Devrek Belediyesi'nden, "Hoşgeldin bebek” projesi

9 Şubat 2018 Cuma 09:38

 Devrek Belediyesi'nden, "Hoşgeldin bebek” projesi

Devrek Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Hoş geldin Bebek” adlı proje vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Zonguldak'ın Devrek ilçesi Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje özellikle anne ve babalar tarafından büyük ilgi gördü. İlçede yaptığı çalışmalarla ilçeyi adeta şantiyeye çeviren Devrek Belediyesi bir yandan da sosyal belediyecilikle anlayışı ile çeşitli farklı çalışmalara imzalar atmaya devam ediyor. Belediyenin proje çalışmaları arasında yer alan ve ilk kez hayata geçirilen “Hoş geldin Bebek Projesi” kapsamında Devrek'te yeni doğan bebekler hediyeleriyle karşılanıyor. İlçede yeni bebek heyecanı yaşayan ailelerin mutluluğunu paylaşmak ve bütçelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen çalışmalarda vatandaşlara Devrek Belediyesi tarafından “Hoş geldin Bebek" hediyesi takdim ediliyor. Yeni doğan bebekler belediye tarafından hediyelerle karşılanırken, başlatılan proje kapsamında hediye paketleri hazırlanarak evlere bire bir ziyaretler geçekleştiriliyor. Hediye paketlerinin içinde başta Türk bayrağı olmak üzere bebek ürünlerinin yer aldığı hediye seti Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci ve eşi Gönül Semerci ve beraberindekilerle birlikte aileler ziyaret edilerek hediyeler teslim ediliyor. Hayata geçirilen proje ile ilgili bilgi veren Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, “Bebeklerimiz, ailemizin göz bebeği, hayatımızın merkezidir. Bu mutlu günlerinde vatandaşlarımızın yanlarında olmak, mutluluklarına ortak olmak ve ufak da olsa bir hediyede bulunmak istedik. İlçemizde dünyaya gelen bebeklerimizin ilk günlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak hediye setimizi anne babalarımıza hediye ediyoruz. Hayatın her alanında vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Hayırlı olsun dileklerimizle birlikte bebeklerimizin vatanımıza, milletimize hayırlı birer birey olurlar inşallah” diye konuştu. Devrek Belediyesinin hayata geçirdiği projeden duydukları memnuniyeti getiren vatandaşlar ise, "Başkanımız Mustafa Semerci’ye eşi Gönül Semerci’ ile emeği geçenlere bizlerin mutluluklarına ortak oldukları ve hediye paketlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dediler. Düzenlenen hediye dağıtım programında; Devrek Belediyesi Kültür Müdürü Recep Civelek, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen ve Funda Değirmencioğlu hazır bulundular.

Yorumlar

İç Anadolu Belediyeler Birliğinden malzeme desteği

9 Şubat 2018 Cuma 09:33

İç Anadolu Belediyeler Birliğinden malzeme desteği

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin İsbir, toplantı için gittiği Ankara’da İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile yaptığı görüşme ile ilçesine oturma grubu sözü aldığını, oturma gruplarının bir kısmının Alaplı Büyük Tekke Köyü Ahmet Ziya Yazıcı İlköğretim Okuluna ulaştığını bildirdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Nuri Tekin, “İç Anadolu Belediyeler Birliği tarafından az sayıda oturma Bank hibe edildi. Hibe edilen banklar, İlçemizde bulunan okul, cami ve sağlık ocağına yerleştirerek halkımızın hizmetine sunduk. İç Anadolu Belediler Birliği Başkanı Fethi Yaşar'a ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yorumlar

