Çaturoğlu Zonguldak’ın taleplerini İçişleri Bakanına iletti

7 Şubat 2018 Çarşamba 13:08

 Çaturoğlu Zonguldak’ın taleplerini İçişleri Bakanına iletti

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Milletvekili Özcan Ulupınar, İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ile birlikte İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’yu ziyaret ederek taleplerini ilettiklerini belirtti.

Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Milletvekilimiz Özcan Ulupınar, İl Başkanımız Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ile birlikte İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu ziyaret ettik. Ziyaretimizde İl ve İlçe Emniyet müdürlüklerimizin amir, komiser ve polis memuru eksikliklerinin tamamlanmasını istedik. Kdz.Ereğli ve Alaplı İlçe Emniyet müdürlüğümüzün hizmet binalarının arsa ve projeleri konusunda yardım talep ettik. Ayrıca İl Özel İdaresi ve belediyelerimizin borçlanma taleplerini de görüştük. Bakanımız Sayın Soylu gerekeni yapacaklarını ifade etti. İlimize göstermiş olduğu ilgiden dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz.”

Yorumlar

Ekmekten çıkan ipe inceleme

7 Şubat 2018 Çarşamba 11:27

Ekmekten çıkan ipe inceleme

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bir marketten aldığı ekmeğin içinden ip çıkan vatandaş, durumu Alo 174 Gıda Hattı’na bildirdi. İhbarı alan İlçe Tarım Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlattı.

Çaycuma ilçesinde yaşayan bir vatandaş, marketten aldığı ekmeğin içerisinde mavi renkte bir cisim gördü. Ekmeği incelediğinde cismin ip olduğunu fark eden Emrah Yıldız; durumu Alo 174 Gıda Hattı’na bildirdi.
İhbar üzerine harekete geçen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü konuyla ilgili inceleme başlattı. 
Söz konusu fırının denetleneceği ve ekmeğin dağıtıldığı marketlerde denetimin yapılacağı öğrenildi.

Yorumlar

“Güçlü bir ekonomi için birlikte hareket etmeliyiz”

6 Şubat 2018 Salı 20:02

“Güçlü bir ekonomi için birlikte hareket etmeliyiz”

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Sertan Yalçın, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i ziyaret etti.

Kdz. Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın, , başkan vekilleri Mehmet Çivici ve Abdülkadir Çınar, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Remzi Alim, Sibel Demirçin, Aynur Coşkun ve Hasan Yavuz ile birlikte geçtiğimiz hafa sonu yapılan kongrede yeniden seçilen Kdz. Ereğli Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’i makamında ziyaret etti. Başkan Civelek ve ekibine yeni dönemde başarılar dileyen Yalçın, Ereğli’de yapılması gereken hizmetlerle ilgili birlikte hareket edilmesini önerdi. Yalçın konuşmasında “Yeni dönemde size ve ekibinize başarılar diliyorum. Ereğli’de yaşanan sorunların çözümü için ortak hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda Ereğli kampüsünün hayata geçirilmesi hayati önem taşımaktadır. Nu konuda ne yapılması gerekiyorsa yapmamız lazım. Ereğli’de trafik sorunu her geçen gün daha da artıyor. Bu sorunun Ereğli Belediyesi ile birlikte çalışıp çözüme kavuşması gerekir. Ereğli’de sanayicimiz, şoförümüz, esnafımız, tüccarımız aynı geminin içerisindeyiz. Güçlü bir ekonomi ve ekonominin daha iyiye gitmesi için birlikte hareket etmeliyiz” dedi.
Şoförler, Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek’te Ereğli’de başta trafik ve ekonomik sorunların çözümü olmak üzere yapılması gereken her konuda birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Etiketler:

kdz. ereğli tso , ziyaret ,

Yorumlar

Yanından geçen araçlara bile aldırış etmedi...

6 Şubat 2018 Salı 19:37

Yanından geçen araçlara bile aldırış etmedi...

Zonguldak’ta kamyonetin kapalı kasasından sarkarak yolculuk eden kişi korku dolu anlara neden oldu. Yanından geçen araçlara bile aldırış etmeyen yolcunun o anları amatör kameraya yansıdı.

Kent merkezinde kaydedilen görüntüler adeta pes dedirtti. İstasyon Caddesi’nden Terakki Mahallesi istikametine seyir halindeki kapalı kasa kamyonetin kasasından sarkan yolcu korku dolu anlara neden oldu.
Yanından geçen araçlara bile aldırış etmeyen yolcu adeta tehlikeye davetiye çıkardı. Kapalı olmasına rağmen kasanın içerisine geçmek yerine sarkarak yolculuk eden vatandaşı görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Bir taraftan kasanın köşesine tutunan adam zaman zaman bir elini bıraktı. Amatör kameraya yansıyan görüntülerde kamyonet bir süre sonra gözden kayboluyor.

Etiketler:

korku dolu , kamyonet , arkasında , giden yolcu ,

Yorumlar

Çevreci öğrencilere ödül...

6 Şubat 2018 Salı 19:34

Çevreci öğrencilere ödül...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün çevre bilincini geliştirmek amacıyla ilkokul, ortaokul ve liseler arasında ‘Geleceğinizi Çöpe Atmayın’ konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Belediye Başkan Vekili Esra Alpago tarafından verildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın şehir dışında olması nedeniyle bu ödül törenine katılamadığını belirterek öğrencilere ve öğretmenlere selamlarını ileten Başkan Vekili Alpago, öğrencilerin çevre konusundaki duyarlılığına teşekkür etti.
Çevre konusundaki duyarlılığı, sadece öğrencilerin değil tüm ilçe halkının göstermesi gerektiğini söyleyen Başkan Vekili Alpago, “Bu yarışmayı düzenlemekteki amacımız, okullarımızda çevre bilincini aşılamak, böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşturmaktır. Dünyamızda, ülkemizde ve ilçemizde daha iyi yaşamak, çevremizi temiz tutmak, yeşili ve doğayı sevmek insanlığın başlıca görevlerinden biri.
Başkanımız, yaptığı her projede çevre konusundaki hassasiyeti öne çıkartıyor. Belediyemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile işbirliği ile ilçemiz Kemer mevkiindeki 40 yıllık çöplüğü rehabilite edecek projeyi başlattı. 1 yıl sonra bu çöplüğün üstü park, bahçe ve yeşil alan olacak. Burada çocuklarımız spor yapacak. Belediyemiz çevre ve alt yapı dalında tek birincilik alan belediye konumunda.” dedi.
Okullardan dereceye giren öğrencilerin çevre konulu resimleri ise büyük beğeni topladı. Ödül töreninde, Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Atilla Bulak ile Temizlik İşleri Müdürü Namık Şahin ve okul öğretmenleri hazır bulundu.
“Geleceğinizi çöpe atmayın” konulu Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’nca düzenlenen resim yarışmasında İlkokul düzeyinde Ereğli İlkokulu öğrencisi Saylan Ada Demirer 1., Utku Koleji’nden Demirkan Demir 2., Utku Koleji’nden Tuna Şahin 3., Ortaokul düzeyinde Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Yağmur Kodaş 1, Kepez İsmirlioğulları Ortaokulu’ndan Emirhan Canbaz 2., Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu’ndan Naz Eylül Balcı 3., Lise düzeyinde Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi’nden Ceren Akcan 1., Utku Koleji’nden İrem Batu 2. Ve İMKB Atatürk Anadolu Lisesi’nden Reyhan Turhan 3. Oldu.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , çevreci öğrenciler , ödül ,

Yorumlar