Demirtaş polis teşkilatının 172. Yılını kutladı

8 Nisan 2017 Cumartesi 19:51

 Demirtaş polis teşkilatının 172. Yılını kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Yılı nedeniyle mesaj yayınladı.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada tüm polislere görevlerinde başarılar dilerken, görevi sırasında şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilere ise acil şifalar diledi. Demirtaş yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi için gecesini gündüzüne katan, nice fedakârlıklara göğüs gererek zor şartlarda çalışan Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş yıl dönümünü yürekten kutluyor ve tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar dilerim. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve vatandaşlarımızın huzuru için kahramanca görev yaparken can veren şehitlerimize Allah’tan rahmetle anıyor, ailelerine, polis teşkilatına sabır, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum” dedi.

Etiketler:

Gökhan Demirtaş , gülüç belediyesi ,

Yorumlar

Uysal, polis haftasını kutladı

8 Nisan 2017 Cumartesi 19:08

Uysal, polis haftasını kutladı

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, polis haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Türk Polis Teşkilatımızın 172. yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Başkan Uysal yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen köklü bir geçmiş ve tecrübeye sahip olan Türk Polis Teşkilatı, sadece adi suçlarla değil, ülkemizi parçalamak isteyen vatan hainleriyle de canları pahasına mücadele etmektedir.
 
Gece-gündüz, tatil-bayram demeden demokratik düzenin kararlı koruyucusu, toplum güvenliğinin en temel öğesi olmayı sürdüren başta  Kdz. Ereğli'de ve Zonguldak’ta  görev yapan polislerimiz olmak üzere, tüm polis teşkilatımızın haftasını kutluyorum.

Görevi başında şahadet şerbeti içen polislerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ömürler ve emniyet teşkilatımızın değerli mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum.

Etiketler:

HÜSEYİN UYSAL ,

Yorumlar

LYS artık Ereğli'de de yapılacak...

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:40

LYS artık Ereğli'de de yapılacak...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, (LYS) Lisans Yerleştirme Sınavlarının Zonguldak Kdz.Ereğli’de yapılacağının müjdesini verdi.

Milletvekili Çaturoğlu yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Uzun süredir üzerinde durduğumuz konulardan bir tanesi de YGS ve LYS sınavlarının Zonguldak Merkezi haricinde Kdz.Ereğli’de de yapılmasıydı. Müteaddit defalar Milli Eğitim Bakanımız, YÖK Başkanı ve ÖSYM Başkanı ile yaptığımız görüşmelerde bu konuları gündeme getirmiş ve talebimiz iletmiştik. ÖSYM Başkanlığından aldığımız bilgide bu yıl yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavları Kdz.Ereğli ilçemizde de yapılacaktır. İlçemize ve sınavlara girecek öğrencilerimize hayırlı olsun. Bu kararın alınmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, LYS sınavlarına girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Etiketler:

faruk çaturoğlu , lys , sınav ,

Yorumlar

"Polis, kanun adamıdır"

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:28

"Polis, kanun adamıdır"

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Polis Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm polis teşkilatı ile ailelerinin polis haftasını kutladı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Polis Teşkilatının Kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda,
"Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için yeri geldiğinde 24 saat görev yapan emniyet mensuplarımız, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ve kamu düzeninin de en büyük teminatıdır. Polislerimiz, yetkilerini anayasa ve yasalardan aldığı güçle, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, ülkede huzur ve güven ortamını sağlama, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda 172 yıldır çok büyük özveri ile gece gündüz demeden başarılı bir şekilde görev yapmaktadır.
Polislik mesleği zordur; meşakat ister, fedakarlık ister, cesaret ister, adalet ister, soğukkanlılık ister, sabır ister, azim ister, kararlılık ister. Birçok meslekte ayrı ayrı var olması gereken bu unsurlar, polislik mesleğinde bir arada olmayı gerektirir. Kutsal bir meslek olan polislik, sağlıklı ve huzurlu bir toplumun da temel unsurudur. Bu nedenledir ki, polise görevini yaparken yardımcı olmak, herşeyden önce kendi can ve mal güvenliğimize, barış ve huzurumuza katkı sağlamaktır. Polis, ancak duyarlı vatandaşıyla bütünleştiğinde görevini en iyi şekilde yerine getirme fırsatını bulur. Dolayısıyla, polise görevini yaparken yardımcı olmak, aynı zamanda vatandaşlık görevimizdir. Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, "Polis; asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, anne kadar şefkatli olmalıdır." sözleriyle, polisimizde olması gereken nitelikleri anlatmış, "Polis, kanun adamıdır, ona her zaman saygı göstermeli ve itaat edilmelidir. " sözleriyle de, polisimizin saygınlığını ifade etmiştir.Emniyet Teşkilatımız ve polislerimizin, Atatürk ilkeleri ışığında özgürlükçü demokratik düzenin en önemli teminatlarından biri olmayı bundan sonra da sürdüreceklerine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 172. Yıldönümünü ve Polis Teşkilatımızın tüm mensuplarının Polis Haftası'nı kutluyor, görevlerinde başarılar, aileleriyle birlikte huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum. Şehit polislerimizi ve ebediyete intikal etmiş polislerimizi de rahmetle anıyor, emekli polislerimize de sağlık ve mutluluklar diliyorum"ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

nuri tekin , alaplı belediyesi ,

Yorumlar

Çaturoğlu, 10 Nisan polis haftasını kutladı

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:20

Çaturoğlu, 10 Nisan polis haftasını kutladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “10 Nisan 1845 yılında kurulan ve 172 yıllık bilgi birikimini modern çağın imkânlarıyla birleştirerek kendini sürekli geliştiren polis teşkilatımız dünya çapında önde gelen teşkilatlardan biridir. Polis teşkilatımızın bilhassa son yıllarda terörle mücadelede ortaya koyduğu üstün gayret ve performansı takdire şayandır. Kamu düzenine ve devlet bütünlüğüne yönelik her türlü tehdide karşı büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görev yapan polisimizin azim ve başarısı her türlü övgünün üzerindedir. Devletçe ve milletçe terörle mücadeledeki kararlılığımızdan asla taviz vermeden, toplumun huzuru ve güveninin teminatı kahraman polislerimiz, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye kararlılıkla devam edecektir.
Ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamayı, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumayı, devlet bütünlüğünü hedef alan tehditlere karşı mücadeleyi vazife edinmiş olan Türk Polis Teşkilatımızın 172. kuruluş yıldönümünü ve 10 Nisan Polis Haftasını kutluyorum.
Bu vesileyle; aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize sağlık ve sıhhat, görevi başında olan polislerimize de çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Etiketler:

Faruk Çaturoğlu ,

Yorumlar