"Cezaevinden çıktığı zaman beni öldürecek"

28 Ağustos 2019 Çarşamba 18:18

"Cezaevinden çıktığı zaman beni öldürecek"

Zonguldak'ta Leyla Köse'ye baltayla saldıran kayınbiraderi S.O.K., Çaycuma Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla dün akşam saatlerinde tutuklanmıştı. Şüphelinin tutuklanmasının ardından İHA'ya konuşan Leyla Köse, dün akşamdan itibaren telefonlarının susmadığını ve şüphelinin kardeşlerinin devamlı kendisini arayarak tehdit edip şikayetinden vazgeçmesini istediklerini iddia etti.

Çaycuma ilçesine bağlı Gökçetabaklar köyünde yaşayan 3 çocuk annesi 50 yaşındaki Leyla Köse, 21 Ağustos günü kayınbiraderi S.O.K.'nın baltalı saldırısına uğradı. Kanlar içerisinde kalan talihsiz kadının imdadına eşi Turgut Köse yetişti. Tedavisinin ardından taburcu edilen Leyla Köse, savcılığın talimatının ardından serbest bırakılan kayınbiraderinden korktuğu için akrabalarının yanında tedavisini sürdürüyor.
Kayınbiraderi S.O.K.'nın 30 yıldır kendisini tehdit ettiğini ve saldırdığını iddia eden Leyla Köse, yaşadığı dramı gazetecilere anlattı. Kamuoyunda çıkan haberlerin ardından S.O.K., Çaycuma Cumhuriyet Savcılığının talimatının ardından gözaltına alındı. Zanlı, dün akşam saatlerinde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

"Cezaevinden çıktığı zaman beni öldürecek"
Saldırganın tutuklandığına sevinemediğine belirten Leyla Köse, "Cezaevine atıldığına sevinemedim ve tehditler devam ediyor. Şimdi endişelerim ve korkularım daha çok. Arayanlar davamdan vazgeçmemi, şikayetimi geri almamı ve onun oradan çıkartılmasını istiyorlar. Bu oradan çıktığı zaman beni öldürecek. Ben bunu biliyorum korkudan evimde yaşayamıyorum ve bütün hayatımı mahvetti. Şahsın kardeşleri arıyor tehdit ediyorlar yapmadıklarını ve söylemediklerini bırakmıyorlar bana. 'Davandan öyle de vazgeçeceksin böyle de vazgeçeceksin, eğer davadan vazgeçmezsen kocanı hapse attıracağız' diyorlar. Benim canıma kast eden o akşam öldürmeye kalkan bir insanı ben asla ve asla affetmiyorum ve davamdan da vazgeçmiyorum. Ben şahsın tutuklandığını akrabaları ve kardeşleri beni aradığı zaman öğrendim" dedi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , tehdit ,

Yorumlar

Babaanneye miras dayağı... "Büyüttük, bize saldırdılar"

28 Ağustos 2019 Çarşamba 18:07

Babaanneye miras dayağı... "Büyüttük, bize saldırdılar"

Geçen yıl hayatını kaybeden eşinin mevlidini yapmak için Almanya'dan Zonguldak'taki köyüne gelen 79 yaşındaki kadın ile 40 yaşındaki uzman kardiyolog kızı, torunlarının saldırısına uğradı. Babaanne ile hala, savcılığa giderek şikayetçi oldu.

Almanya'da yaşayan H.A. geçen yıl kanser hastalığı sebebiyle 74 yaşında hayatını kaybetti. Eşinin cenazesini Almanya'dan memleketi Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine getiren 79 yaşındaki B.A. defin işlemlerinin ardından yeniden Almanya'ya kızının yanına döndü.
Yurt dışında uzman kardiyolog olarak görev yapan 40 yaşındaki R.A. ile yaz tatilinde memleketleri Çaycuma ilçesine gelen yaşlı kadın, 25 Ağustos günü torunları ve gelinlerinin saldırısına uğradı. Küçük oğlunun da eşi gibi kanser hastalığı sebebiyle hayatını kaybetmesinin ardından gelini ve torununun yıllar önce eşiyle birlikte köylerine yaptırdığı evde yaşadığını anlatan babaanne B.A., köy evine gittiğinde torunlarının saldırısına uğradığını anlattı. Kızı R.A. ile hastanelik olan B.A., jandarmaya giderek torunlarından ve gelininden şikayetçi oldu. Vücutlarının çeşitli yerlerinde ve yüzlerinde morluklar oluşan anne ve kızı saldırının şokunu yaşıyor.

