Ece, “İstanbul’da siyasette bizde varız”

3 Aralık 2018 Pazartesi 11:17

 Ece, “İstanbul’da siyasette bizde varız”

Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Halil İbrahim Ece, “Yaklaşan yerel seçimlerde Zonguldaklılar olarak, İstanbul’da siyasette bizde varız” dedi.

Yaklaşan yerel seçimlerde, Zonguldaklı isimlerin İstanbul’un çeşitli ilçelerinde meclis üyelik aday adaylıkları için müracaatta bulunduğunu belirten ZONSİAD Genel Başkanı Halil İbrahim Ece, "Biz Zonguldaklılar olarak bu güne kadar İstanbul’da belediyelerde söz sahibi olamadık. Son yıllarda hemşehrilerimizin çeşitli siyasi partilerde görev alması ile birçok arkadaşımız siyasete atıldı. Ancak bugüne kadar belediye yönetimlerinde yerimizi alamadık. İstanbul’un her ilçesinde binlerce insanımız yaşamakta ve her geçen günde bu sayı artmaktadır. Bizler STK’lar olarak hemşehrilerimizin sorunlarını çözmekte zorlanıyoruz. Siyaset belli bir toplumun temsilcisidir. Bizler de haklı olarak belediyelerde bizleri temsil edecek siyasetçilerimizi görmek istiyoruz. İstanbul 160 bin Zonguldaklı nüfusuna sahip ve bu sayı küçümsenmeyecek kadar fazla. Biz STK’lar olarak bu insanlarımızın beklentilerine çözüm üretmek zorundayız. Hemşehrilerimiz artık belediyelerde, kendi insanında söz sahibi olmasını arzu ediyor. Belediyecilikte amaç halka hizmet ise Demografi yapı olarak ta Zonguldak insanın da belediye meclislerinde temsil hakkı mevcuttur. Ülkemizde artık siyasete bakış açısı değişmelidir. Birilerin referansı ile tepeden inen siyasetçiler değil halkın içinde olan, halka temas eden ve bölge halkının sorunlarını bilen gerçek siyasetçiler yerini almalıdır. Partiler teşkilat içi temayül yoklaması yapıyor. Ancak bu temayül yoklaması ikili ilişkilerle maalesef pek geçerliliği olmuyor. Bu yüzden de samimi ve gerçek hizmetkarlar da geri kalıyor. Bu gibi uygulamalarda ülkemize hizmet edecek insanların da verimsiz hale gelmesine sebep oluyor. Temayül yoklamalarında mutlaka STK'ların görüşleri alınmalıdır. Metropollerde her ilin temsilcileri mutlaka belediyelerde ve hatta TBMM’de olmalıdır. Bu şekilde her temsilci kendi bölge insanlarının sorunlarına daha kolay çözüm bulacaktır ve hizmet götürecektir. Siyasette bu anlayışlı beklentilerimiz bizlerin olduğu kadar diğer illerin insanlarının da vardır. Yerel seçimlerde umarım belediye meclis üyelikleri buna göre belirlenir ve şekillenir. Bu duygularla belediye başkan aday adaylıklarına, belediye meclis üye aday adaylıklarına, il genel meclis üye aday adaylıklarına ve muhtar adaylıklarına müracaat eden tüm hemşehrilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Yorumlar

