Çaturoğlu, tersaneleri ve kamu yatırımlarını görüştü

22 Aralık 2017 Cuma 12:37

 Çaturoğlu, tersaneleri ve kamu yatırımlarını görüştü

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nü ziyaret ederek tersaneleri ve kamu yatırımları için arsa tahsislerini görüştüğünü açıkladı.

Maliye Bakanlığında Milli Emlak Genel Müdürü'nü ziyaret eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, tersaneler ve kamu yatırımları için arsa tahsislerini görüştüğünü bildirdi. Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Maliye Bakanlığı Milli Emlak genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u ziyaret ettim. Ziyaretimde Kdz. Ereğli tersaneler bölgesi ile ilgili Milli Emlak Genel Müdürlüğünde yapılan çalışmaları değerlendirdik. Ayrıca Kilimli’ye yapılacak hükümet konağı ile ilgili arsa takasının hızlandırılması istedik ve kamu yatırımları için arsa tahsislerini görüştük.”

Yorumlar
  • ibo gemici
    23 Aralık 2017 Cumartesi 12:07

    sonuç ne ÇATUROĞLU, sonuç ne. bize icraat lazım .ereğli göç veriyor.gençler gurbette üç kuruşa çalışıyor.git alaplının ereğlinin köylerine bak ,genç nüfus nerede, köylerde yaşlılardan başka kimse kalmadı

Başkan Ay’dan Yiğit Başkan’a ziyaret…

22 Aralık 2017 Cuma 11:39

Başkan Ay’dan Yiğit Başkan’a ziyaret…

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'i makamında ziyaret etti.

Ziyarette Yığılca Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek'te bulundu. Ziyaret öncesinde Yığılca Kaymakamı Muhammed İkbal Yelek, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ilçe halk pazarında Yığılca halkı ve pazar esnafı ile bir araya geldi. Halk pazarındaki kısa gezinin ardından Başkan Ay'ın ziyareti, Yığılca Belediye hizmet binasında Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit'in makamında sıcak bir sohbet ortamında tamamlandı.
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ı makamında ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Başkan Ay’a teşekkür etti. Yiğit, "Düzce Belediye Başkanım Sayın Dursun Ay'ın bizlere yapmış olduğu ziyaretten dolayı son derece müteşekkirim. Sayın Başkanımla ilk olarak halk pazarımızı ziyaret ettik. Esnaf arkadaşlarımızın ve halkımızın halini hatırını sorduk. Bu kısa ziyaretin ardından kendilerini makamımda ağırlamaktan onur duydum. Hoş sohbetleri bizleri memnun etti. Sayın Başkanım Dursun Ay'a vazifelerinde başarılar diledim. Kendilerine halkım adına tekrar tekrar hoşgeldiniz diyor, teşekkürler ediyorum. En kısa zamanda kendilerini yine güzel ilçemize bekliyoruz” dedi.

Etiketler:

Dursun Ay , Muhammed İkbal Yelek , ziyaret , Yığılca ,

Yorumlar

Uysal'dan tiyatroya davet...

22 Aralık 2017 Cuma 11:23

Uysal'dan tiyatroya davet...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan ‘Köyde Seçim Var!’ adlı tiyatro oyununa tüm tiyatro severleri davet etti.

Kdz. Ereğli Belediyesinin katkılarıyla Kent Konseyi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan ‘Köyde Seçim Var!’ adlı tiyatro oyunu Kdz. Ereğli halkı için sahne alacak.
Ayhan Yavuz’un yazdığı, Tamer Özsoy’un yöneteceği ve Şeref Ünal’ın müzik eşliğinde sahnelenecek ‘Köyde Seçim Var!’ adlı tiyatro oyununu izlemek için Kdz.Ereğli halkını davet eden Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; “Cumartesi günü akşamı saat 19.00’da Erdemir Kültür Merkezinde sahnelenecek oyuna halkımız davetlidir” dedi.

Etiketler:

kdz. ereğli belediyesi , hüseyin uysal , Tiyarto , Kent Konseyi ,

Yorumlar

Yazıcı'da aday çıktı

22 Aralık 2017 Cuma 11:03

Yazıcı'da aday çıktı

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, 2018 yılı Nisan ayında gerçekleşecek TSO seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.


Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 22 Ekim 2017 tarihinden 2018 yılının Nisan ayına ertelenmesiyle beraber Kdz. Ereğli Meclis Başkanı Faruk Yazıcı, TSO başkanlığına aday olduğunu söyledi. Yazıcı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Çok kıymetli sanayicilerimiz, iş adamlarımız, ticaret erbabımız, basın mensuplarımız ve bölgemizde yaşayan kıymetli vatandaşlarımız,
Malumlarınız olduğu üzere 22 Ekim 2017 tarihinde yapılması planlanan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimleri 2018 yılının Nisan ayı içerisinde yapılmak üzere ertelenmişti. Ekim ayı öncesinde TSO seçimleri için aday olan gruplar çalışmalarına başlamış ve bölgemizin gelişip kalkınması noktasında ellerini taşın altına koymuşlardı. Ekim ayında yapılması planlanan TSO seçimleri konusunda kamuoyundan bazı dostlarımızın göreve talip olmamız noktasında ki istek ve ısrarlarına rağmen herhangi bir şekilde adaylığımızın söz konusu olmadığını deklare etmiştim. TSO Seçimlerinin Ekim ayından 2018 yılı Nisan ayında yapılmak üzere ertelenmesi akabinde beraber yürüdüğümüz dostlarımızın destekleri ve kamuoyunun göreve talip olmamız konusunda ki talep ve beklentilerini yinelemeleri bizleri bu önemli görev için sorumluluk almaya yöneltti.

Bölgemizin yeni bir vizyon ve açılıma ihtiyacı olduğu aşikardır. Biz büyürsek bölgemiz, bölgemiz büyürse ülkemizde büyüyecek anlayışı doğrultusunda bölgemizin gelişip kalkınması, ekonomimizin pozitif ivme kazanması ancak ve ancak birlik ve beraberliğimizin sağlanmasıyla elde edileceğine dair olan inancımız, ekip arkadaşlarımızla birlikte talip olduğumuz makama karşı olan sorumluluk duygumuzu pekiştirmektedir. Allah’a hamd olsun ki, bu güne kadar bölgemizin gelişip kalkınması noktasında gerek ticari hayatımızda gerekse görev aldığımız Sivil Toplum Kuruluşları aracılığıyla birçok hizmet yapmaya muktedir olduk. Bölgemize hizmet etme konusunda dün nasıl heyecanla, şevkle, azimle, sabırla, birlik beraberlik içerisinde mücadele ettiysek bu günden sonra da aynı kararlılıkla Karadeniz Ereğlimiz ve ülkemiz için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle, Allah’ın izniyle, ailemizin ve dostlarımızın desteklerini yanımıza alarak, kamuoyunun talep ve beklentilerini gözeterek, bölgemizin gelişip kalkınması noktasında hizmet etme makamı olduğuna inandığım Ticaret ve Sanayi Odamızın Nisan 2018 ayı içerisinde yapılacak seçimlerinde ekip arkadaşlarımızla birlikte göreve talip olduğumuzu tüm kamuoyunun dikkatine sunarken, ilerleyen günlerde yapacağımız basın toplantısı ile detaylı açıklamaları Birlik ve Gelişim Grubu olarak sizlerle paylaşacağımızı belirtir, seçimlerde aday olan tüm iş insanlarımıza başarılar dilerim.”

 

Etiketler:

Faruk Yazıcı , TSO , Seçim , Kdz. Ereğli ,

Yorumlar
  • ZÜLFİKA ÇELİK
    22 Aralık 2017 Cuma 12:25

    EREGLİ İÇİN IYİ OLUR ŞİMDİDEN TEBRİKLER

Alaplı İmam Hatip Ortaokulu’na iki dalda iki ödül

21 Aralık 2017 Perşembe 17:18

Alaplı İmam Hatip Ortaokulu’na iki dalda iki ödül

Zonguldak Çaycuma ilçesinde “Genç Sadalar Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması düzenlendi.

Alaplı İmam Hatip Ortaokulu Çaycuma’da düzenlenen “Genç Sadalar Kur’an-ı Kerim'i Güzel Okuma” ve “Genç Bilaller Ezan Okuma” yarışmalarında ikincilik ve üçüncülük elde ettiler. Zonguldak’ta bulunan İmam Hatip Ortatokulları arasında Çaycuma ilçesinde yapılan yarışmada Alaplı İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Yusuf Eren Halıcı üçüncü, Talha Keleş il ikinci oldu.
Alaplı İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Harun Özdemir, Din Kültürü Öğretmenleri İsmail Tonguç, Emine Karadağ, habibe Güven ve Büşra Dinçer tarafından hazırlanan öğrencilerin başarısı ilçede öğrencilerin velileri arasında sevinç yaşattı. Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, Alaplı İmam Hatip Ortaokulundaki öğrencilerinin başarıların tesadüf olmadığını ifade ederek, “Öğrencilerimiz Talha Keleş ve Yusuf Eren Halıcı’yı Alaplı ilçemizi başarı ile temsil ettikleri için tebrik ederken, başta okul müdürümüz ve öğretmenlerimizi kutluyorum. 3 Ocak 2018 tarihinde Zonguldak merkezde yapılacak kız öğrenciler arası yapılacak Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasına katılacak okulumuz öğrencilerine şimdiden başarılar diliyorum. İnşallah birincilik ödülünü de kızlarımız Alaplımıza hediye ederler” dedi.

Yorumlar