“Ekonomi terörü ile saldırıyorlar”

21 Kasım 2021 Pazar 00:22

“Ekonomi terörü ile saldırıyorlar”

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekilleri Hayati Arkaz ve Ümit Yılmaz, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde esnaf ve STK’larla bir araya gelirken, 2023 seçimlerine vurgu yaptılar.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin başlatmış olduğu “Adım Adım 2023, İl İl Anadolu” programı kapsamında Kdz. Ereğli’ye gelen MHP İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MYK Üyeleri Murat Kotra, Afşin Birben ve MDK üyeleri ile MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse Kdz. Ereğli’de esnaf ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

Ülkü Ocakları meşaleler ile karşıladı

MHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Rahman Demirtürk ile birlikte heyet ilk olarak ilçede esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Milletvekilleri Arkaz, Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra MHP ilçe teşkilatına geçti. Parti binası girişinde Kdz. Ereğli Ülkü Ocakları tarafından meşale ile karşılanan heyet daha sonra teşkilat binasında STK’larla toplantı yaptı.

"Döviz saldırıları devam ediyor”

Partililer ve STK’lara hitaben konuşma yapan Ümit Yılmaz, terör saldırıları sonrası ekonomiye saldırı olduğunu ifade etti. Yılmaz açıklamasında şunları söyledi:

“Daha önce silahlı terör örgütleri ile yıllarca ülkemizi oyaladılar, parçalamayı başaramadılar. Daha sonra devletin içine yerleşen okyanus ötesinden terör örgütü ile ülkemizi bölmeye yeltendiler yine sizler sayesinde, halkımız ile birlikte sokaklarda engel oldunuz. Şimdi o saldırılar bitmedi, ekonomi terörü ile saldırıyorlar. Cumhur İttifakı’nın seçilmesi ile beraber döviz saldırıları günümüzde de devam ediyor. Zor günler geçiriyoruz. Biz halkın içinden, yüreğinden kopan bir parti olarak sürekli sokaktayız. Esnafın, çiftçimizin, memurumuzun, işçimizin yanındayız. Sizlerden bizlere gelen talepleri 2023, 2071 hedeflerine taşımak için bunları not ediyoruz.”

Arkaz, “Turkovac’ı ücretsiz hibe edeceğiz”

Korona virüsün dünyayı etkisi altına aldığını vurgulayan Milletvekili Hayati Arkaz, herkesi aşı olmaya davet etti. Arkaz açıklamasında; “Son 2 yıldır Dünya durdu, çok acımasız bir virüsle karşı karşıyayız. Pandemi döneminde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve sağlık çalışanları başarılı olmuştur. Lütfen herkes aşısını yaptırsın. Aşısı olmayanlara, yaptırmayanlara da ikna yoluyla aşılarını yaptıralım. Pandemiden ekonomi etkilenmiştir ama her şeye rağmen, memleketimize göre Avrupa’da raflar boş. Millet parasıyla malını bulamıyor. Aşımızı da çıkardık, bu aşıyı da olmayan ihtiyacı olan ülkelere hibe olarak vereceğiz, ücretsiz yardım edeceğiz. Türk milleti yardım edendir, Anadolu ana kucağıdır.” İfadelerini kullandı.

"CHP - HDP ortaklığı aleni"

CHP’ye de yüklenen Arkaz şunları söyledi:

“Bizim CHP’ye oy veren tabanındaki insanlarımız ile problemimiz olamaz. Yalnız CHP’nin üst düzey yöneticileri terör örgütleri ile kol kolalar, kapı arkasında pazarlık yapıyorlar. Şuanda mecliste CHP-HDP ortaklığı aleni. HDP ne derse onlar da onu yapıyor. Kılıçdaroğlu, 98 yıllık partiyi götürdü HDP’ye teslim etti.”

TSO Başkanı Keleş, talepleri dosya olarak sundu

Konuşmaların ardından ilçede hizmet veren STK’lar taleplerini MHP Milletvekillerine aktararak, çözüm noktasında hazırladıkları dosyaları teslim etti. Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, 65 yaş üstü vatandaşların halk otobüslerine ücretsiz binmesi konusunda şoför esnafının mağduriyet yaşadığını dile getirerek maddi destek istedi. Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş de, 5 yıl içerisinde ilçedeki üniversite öğrencisi sayısını 5 bin ilave, kurulacak olan 2. Organize Sanayi Bölgesi ve tersanelerin yeniden canlandırılması ile birlikte ilçedeki istihdamın 10 bin olarak hedeflediklerini söyledi ve taleplerini sundu. Milletvekilleri toplantıya katılan diğer STK’larla da görüş alışverişinde bulundu.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , mhp , esnaf , ereğli , ekonomi , chp , döviz , hayati arkaz , ümit yılmaz

Yorumlar

Toprak’tan, Vali Tutulmaz ve Yalınkılıç’a teşekkür

20 Kasım 2021 Cumartesi 18:18

Toprak’tan, Vali Tutulmaz ve Yalınkılıç’a teşekkür

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkan Yardımcısı Ali Toprak, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve İl Jandarma Komutanı Cezmi Yalınkılıç ile görüştü.

MHP İl Başkan Yardımcısı ve Kdz.Ereğli Sivaslılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Ali Toprak, beraberinde Büyük Birlik Partisi Kdz. Ereğli Eski İlçe Başkanı aynı zamanda Sivaslılar Derneği Başkan Yardımcısı Turabi Çelik ile birlikte Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret etti. Toprak, Vali Tutulmaz’a başarı ve tebriklerini ileterek, çalışmalarında her zaman yanlarında olacağını ifade etti. Vali Tutulmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Toprak ve Çelik daha sonra, Zonguldak’a yeni atanan İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Cezmi Yalınkılıç’ı ziyaret etti. Zonguldak’ta yapılacak hizmetler için başarı dileklerini ileten Başkan Toprak, ilgi ve alakalarından dolayı da teşekkür etti.