İşletme Bölümü öğrencileri huzurevini ziyaret etti

3 Aralık 2018 Pazartesi 11:13

İşletme Bölümü öğrencileri huzurevini ziyaret etti

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü öğrencileri, Zonguldak Merkez Huzurevini ziyaret etti.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Kayhan Kafalı sorumluluğunda gerçekleşen ziyarette, huzurevi sakinleriyle bir süre sohbet eden öğrenciler, büyüklerinin elleri öperek onlardan hayır duası istedi.
Ziyaret kapsamında huzurevinin konferans salonunda kısa film gösterimi ve canlı müzik sunumunda da bulunan öğrencilere ziyarette Vali Yardımcısı Nevzat Taşdan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü de eşlik etti.
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak bu tür faaliyetlere önem verdiklerini ve toplumsal dayanışma ve iletişimi sürdürülebilir kılmak adına gelecek dönemlerde de devam edeceğinin altını çizen Koordinatör Yardımcısı Kafalı bu anlamlı ziyaret ilişkin olarak “Yaşlılarımız her zaman baş tacı edilmelidir. Onlar toplumun mimarıdır ve her zaman önemlidir. Büyüklerimizin, yaşlılarımızın tecrübeleri ve hayat hikâyelerinden ders çıkarılacak çok şey var” diye konuştu.
Gençlerle hoş vakit geçiren huzurevi sakinleri kendilerinin ziyaret edilmesinden dolayı büyük bir mutluluk durduklarını belirterek gençlere teşekkür ettiler.

Yorumlar

Bir hafa önce dökülen asfalt bu hale geldi

3 Aralık 2018 Pazartesi 11:03

Ereğli Haber

Bir hafa önce dökülen asfalt bu hale geldi

CHP’li Alaplı Belediyesi tarafından ilçenin Mollabey Grup yolu çıkışına dökülen asfalt bir haftada bozuldu.

Ereğli Haber- CHP’li Alaplı Belediyesi tarafından yaklaşık bir hafta önce köstebek yuvasına dönen Mollabey Grup yolu üzerine rotmiks asfalt serildi. Yağmurlu havada döküldüğü için tutmayan asfalt bir haftada bozuldu. Alaplı ilçesi sınırları içerisinde kalan ve Alaplı Belediyesi tarafından yapılan yolun bir haftada bozulması vatandaşların tepkisine neden oldu.

CHP'Lİ BAŞKAN BİR HAFTA ÖNCE ORADA POZ VERMİŞTİ:

http://www.kdzereglihaber.com/haber/Mollabey-Yolu-asfaltlaniyor---/14828?fbclid=IwAR2nzg1hdfwWUK1p2Ol7uK_NdvEophUDZrmkEPRy0rKuHC-YfrlYDx6bgb0#h14828

 

Yorumlar

Alaplı’nın Adayı Celil Uzun gibi..

1 Aralık 2018 Cumartesi 22:08

Ereğli Haber

Alaplı’nın Adayı Celil Uzun gibi..

AK Parti’de Alaplı Belediye Başkanlığı için Celil Uzun’un ismi ön plana çıktı. TSO Başkanı Recep Ocak’ın adaylığı kabul etmemesi üzerine parti kurmayları Alaplı’da seçimleri kazanmak için Celil Uzun’la seçime girmeyi planlıyor. AK Parti Eski İl Başkanı Celil Uzun daha önce hiç alınamaz denilen yerlerde seçim kazandıklarını belirterek Alaplı Belediyesi’ni de kazanabileceklerini söyledi.

Ereğli Haber- AK Parti’den Alaplı Belediye Başkan Adayı gösterilmesine kesin gözüyle bakılan AK Parti eski İl Başkanı Celil Uzun, “Alaplı’da seçimi kazanacağıma inanıyorum.” Dedi.
Değişim Radyo’da Şenol Azman’ın sunduğu Kara Tren proğramına telefonla bağlanan Celil Uzun, “Ben seçimi kaybedeceğimi bilsem bile, bana partim sen bizim adayımız ol diyorsa yine çıkar aday oluruz.” dedi.

"Biz başka arkadaşlarımızı tavsiye ettik"
“Aklımdan böyle bir şey hiç geçmiyordu. Hatta bizim 4-5 senedir, “Alaplı’da bazı isimleri belediye başkanı yapabilir miyiz?” diye çalışmalarımız vardı. Ben yine o arkadaşları tavsiye ediyorum. O arkadaşlarla daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Biz de elimizde geldiğince onlara destek vereceğimize söz veriyoruz.

“Biz görev istemeyiz, görev verilir"
Bizde şöyle bir durum var: Biz teşkilatçı bir insan olduğumuzdan, teşkilattan geldiğimizden biz görev istemeyiz. Görev verilir. Bizim böyle bir talebimiz olmadı. Ama neden bu duruma gelindi, bunu da arkadaşlarla değerlendiririz. Recep Ocak iyi bir aday. İlçe Başkanımız Mustafa Yavuz var, o da iyi bir aday. Hatta Faruk Çaturoğlu var, hatta Cevat Bey var, hatta Nevzat Bey var, hatta Muharrem Bey var. Bunların hepsi belediye başkanlığı yapabilecek, seçim kazanabilecek kapasitede.