"Okuttuk büyüttük, bize saldırdılar"
Torunlarının saldırısına uğramasıyla hayatının şokunu yaşadığını söyleyen B.A. yaşadıklarını İHA'ya anlattı. B.A., "Geçen yıl eşim vefat etmişti. Hem mezarını hem de mevlit okutmak için Türkiye'ye geldiler. Eve geldik. Kapıdan yukarı çıkarken aniden saldırdılar. Doktor halaları var benim kızım ona da vurdular. Bana da vurdular torunlarım. Neden geldiğimizi sordular. Kızımın başını yere vurdular. Bizi eve çıkartmayacaklarmış. O ev bizim evimiz. Ben kendim yaptırdım o evi. Onlara lafımız yok sözümüz yok. Okuttuk, büyüttük, yemedik yedirdik, giymedik giydirdik. Gelinim sürekli torunlarımı kızıştırıyor. Miras olup da yerler yurtlar duruyor. Eken yok biçen yok" diye konuştu.

"Beni gören eş mağduru sanıyor halbuki yeğen mağduruyum"
Almanya'da uzman kardiyolog olarak görev yapan R.A. ise "Almanya'da yaşıyoruz. Geçen yıl hayatını kaybeden babamın mevlidini yapmaya geldik. Mezarını yapmaya geldik. Kendisi kanser hastasıydı, ondan önce de ağabeyimizi kaybettik. Köye geldiğimizde eve girer girmez kanserden vefat eden ağabeyimin çocukları yani yeğenlerim tarafından bu muamele ile karşılaştık. İki yeğenim, eşi ve rahmetli ağabeyimin eşi yani yengem bize çullandı. Kafamı yerlere vurdular. Sebebi bizim o eve gelmemizi istemiyorlar. Gelmemeliymişiz. Ama bizim ata evimiz. Annemizin, babamızın bizim için yaptığı köy evimiz. Önceden orada üç dört jenerasyon yaşıyordu. Türkiye'ye geldiğimizde ilk geldiğimiz yer orası. Herkesin kendine göre odası var. Odamıza geldik. Orada da saldırıya uğradık. Biz okuttuk. Türkiye'de çocuk okutmak. Çoğu insan gayrımenkullerini satıyor, kredi alıyor. Çocuklarını okutmak için. Biz üç çocuk birden okuttuk. Üçü de üniversiteye gitti. Birisi yazı işleri müdürü. Kolay şeyler değil. Hiçbirisi kolay olmadı. Annem bile bu yaşında çalıştı. Onları büyüttü. Ama şimdi bu muameleyi gördük. Biz şoktaydık. İlk gün hiç bir yerim acımadı. Beni gören herkes yüzüme bakıyor. Eş mağduru diye düşünüyorlardır. Biz torun mağduruyuz. Ben yeğen mağduruyum. Biz yeğenlerimizden dayak yedik. Bütün sebep, ev, miras. Miras dediğimiz de birkaç kırık yer. Biz jandarmaya gittik. Her şey yazıldı çizildi, hastaneye başvurduk. Tabiki şikayetçiyiz. Bu insanlar zaten biz karakola giderken 'Boşu boşuna gidiyorsunuz. Ben Çaycuma'da müdürüm bize hiçbir şey olmaz. Kağıtlarınız kaybolur. Bize hiçbir şey olmaz' dediler resmen" diye konuştu.
Yeğenlerinden şikayetçi olan R.A. ve 79 yaşındaki annesi B.A. adli süreci takip ediyor.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , miras , dayak , torun ,

Yorumlar

Yengesine baltalı dehşeti yaşatan zanlı tutuklandı

28 Ağustos 2019 Çarşamba 11:26

Yengesine baltalı dehşeti yaşatan zanlı tutuklandı

Zonguldak'ta 50 yaşındaki Leyla Köse'ye baltayla saldıran S.O.K., Çaycuma Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olan Köse'nin tedavisi ise evinde sürüyor.

