"Eğitim seminerleri mücadele gücümüzü artıracaktır”

24 Şubat 2020 Pazartesi 16:25

"Eğitim seminerleri mücadele gücümüzü artıracaktır”

Genel Maden İşçileri Sendikası’na (GMİS) bağlı Merkez Servisleri Şube Taban Eğitim Semineri, 21-22-23 Şubat 2020 tarihlerinde Kızılcahamam’da yapıldı.

 Seminere GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Merkez Servisleri Şube Başkanı Cengiz Saraç, Şube Sekreteri Aysel Yaman Kocabaş, Şube Mali Sekreteri Serkant Bayrak, Şube Teşkilat Sekreteri Serkan Keskin, Merkez Servisleri Şube Delegeleri ile temsilcileri ve çalışanları katıldı. 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından seminerin sunuş konuşmasını GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir yaptı. 
Demir; “2020 yılında eğitim ve örgütlenme çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Bu dönem sendikamız üyesi yaklaşık 1000 arkadaşımız seminerlerimize katılacak. Bir yandan örgütlenme çalışmaları yapacak diğer yandan eğitim seminerlerimize devam edeceğiz. Amacımız, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirmek” dedi. 
Seminerin açılış konuşmasını GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil yaptı. Yeşil; “Amasra ve Armutçuk’un kapatılması ya da özelleştirilmesi, ardından Karadon Müessesesi’nin envanterinin istenip özelleştirilmeye çalışılması, TTK sahalarımızın bölünerek devri, Merkez Atölyemizin yerine başka bir inşa yapılmaya çalışılması, bunlar bizim yakın zamanda yaşadığımız güçlükler ve zorluklar. Tabii bunların üstesinden hep beraber, birlikte omuz omuza vererek geldik. Geçmişimiz hep mücadelelerle dolu. Değerli hocalarımızın sizlere anlatacağı bilgiler ve yaşadıklarımız, bundan sonra yaşayacağımız zorluklarla nasıl mücadele edeceğimiz, nasıl hareket edeceğimiz anlamında bizlere ışık tutacaktır. Eğitim seminerleri mücadele gücümüzü artıracaktır” dedi. 
Seminerde GMİS’in tarihini ve son dönem çalışmalarını içeren belgesel film gösterimi yapıldı. 
Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Fikret Sazak, “Sendikacılık tarihi ve genel kavramlar”, “Çalışma hayatının temel sorunları”, Sosyal Güvenlik Uzmanı Eren Korkmaz “Emeklilik ve Emekli aylığı bağlanma şartları”, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çalışma Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ferdi Kesikoğlu “Dünya, Türkiye ve Bölge ekonomisindeki gelişmeler” konularında seminer verdi. 
Seminer sonunda değerlendirme toplantısı yapıldı ve sertifika dağıtım töreni düzenlendi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak GMİS , toplantı , seminer

Yorumlar

Çınar Boru A.Ş. personelini Umre’ye gönderdi...

24 Şubat 2020 Pazartesi 10:15

Çınar Boru A.Ş. personelini Umre’ye gönderdi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Çınar Boru Profil San. ve Tic. A.Ş. çalışan personelini 9. kez Umre’ye gönderdi.

 Kdz. Ereğli ilçesinde 1980 yılında Abdurrahman Çınar tarafından kurulan, Düzce’ye bağlı Akçakoca ilçesinde boru profil üretimi ve Kdz. Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde Çelik Servis Merkezi olarak faaliyet gösteren Çınar Boru Profil San. ve Tic. A.Ş. 9 yıldır sürdürdüğü personeli Umre’ye gönderme etkinliğini bu yılda sürdürdü. Bu yıl Umre’ye gidecek olan personel ve eşleri ile beraber 40 kişilik umre kafilesini Kdz. Ereğli Eski Terminal Alanı’nda dualar eşliğinde Umre’ye gönderildi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kdz. Ereğli Başkanı ve Çınar Boru Profil San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Abdülkadir Çınar bugün uğurladıkları personelle birlikte toplamda 400 çalışanını Umre’ye göndermiş olacaklarını belirtti. Çınar Umre yolculuğuna çıkan personeline bu ziyaretin hayırlı olmasını diledi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , umre , üretim , organize sanayi , personel , işçi , çınar boru , işadamları

Yorumlar

AK Parti Kadın Kolları Gülüç’te kongresini yaptı!