“Nuri Tekin'den çekinmiyorum"
Alaplı’nın kendine özgü şartları var. Biz Nuri Tekin’den falan çekinmiyoruz. Nuri benim çok yakın bir dostum. Biz en zor zamanımızda Zonguldak’ta seçim kazandık. Biz Ereğli’de Posbıyık’a karşı seçim kazandık. Nuri Tekin’den de bir çekincemiz yok. Nuri Tekin başarılı mı değil mi, buna halk karar verecek. Alaplı’nın kendine özgü yapısı var. Tabii bunlar, bizden kaynaklanan şeyler değil.

“Önce isimlerini verdiğim arkadaşlar"
Ben ilçe başkanımıza, il başkanımıza beni arayanlara, “önce bu arkadaşlarla bir oturun konuşun” dedim. Ben seçimi kaybedeceğimi bilsem bile, bana partim sen bizim adayımız ol diyorsa yine çıkar aday oluruz. Türkiye’nin konjektürü var, Alaplı’nın yapısı var, dünya konjektürü var, ekonomik şartlar var. Bunlar hepsi birbirine bağımlı şeyler.

“Bizim oyumuz 5200-5500 civarında"
MHP ile ittifak yapmamız bile artı bir değerdir bizim için. En son seçimde merkezde, AK Parti’nin oyu 5200, Nuri’nin belediye başkanı olduğu CHP’nin oyu da 3700. Arada 1600 civarı oy farkı var. Bir de ikincisi Nuri Beyin de eksikleri var. Bunları da üst üste koyarsanız, ben Alaplı’da seçimi kazanacağıma inanıyorum. Recep Ocak seçimi alabilir. Biz de kendimizi zaten ona göre hazırlamıştık, destek olacağız diye. Çünkü Recep’in Alaplı’da bir karşılığı var. TSO Başkanı, iyi bir arkadaş, iyi bir ticaret adamı. Onun hakkında söylenecek hiçbir şey yok. Hatta CHP’liler bile hiçbir şey söyleyemezler. Onun için de biz onu istedik. Bu seçimi de rahatlıkla kazanırız diye düşündük. İYİ Parti bizden oy alamaz. Bizim oyumuz her zaman 5200-5500 civarında.  DSP’nin aday çıkarması da AK Parti’nin lehine bir durum. Biz Refah Partisi döneminde, hiç kimse bize şans vermezken, dördüncü partiyken, biz seçimi kazandık.”

Yorumlar

Bilgin 'GÜVEN' tazeledi

1 Aralık 2018 Cumartesi 20:39

Bilgin 'GÜVEN' tazeledi

Ereğlililer Derneği başkanı Bilgin Güven, gerçekleştirilen olağanüstü kongre ile yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Dernek binasında gerçekleştirilen kongrede Divan başkanlığını Hikmet Tezel yaptı. Kongrede konuşan Dernek başkanı ve başkan adayı Bilgin Güven “Kongremizin Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyorum. Genç ve dinamik bir yönetim kurulu oluşturduk. Derneğimiz aktif bir sivil toplum kuruluşu olarak adından sıkça söz ettirmeye devam edecektir” dedi.
Kongrede Bilgn Güven ve yeni yönetim kurulu üyeleri, oy çokluğu ile yeniden seçildi.
İŞTE YENİ YÖNETİM KURRULU LİSTESİ;

Bilgin Güven (Başkan)

Ali Yanık (Başkan Yardımcısı)

Birkan Demirel (Genel Sekreter)

Kaan Atalay (Sayman)

 Mustafa Dursun (Yönetim Kurulu)

Noyan Keskin (Yönetim Kurulu)

Mustafa Kayacan (Yönetim Kurulu)

Uğur Yılmaz (Yönetim Kurulu)

Tayfun Öztürk (Yönetim Kurulu)

Yorumlar