Çocuklar üşümesin diye gönüllü örüyorlar

8 Şubat 2018 Perşembe 14:46

Ereğli Haber

Çocuklar üşümesin diye gönüllü örüyorlar

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün sürdürdüğü, ‘Okul Çocukları Üşümesin Projesi’ kapsamında bir grup gönüllü bayan, kendi imkânlarıyla ihtiyaç sahipleri çocuklara, kazak, şapka, bere, atkı, eldiven ve yelek ördü.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın ziyaret ederek çalışmalarını incelediği gönüllü bayanlar, “Öncelikle bize yer ve imkân vermenizden dolayı teşekkür ediyoruz. Hepimiz birer gönüllüyüz ve aile gibiyiz. Başkanım sizde bu ailenin bir parçasınız. Biz her zaman sizin desteğinizi gördük.” dediler.
Örülen ürünleri inceleyen Başkan Uysal’da bu ürünlerin ihtiyaç sahibi çocuklara ulaşacak olmasından dolayı çok sevindiğini belirterek, “Sizlerle gurur duyuyorum. Duyarlılığınızdan dolayı hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Belediyemizin tüm imkânları sizlere açık.” dedi.
Hatıra fotoğrafı çekilerek sona eren ziyarette, Belediye Başkan Yardımcıları Esra Alpago ve Atilla Bulak ile Sosyal Yardım İşleri Müdürü Mehmet Aksoy’da hazır bulundu. Örülen giyim malzemelerinin ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacağı belirtildi.

Yorumlar

Ereğli sahili için teknik inceleme başlatıldı

8 Şubat 2018 Perşembe 14:03

Ereğli Haber

Ereğli sahili için teknik inceleme başlatıldı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 18 Ocak 2018 tarihinde yaşanan fırtına ile birlikte gelen dalgaların hasar verdiği Kdz.Ereğli Sahilinde Demir Yolları ve Hava Meydanları Genel Müdürlüğü’nden gelen teknik ekipleri ölçüm ve teknik inceleme yaptı.

Benzer bir durum yaşamamak için çalışma başlattıklarını açıklayan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.
Başkan Uysal, DLH’den (Demiryolları Limanlar ve Hava meydanları Genel Müdürlüğü’nden) gelen teknik ekiple birlikte 18 Ocak gecesi yaşanan fırtınada zarar gören Ereğli sahilinde incelemelerde bulundu.
Bolu Ulaştırma Bölge Müdürlüğünden gelen ekiple birlikte yapılan çalışmaları takip eden Başkan Uysal, denizden gelecek felaketlere karşı bilimsel her türlü tedbirlerin alınacağını söyledi.
DLH ekiplerinin Bati metrik ölçümlemelerini sahil güzergahında, Erdemir ve Askeriye Limanında gerçekleştirdiğini anlatan Başkan Uysal; “Yaşadığımız felaket sonrası hemen çalışmalarımıza başladık ve zarar gören bölgelerde fotoğraf çekimi ve dron çekimi ile gerekli tespitler yapıldı. Ardından talebimiz üzerine DLH’den teknik ekipler gelerek Bati metrik ölçümlemelerini yaptı. Amacımız denizden gelen felaketleri bilimsel çalışmalarla önlemek. Çıkacak sonuca göre, sahil güzergahında ve limanlarda her türlü tedbirleri alacağız” dedi.

Yorumlar

Öğrenci servisi hafif ticari kamyonetle çarpıştı: 1 yaralı

7 Şubat 2018 Çarşamba 17:16

Öğrenci servisi hafif ticari kamyonetle çarpıştı: 1 yaralı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde öğrenci servisi hafif ticari kamyonetle çarpıştı. Kazada bir kişi yaralanırken, yakınları görüntü alan gazetecilere tepki gösterdi.

Kaza Bağlık Mahallesi Erdemir Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Yılmaz Şahin idaresindeki 67 LN 361 plakalı öğrenci servisi Emine Ulaş idaresindeki 81 KB 199 plakalı hafifi ticari kamyonetle çarpıştı. Kazada yaralanan hafifi ticari kamyonet sürücüsü Emine Ulaş’a çevredeki vatandaşlar yardım etti. 112 sağlık ekipleri tarafından ambulansla Kdz. Ereğli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralının hastanedeki tedavisi devam ediyor. Kaza yerine gelen yaralının yakınları görüntü almaya çalışan gazetecilere müdahale ederek tepki gösterdi. Polis kazaya karışan öğrenci servisi sürücüsünü ifadesi için karakola götürdü.
Savcılık kaza ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Yorumlar