22 Şubat 2020 Cumartesi 16:46

AK Parti Kadın Kolları Gülüç’te kongresini yaptı!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde AK Parti Kadın Kolları’nın 6. Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

 

AK Parti Gülüç Belde Teşkilatı Kadın Kolları’nın 6. Olağan Kongresi Gülüç Beldesi’nde ki Büyük Anadolu Ereğli Otel’de yapıldı. Divan Başkanlığı’nı AK Parti Kdz. Ereğli Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru’nun yaptığı kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. 


Demirtaş “İktidarımızın Gülüç’e desteği takdire şayandır” 
Kongrede konuşan Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, bu gün millet olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğu günleri yaşadıklarını belirterek herkesin ortak gayesinin vatandaşa hizmet olduğunu söyledi. Demirtaş konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Gülüç Beldemizde ilkokul projemiz başlayacak, sahil projemiz devam ediyor, kafeteryamız devam ediyor. 26 dönümlük piknik alanımızın projesi bitmek üzere ve son aşamaya geldik. Projemizin tamamlanmasıyla birlikte yer teslimi yapacağız. Biz diyoruz ki; AK Parti gönül Belediyecinin öncüsüdür. AK Parti'nin belediyecilik anlamda yapmış olduğu çalışmalarla Gülüç'te ve diğer belediyemizle örnek teşkil etmek istiyoruz. Bizlere yardım olacak siz değerli bayanlar ilk önce bize öncelik yapacak. Sizlerle beraber AK Parti çıtasını yükselteceğiz. Son zamanlarda gördüğünüz üzere vatanımıza çeşitli saldırılar da bulunuyor. Bu gün birlik beraberlik, kardeşlik zamanıdır. Ben, sen, biz olmadan hep birlikte hareket edeceğiz. Bugün herkes Belediye Başkanı, İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı olabilir. Ama ortak gayemiz vatandaşa hizmet ederek onları refah içerisinde yaşatmak. Bizim tek amacımız, tek düşüncemiz budur. Bu gün iktidarımızın Gülüç’e verdiği destek takdire şayandır. Bizim hedefimiz ise Gülüç’ü Zonguldak’ın patlayan yıldızı yapmak.” 

