“Dünyaya Cevabımızı Evet’lerimizle Verelim”

30 Mart 2017 Perşembe 11:02

“Dünyaya Cevabımızı Evet’lerimizle Verelim”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kepez Mahallesindeki halk buluşmasında Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı; “Türkiye’nin bir adım ileriye gitmesini istemeyen, teröre kucak açanlara ve ülkemizi bölmek, parçalamak isteyenlere karşı birleşelim, Dünyaya cevabımızı Evet’lerimizle verelim” dedi.

Başkan Hüseyin Uysal, Kepez mahallesinde 2 ayrı noktada halk toplantısı düzenledi. Kepez Mahalle Muhtarı Baki Karaarslan ve vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

“EVET’LERİNİZLE KOALİSYON DÖNEMLERİ BİTİYOR”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle koalisyon dönemlerinin biteceğini söyleyen Başkan Hüseyin Uysal; “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle şuna kavuşacağız. Sandığa gittiğimiz zaman hem ülkemizi yönetecek, ülkemizin başı olan Cumhurbaşkanını seçmiş olacağız, hem de meclisin vekillerini seçmiş olacağız. Aynı gün ikisi de seçileceği için ertesi gün hükümet kurulmuş olacak. Yani koalisyon dönemleri bu sistemde artık bitiyor, tek başına iktidara gelen bir hükümet oluşuyor. Bundan dolayı da siyasi bir istikrar geleceği için ben sizlerden Evet demenizi istiyorum. Bugün 50 yaşına gelen, bu ülkede yaşayan koalisyonları görmüş, darbeleri görmüş olan zaten hiç düşünmeden bu sisteme evet der.

“MEVCUT SİSTEM İYİDE NEDEN DARBE OLUYOR?”

Başkan Hüseyin Uysal, mevcut sistemin sürekli darbeler ürettiğini belirterek; “Mevcut sistem madem çok iyi, ben ve benim yaşta olanlar, büyüklerimiz çok iyi bilir, 60 darbesi, 80 darbesi, muhtıralar neden yaşandı. Bu coğrafya da ayakta kalabilmemiz ve çağı yakalayabilmemiz için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ihtiyacımız var. Cumhuriyet dönemi koalisyonlarla geçti. Bunlar boşa geçen günler. 1980’i hatırlayın, 69 turda Meclis Başkanı seçildi, 119 turda Cumhurbaşkanı seçilemedi.5.5, 6 ay ülkemiz Cumhurbaşkansız kaldı, sonrasında darbe oldu. 1970-80 arasında 12 hükümet kuruldu. Bizim halkımız bunları hak etmiyor. Mevcut sistem sürekli darbe üretiyor. 16 Nisan’daki her Evet’iniz bundan sonra darbeye niyetlenenlere de şimdiden milletin bir darbesi olacak” dedi.

“VESAYET ODAKLARINA KARŞI ONLARDA BU SİSTEMİ KONUŞTU”

Başkan Uysal, Türkiye’ye hizmet etmiş siyasi büyüklerinde bu sistemi konuştuğunu belirterek; “Rahmetli Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Turgut Özal, Süleyman Demirel hep bu sistemi konuştular. Ancak; vesayet odakları ile göreve gelmeyi umut edenler ve vesayet odaklarıyla göreve gelenler bunu o zaman reddettiler. Şimdi de reddediyorlar. Artık Milletimiz 16 Nisanda bu vesayeti bitirecek ve yetkiyi eline alacaktır” diye konuştu.

“SADECE GENÇLERİMİZ İÇİN EVET DERİM”

Türkiye’nin gelecek yıllarına yetecek bu anayasa maddelerini hazırlayıp milletin önüne getirenlere teşekkür eden Başkan Hüseyin Uysal; “Ben bu Anayasa referandumuna sadece gençlerle ilgili olan madde için bile Evet derim. 18 yaşında gencimize eline silah verip ‘vatanı koru’ diyorsun da, niye seçilmesine karşı çıkıyorsun. Dünya ülkelerine imrenerek bakıyoruz, gencecik başkanlar, bakanlar var. Peki, bizim ülkemizde niye olmasın? 18 yaşındaki genç hayal kurar, kendine hedef koyar. Milletvekili olmayı arzu ederken dürüst, temiz, çalışkan, ahlaklı olacak. Daha çok çalışacak daha üretken olacak. 22-23 yaşında doktorumuz var, mühendisimiz var. Onlara kendimizi emanet ediyoruz, köprü, ev yaptırıyorsun ama milletvekili olmaz diyorsun. Seçilme yaşının 18’e çekilmesi gençlere güven demektir. Çanakkale’de onlar vardı. 15 Temmuz’da bombalara, tanklara, tüfeklere kendilerini siper ettiler. Bizim onlara güvenmemiz lazım” dedi.