Çaycuma ilçesine bağlı Gökçetabaklar köyünde yaşayan 3 çocuk annesi Leyla Köse, 21 Ağustos günü kayınbiraderi S.O.K.'nin baltalı saldırısına uğradı. Kanlar içerisinde kalan talihsiz kadının imdadına eşi Turgut Köse yetişti. Tedavisinin ardından taburcu edilen Leyla Köse, savcılığın talimatının ardından serbest bırakılan kayınbiraderinden korktuğu için akrabalarının yanında tedavisini sürdürüyor.
Kayınbiraderi S.O.K.'nin 30 yıldır kendisini tehdit ettiğini ve saldırdığını iddia eden Leyla Köse, yaşadığı dramı gazetecilere anlattı. Kamuoyunda çıkan haberlerin ardından S.O.K., Çaycuma Cumhuriyet Savcılığının talimatının ardından gözaltına alındı. Zanlı, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olay anını her anlattığında dehşeti tekrar tekrar yaşadığını söyleyen Leyla Köse ise kolundaki derin yara izleri ve vücudundaki kırıklar sebebiyle zor günler geçiriyor.
İHA'ya konuşan Köse, "Yeter artık. Gözümün önünden hayatım film şeridi gibi geçiyor. Öldüm, dirildim. Ölümle yaşam arasında o kadar ince çizgi var ki. Artık bitsin. kadına kimse el kaldırmasın. Çocuklara, hayvanlara ve kadınlara kimse dokunmasın. Türkiye'de geçim zor ama yaşam hakkı daha zor. Kadınların yaşam hakkı yok mu? Ben nerede yaşıyorum? Hukuk devleti var. Hakimi var, savcısı var. Kimsenin kimsenin canını alma hakkı yok. Kadın da olsa erkek de olsa kimsenin kimseye şiddet uygulamaya hakkı yok? Bu hakkı kendinde görüyor. Ben zorla karakola gidip ifade veriyorum. Kendisi sonra karakoldan çıkıp düğünlerde 'Keserim biçerim, ağa gibi gezerim' diyormuş. Benim can güvenliğim yok. Eşim şehir dışında. Can güvenliğim yok. Allah razı olsun kızım ve damadım beni evine aldı. Onlar da sahip çıkmasa bana kim sahip çıkacak? Kimseden bir şey istemedim. Bir tek yaşam hakkımı elimden almamalarını istedim. Bana bunu yapanın bir an önce tutuklanmasını istiyorum" ifadelerine yer vermişti.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , balta , dehşet ,

Yorumlar

Yangın mahalleliyi ayağa kaldırdı

27 Ağustos 2019 Salı 21:55

Ereğli Haber

Yangın mahalleliyi ayağa kaldırdı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sigara izmaritinden çıkan yangını itfaiye ekipleri söndürdü. Çıkan arbedeye müdahale eden polis ekipleri bir kişiyi emniyete götürdü.

Yangın Orhanlar Mahallesi Tokmaklar Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre R.A. ve ailesinin ikamet ettiği evde unutulan sigara izmariti yangına neden oldu. Kısa sürede evin içerisi dumanla dolunca ev sakinleri kendilerini dışarı attı. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederek kısa sürede kontrol altına aldı. Yangın sırasında çıkan arbedeye müdahale eden polis ekipleri bir kişiyi emniyete götürdü. Mahalle sakinleri çıkan yangından dolayı komşularına tepki göstererek aynı yerde sürekli yangın çıktığını ve korktuklarını ifade etti. Yangının çıkış nedeniyle ilgili itfaiye ekipleri çalışmalarını sürdürürken, savcılık yangınla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar

Piyasaya sahte dolar süren zanlılara gözaltı

27 Ağustos 2019 Salı 19:40

Piyasaya sahte dolar süren zanlılara gözaltı

Zonguldak'ta piyasaya sahte dolar sürdüğü tespit edilen 4 şüpheli, düzenlenen operasyonla yakalandı.

 
Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, piyasaya sahte dolar süren kişilerin Alaplı'ya geldiği ihbarı üzerine harekete geçti. Yapılan çalışmada, 100 dolarlık sahte banknotları piyasaya sürmeye çalışan 4 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin üzerinde 100 dolarlık 22 adet sahte banknot ele geçirildi. Ekiplerin yaptığı soruşturmada, zanlıların Ereğli'de piyasaya sahte dolar sürdükleri belirlendi. Zanlılar emniyetteki işlemlerinin tamamlamasının ardından adliyeye sevk edildi. 

Etiketler:

sahte dolar ,

Yorumlar