini yapacak 390 asker için uğurlama töreni düzenledi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Mehmetçik ve aileleriyle yakından ilgilenerek; “Rabbim askerimize güç kuvvet versin. Şimdiden hayırlı teskereler diliyorum” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi ilçe genelinde ilk kez askere gidecek Mehmetçikler için ‘En büyük asker bizim asker’ sloganıyla uğurlama töreni düzenledi.
Ereğli Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ile Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği işbirliğinde Belediye düğün salonunda ‘En Büyük Asker Bizim asker’ sloganı altında 98/1 tertip 390 asker adaylarını birliklerine dualarla uğurlama törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutan vekili Deniz Piyade Albay Murat Türker, Askerlik Şube başkanı Jandarma Üst teğmen Bahri Yalçınkaya, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, yönetimi ve muhtarlar, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak, bazı belediye meclis üyeleri ve diğer protokol üyeleri ile Ak Parti Gençlik kolları yönetimi, askere gidecek gençler, anne-babaları ve yakınları katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ile başlayan ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda İlçe Müftüsü Recai Albayrak tarafından dua edildi.
98/1 tertip asker adayları adına bir konuşma yapan Belediye Veteriner işleri müdürlüğü çalışanlarından veteriner Özgür Coşkun, “Bugün şahsımın da dahil olduğu Vatani görevini yapmak için can atan kardeşlerimizi uğurlamak için toplanmış olduğumuz bu salonda söylemek isterim ki gerek Afrin’de gerekse de ülke sınırları içerisinde devletimize, milletimize, vatanımıza ve bayrağımıza karşı yapılan tüm hain girişimleri bozmak için gerekirse canımızı ortaya koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın “dedi.
Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç’da yaptığı konuşmada vatani görevini yapacak olan askerlere şimdiden hayırlı teskereler diledi.
"SEVGİLERİN EN GÜZELİ EN KUTSALI"
Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal da konuşmasında dünyanın hiçbir ülkesinde kına yakarak, davul, zurna ve düğünlerle asker gönderilmediğini anlatarak şunları söyledi: "Askerlik, millete, bayrağa ve vatana sevgidir. Sevgilerin aşkların en güzelidir. Vatan, millet, bayrak sevgisi, sevgilerin en güzeli en kutsalıdır. Bugün sizler artık askere gidiyorsunuz. İnşallah askerliğinizi hayırlısı ile bitirip hayırlısı ile teskerenizi alırsınız. Nöbet tutan, hudutlarda sınırlarımızı bekleyen tüm askerlerimize, polislerimize rabbim güç kuvvet versin. Sizler askere gidiyorsunuz ve artık adınız Mehmetçik. Ailelerinizi hiç merak etmeyin artık onlar bizlere emanet. Şimdiden hepinize hayırlı teskereler diliyorum."
Başkan Uysal, etkinliğe katılan asker adayları ve aileleriyle yakından ilgilendi.
"ASKER OCAĞI PEYGAMBER OCAĞIDIR"
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise yaptığı konuşmada 1998/1 tertip askere gidecek gençlerin onurlu bir görev üstleneceklerini belirterek, "Hiç şüphe yok ki asker ocağı peygamber ocağıdır. Oraya giden insanlar o kutsal ocakta, asker, mehmetçik olur. Vatanımızın, birlik, beraberliği ve bütünlüğü için her türlü kutsal değerimiz için millet, devlet, bayrağımız için sizler gerekirse çok aziz canınızı, kanınızı verecek ve şehit olacaksınız. Biz sizlerin sağ salim buraya dönmenizi istiyoruz. Düşmana aman vermemenizi bekliyoruz. Sizler bizim gururumuz, onurumuzsunuz. Sizler giderken bize emanet ettiğiniz aileleriniz, yakınlarınız bizlerin emaneti olarak rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamalarına devam edeceklerdir" dedi.
Konuşmaların ardından asker türküleri ve mehter marşlarıyla bir süre eğlenen Mehmetçiklerle protokolün toplu hatıra fotoğrafı çekimi yapıldı. Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından hazırlatılan içerisinde çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu asker çantaları protokol üyeleri tarafından asker adaylarına verildi. 1998/1 tertip asker adayları düğün salonundan davul ve zurnalar eşliğinde uğurlandı.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , askerler tören , uğurlama ,

Yorumlar

Ereğli fuardan ödülle dönüyor

27 Ocak 2018 Cumartesi 20:36

Ereğli Haber

Ereğli fuardan ödülle dönüyor

Kdz.Ereğli Belediyesi, 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı’ında Destinasyonlar dalında “En iyi Stand Dekoru” ödülüne layık görüldü.

EMITT organizasyon kurulu, fuar boyunca gösterdiği özgün tanıtım aktiviteleri nedeniyle ilgi odağı haline gelen Kdz.Ereğli Belediyesini ''EMITT En İyi Stand Dekoru'' ödülüne layık gördü.
Kdz.Ereğli Belediyesi adına ödülü Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak teslim aldı.
Zonguldaklılar Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Gurbet Altay’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuk gün içinde fuar standında ağırlandı.
22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı, yarın sona erecek.

Yorumlar