“KUTUPLAŞMALAR AZALACAK”

Başkan Uysal, yeni sistemde yüzde 50+1 oy alarak hükümet olmak isteyenin mecburen her kesimi kapsayacağını ve kutuplaşmaların azalacağını belirterek; “16 Nisan’da Ülkemizin geleceği için partililiği, parti görüşünü bir kenara bırakalım, renk, desen bir kenara bırakalım, hangi görüşe sahip olursak olalım, gelin vatanımız için, ülkemiz için Evet diyelim. Bu ülkenin şahlanışını, dirilişini, ayağa kalkmasını isteyen büyük-küçük herkes hep birlikte Evet dememiz lazım. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle 5 yılda bir seçim olacak ve 2 seçimi bir arada yapacağız. Cumhurbaşkanını ve Milletvekillerini aynı anda seçeceğiz. Bu akıl, uyum, uyumlu olmak ve kutuplaşmamayı gerektirecek. Çok önemli elimizde bir fırsat. Bu sistem kutuplaşmaları azaltacak. Çünkü eğer hükümetin başında olmak yüzde 50+1 oy almak istiyorsan, benim değişik görüş, inanç, kültür her kesimi kucaklamam gerekecek. Herkesten oy almam gerekecek. Bu sistem böylece siyasetin dilini de yumuşatacak” dedi.

Başkan Uysal sözlerini; “Dünya mazlumlarının ve ülkelerinin gözü üzerimizde.Türkiye’nin bir adım ileriye gitmesini istemeyen, teröre kucak açanlara ve ülkemizi bölmek, parçalamak isteyenlere karşı birleşelim, Dünyaya cevabımızı Evet’lerimizle verelim” diyerek tamamladı.

Kepez Mahallesindeki halk toplantısına belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve AK Parti gönüllüleri de katıldı.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

700 öğrenci birlikte kitap okudu

29 Mart 2017 Çarşamba 20:20

700 öğrenci birlikte kitap okudu

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kütüphaneler haftası ilk, orta ve liselerden 700 öğrenci aynı anda birlikte kitap okudu. Yazar Nurgül Ateş’in de katıldığı etkinliğe Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve belediye başkan yardımcıları da destek verdi.

Ereğli İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından 53. Kütüphaneler haftası nedeniyle “81 İlde Kitap Okuyoruz’ sloganı ile kitap okuma etkinliği düzenlendi. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı etkinlikte 700 öğrenci kendilerine dağıtılan kitapları okudu.
Çocuk kitapları yazarı Nurgül Ateş etkinliğe katılarak minik okurları ile söyleşi yaptı, sorularına yanıt verdi. Ateş burada gazetecilere yaptığı açıklamada “Kütüphane çok güzel bir etkinlik hazırlamış. Daha önceden kitapların öğrencilere ulaşmasını sağlamış. Çocuklar kitapları okumuşlar. Kitaplar üzerine merak ettiklerini soruyorlar. Çok hoş bir şey. Kendileri akıl yürütüyorlar. Bana alternatifler sunuyorlar. Mesela seri kitaplarım için olmasını istediklerini söylüyorlar. Bununla karşılaşmak çok güzel bir duygu. Bir yazar olarak okunduğunu fark etmek, onarın yazdıkları ile ilgili fikirlerini söylemesi eşsiz bir duygu. İlçe Halk Kütüphanesi yetkilileri çok güzel bir programa imza atmışlar, kendilerini tebrik ediyorum” dedi.
Kitap okuma etkinliği katılan öğrenciler, kitap okumayı çok sevdiklerini ve herkesi de kitap okumaya davet ettiklerini söyledi.