Çakır “Aslolan davadır” 
AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır da kongrede yaptığı konuşmada, ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini belirterek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Aslolanın her zaman dava olduğunu vurgulayan Çakır konuşmasında şunları söyledi; “Ben burada yeniden seslenmek istiyorum. Davadır aslolan. Şahıslar gelir geçer, yarın başka arkadaşlar olur. Dava insanlarımızı çok çabuk tüketiyoruz. Bir tüketim toplumu olduk. Eleştirmek kolay, çekiştirmek kolay ama bakın bu dava kolay adam yetiştirmiyor. Bu davaya sahip çıkmamız gerek. Evet, ufak tefek işleriniz bazen olamayabilir, yönetime girmek istersiniz, bunlar olmayabilir. Ama görün, bugün terörle mücadeleyi yapan, hastanelerde kuyrukları bitiren, yolları duble yol yapıp birleştiren, hızlı treni, havaalanlarını getiren çalışmaları görün. Eskiden sadece zenginlerin kullandığı havaalanlarını tüm vatandaşların kullanabildiği, askerlerimizin kullanabildiği havaalanlarına geldik. Çok ciddi bir ekonomik sıkıntıdan geçiyor ülkemiz. Bu anlamda, olaylara yaklaşırken bu açıdan bakmak lazım. Ya bir talebimiz oldu, o da olmadı ben küstüm olmaz. 
Bugün Müslüman liderlere gereken itaati sağlamayanlar, yarın zalimlerin çizmeleri altında inim inim inlerler. Cennetmekan Abdülhamit Han’ı anlayamayan coğrafya, Libya’da Kaddafi’yi kendi milletine öldürttüler. İşte Irak, aklınıza ne geliyorsa. Biz Müslüman ülkesiyiz. Bırakalım aklımızdaki olumsuz düşünceleri, hep birlikte birlik ve beraberlik içinde bulunalım, bu davanın, Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik duralım.” 
Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan kongrede AK Parti Gülüç Kadın Kolları Yönetim Kurulu Ferihan Şenol’un başkanlığında Elif Özmen, Nimet Çağla Demirkol, Selma Yılmaz, Alev Yılmaz, Seval Akgün, Ayşe Bayrak, Dilek Kol, Sabire Öztürk, Fatma Bozkır, Neslihan Danacıoğlu ve Gülçen Özcan’dan oluştu. 
Kongreye Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, İl Genel Meclis Üyesi Ali Kemal Karaca, Ereğli Kurucu İlçe Başkanı Muhammet Köse, Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, AK Parti Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Yazıcı Arıman, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda partili katıldı. 
Kongre seçimlerin yapılması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , gülüç , ak parti , gülüç beledesi teşkilatı kadın kolları 6. kongresi

Yorumlar

Emniyetten günübirlik evlere baskın...

22 Şubat 2020 Cumartesi 11:29

Emniyetten günübirlik evlere baskın...

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri günübirlik evlere baskın yaptı. Baskında sisteme işlemeyen 4 ev sahibine 72 bin 100 TL para cezası uygulandı.

 Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri İncivez Mahallesinde bulunan günü birlik kiralık evlere baskın yaptı. Yapılan denetimlerde 4 evin kimlik bildirme sistemine kayıtlı olmadan günübirlik işletildiği tespit edildi. Kimlik bildirme sistemine kayıtlı olmadan günübirlik ev işletenlere ve evlerde barınanları sisteme işlemeyenlere toplamda 72 bin 100 TL para cezası uygulandı. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , asayiş , incivez , baskın , denetim

Yorumlar

“İnsansız Sualtı ve Hava Araçları” konferansı...

22 Şubat 2020 Cumartesi 11:22

“İnsansız Sualtı ve Hava Araçları” konferansı...

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Leblebicioğlu BEÜ’de Ar-Ge Girişimciliği “İnsansız Sualtı ve Hava Araçları” başlıklı bir konferans verdi.

 Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Prof Dr. V. Haktan Özaçmak, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı. 
Konferansta, insansız araçlar üzerindeki çalışmaları hakkında bilgiler veren Leblebicioğlu, bu araçların emniyetli olması, sürekli çalışabilmesi, üretiminin kolay ve ucuz olması, çeşitli tasarımlarla üretilme imkanının olmasından dolayı çok ilgi gördüğünü söyledi. İnsansız araç teknolojisinin askeri açıdan müdafaa ve saldırıda en temel araçlar arasında yer aldığına vurgu yapan Prof. Dr. Leblebicioğlu, bu teknolojinin sürekli geliştirilmesinin gerekliliğine değindi. Yapay zekâ, navigasyon ve haberleşme konularında da gelişim göstermek gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Leblebicioğlu böylelikle insansız araçların daha verimli kullanılmasında ilerleme sağlanacağına dikkat çekti. 
Katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasının ardından BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Prof. Dr. Kemal Leblebicioğlu'na plaket takdim etti. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , konferans , üretim , Mustafa Çufalı , Kemal Leblebicioğlu , Prof Dr

Yorumlar