Etiketler:

Zonguldak , kdzeregli , ali toprak , turabi çelik , mustafa tutulmaz , cezmi yalınkılıç

Yorumlar

Posbıyık'tan vekillere; "Bizi küçük adam olarak görüyorlar"

16 Kasım 2021 Salı 14:10

Posbıyık'tan vekillere; "Bizi küçük adam olarak görüyorlar"

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Zonguldak Milletvekilleri ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"HAMDİ UÇAR, HAYIRSEVERİ MERAK EDİYORSA GELSİN!"

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, gündeme dair açıklamalarda bulundu. 21 Kasım 2021 Pazar günü Hamsi Festivali ile ilgili açıklamaları sonrası basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Posbıyık, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın “Kent Meydanı ile ilgili merakının giderilmediği, ısrarla hayırseverin ismini merak ettiği” sorusuna; “Merak ediyorsa gelsin kulağına söyleyeyim” dedi.

CHP’Lİ VEKİLLER İLE GÖRÜŞÜYOR MU?

CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz ile görüşerek konular hakkında istişare yapıyor musunuz sorusunu da yanıtlayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Deniz Yavuzyılmaz ile kısmen diyalog kuruyoruz. Ünal Demirtaş, buraya geldiği zaman randevularım oluyor. Onlar bizle pek görüşmek istemiyorlar, bizi küçük adam olarak görüyorlar. Büyük adam onlar. Yoksa iyi insanlar, Deniz Yavuzyılmaz ile ilişkilerim iyidir.”

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , ereğli belediyesi , halil posbıyık , deniz yavuzyılmaz , ünal demirtaş , hamdi uçar

Yorumlar

CHP’liler Cumhuriyet Balosu’nda buluştu

31 Ekim 2021 Pazar 01:25

CHP’liler Cumhuriyet Balosu’nda buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 98’inci yıldönümünü kutlamak amacıyla ‘Cumhuriyet Balosu’ düzenlendi.

CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98’inci yıl dönümü kapsamında Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen Cumhuriyet Balosuna; CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP İl Başkanı Murat Pulat, CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arslan Keleş, İYİ Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Evrim Balbaloğlu, Türk Metal Kdz. Ereğli Şube Başkanı Yakup Yılmaz, CHP ilçe ve belde başkan ve yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

"Cumhuriyet sayesinde büyük bir devlet olmanın gururunu yaşıyoruz"

Açılış konuşmasını yapan CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Eylem Ertuğrul, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada;

“Geçmişten aldığımız güçle, sonsuzluğa büyük ve emin adımlarla yürürken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletinin karakterlerine ve geleneklerine en uygun Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 98’inci yılının kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet tarihimizin en büyük çağdaşlaşma hamlesidir. Getirdiği yenilikler ile milletimizin ufkunu yenilemiştir. Cumhuriyet yüksek ahlaklı, erdemli, birlik ve beraberlikten, bağımsızlıktan taviz vermeyen, topluma karşı görevlerini yerine getiren, üretken bireyler yetiştirerek toplumu çağdaş uygarlığa ulaştırmaya hedefleyen bir yönetim şekli olmuştur. Yaşadığımız sıkıntılı işgal günlerinden sonra kanla, irfanla kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün haklı olarak büyük bir devlet olmanın gururunu yaşıyoruz.” Dedi.

Posbıyık, “Yaşasın Cumhuriyet”

Zonguldak merkez ve ilçelerden bir çok CHP’linin salonda olduğuna dikkat çekerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Cumhuriyet’imizin 98’inci yılını büyük coşkuyla kutluyoruz. Dün akşam Ereğli halkı yollarda sel oldu aktı, büyük bir coşku vardı. Bu sene her defasından fazla coşku olduğunu gözlemledik. Dün akşam Ereğli’mizin Cumhuriyet konseri harikaydı, konserin en büyük özelliği de “Yaşasın Cumhuriyet” diye hep bir ağızdan bağırdı. Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlamaya Allah bizlere nasip etsin.”

Konuşmaların ardından katılımcılar çalan şarkılarla doyasıya eğlenirken, ellerindeki Türk bayrakları ile marşları da hep bir ağızdan söyleyerek Cumhuriyet'in 98. yıl coşkusunu doyasıya yaşadı.

Etiketler:

zonguldak , ereğli haber , chp , ereğli , eylem ertuğrul , halil posbıyık

Yorumlar

Kapatıldı

20 Ekim 2021 Çarşamba 17:31

Kapatıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı kapatıldı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Büyük Birlik Partisi İlçe Teşkilatı kapatıldı.

Partinin Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen MKYK toplantısında alınan kararla, Turabi Çelik başkanlığındaki Ereğli teşkilatının kapıldığı öğrenildi.

TEŞKİLAT'TAN İLK AÇIKLAMA

BBP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Turabi Çelik, konuyla ilgili kendilerine ulaşan herhangi bir tebligatın olmadığını, ileriki günlerde açıklama yapacaklarını ifade etti.

BBP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı o günlerde tüm baskılara rağmen, 29 Ocak 1993 tarihinde Muhsin Yazıcıoğlu liderliğinde kurulan BBP'nin ilk teşkilatları arasında yer alıyordu.

Etiketler:

zonguldak , kdzeregli , eregli haber , büyük birlik partisi , turabi çelik , bbp

Yorumlar