Etiketler:

ereğli , 700 kiş , kitap okudu ,

Yorumlar

"Evet çıkacağından eminiz"

29 Mart 2017 Çarşamba 20:15

"Evet çıkacağından eminiz"

AK Parti Zonguldak Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Faruk Çaturoğlu, 16 Nisanda yapılacak referandum çalışmaları kapsamında ilçeyi ziyaret etti. Bu ziyaretleri sırasında ilçede faaliyet gösteren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alaplı Şubesinin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, halk oylaması çalışmaları kapsamında saha çalışması yapan parti üyeleriyle birlikte ilçede aktif olarak faaliyet gösteren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Alaplı Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu. Çaturoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, gazilerle onur ve gurur duyduklarını söyledi. 16 Nisan tarihinde yapılacak olan halk oylamasında evet çıkacağından emin olduklarını ifade eden Çaturoğlu, şöyle dedi:
"16 Nisan tarihinde halk oylamasına müracaat edilecek. Referandumda 18 maddelik anayasa değişikliğini hep beraber oylayacağız. Biz ülkemizde evet çıkacağından eminiz. Tabi istiyoruz ki daha yüksek oranlarda çıksın ki hem içeride hem dışarıdaki hainlere bu ders olsun. Onlar geri adım atsınlar. 18 maddelik yasa tasarısının bir bölümü hükmet sistemin değişmesiyle alakalıdır. Bir kısmı yargı, bir kısmı da diğer çeşitli hususları düzenliyor."

Etiketler:

Faruk Çaturoğlu , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar

25 Bin TL ödül dağıtılacak...

29 Mart 2017 Çarşamba 20:01

25 Bin TL ödül dağıtılacak...

Bülent Ecevit Üniversitesi’nin 8 Mayısta Dördüncüsünü düzenleyeceği Farabi Ar-Ge ve İnovasyon Pazarı’nda 25 Bin TL ödül dağıtılacak.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Farabi Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı’nın dördüncüsünü düzenleniyor. Ana sponsorluğunu Karadeniz Ereğli Belediyesi, Ziraat Bankası, Karadeniz Ereğli Ticaret Sanayi ve Sanayi Odası, Ereğli Organize Sanayi Bölgesi ve Erdemir A.Ş.’nin üstlendiği, Türksat, Zonguldak Ticaret Sanayi Odası, Tatmetal, Cilas Kauçuk, Otocton Madencilik’in de sponsor olduğu etkinlik 8 Mayıs’ta Farabi Kampüsü Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Yüzün üzerinde projenin Ar-Ge projesinin girişimciler ve sanayicilerle buluşturulacağı etkinlikte birinciye 10 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin, ortaöğretim kategorisinde ise birinciye bin, ikinciye 750 ve üçüncüye 500 Tl ödül verilecek. Bunun yanı sıra Zonguldak Valiliği tarafından da bir projeye 5 bin TL değerinde özel ödül verilecek.
Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in de konuşmacı olarak katılacağı Proje Pazarı ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://projepazari.beun.edu.tr/ adresinden ulaşabilicek.

Etiketler:

BEÜ , ARGE VE İNOVASYON ,

Yorumlar

Tekin, Hasanlı köyünde...

29 Mart 2017 Çarşamba 19:55

Tekin, Hasanlı köyünde...

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Hasanlı köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı Hasanlı Köyünde düzenlediği sohbet toplantısında mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. Başkan Tekin, 16 Nisan günü yapılacak olan halk oylamasına ilişkin de vatandaşlarla görüştü. Başkan Tekin, sandığa gidince partilerin değil ülkenin geleceğini düşünmek gerektiğini anlattı. Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan, Başkan Tekin'nin göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarını halkının takdirini topladığını belirtti.
Tufan, "Sayın Başkanımız seçildiği günden itibaren mahallemizin tüm ihtiyaçlarını karşılama noktasında bizlere büyük destek verdi. Mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden ötürü kıymetli belediye Başkanımıza teşekkür plaketi vermeye karar verdik" diye konuştu.

Etiketler:

alaplı belediyesi , nuri tekin , referandum , hayır ,

Yorumlar