"Burası İtalya" diye indirilen 6 göçmen yakalandı

18 Ekim 2018 Perşembe 17:39

"Burası İtalya" diye indirilen 6 göçmen yakalandı

Filistin'den İtalya'ya gitmek için 5 bin dolar karşılığında gemide yolculuk yapan 6 göçmek, "Burası İtalya" diye indikleri fabrika sahasında yakalandı.

Edinilen bilgiye göre olay Kdz. Ereğli ilçesindeki bir fabrikanın sahasında meydana geldi. Filistin'den İtalya'ya gitmek için 5 bin dolar karşılığında anlaşan 6 Filistinli, gemide bir kapalı kutuya yerleştirilerek Kdz. Ereğli ilçesine kadar yolculuk yaptı. Yolculuğun ardından göçmenlerin bulunduğu kutunun kapağını açan ve ismi öğrenilemeyen bir kişi, "Burası İtalya" dedi. Bunun üzerine kutudan çıkan göçmenler, kısa sürede fabrikanın güvenlik görevlileri tarafından tespit edilerek yakalandı. İhbar üzerine olay yerine gelen Kdz. Ereğli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin üst aramasında herhangi kimlik belgesi bulunamayan 6 göçmen, işlemleri yapılmak üzere emniyete götürüldü.
Öte yandan şüphelilerin tespit edilmesi için soruşturma başlatıldı.

Yorumlar

FETÖ operasyonu

16 Ekim 2018 Salı 20:02

FETÖ operasyonu

Zonguldak merkezli 4 ilde, FETÖ yönelik operasyonda gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, örgütün gizli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı ve örgütsel faaliyetlerde bulunduğu iddia edilen 5 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler M.O, H.G, F.Ş, S.A. ve H.A. adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

Günün en utandıran haberi, adliyeye alçılı ayağıyla geldi

16 Ekim 2018 Salı 19:43

 Günün en utandıran haberi, adliyeye alçılı ayağıyla geldi

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda maden işçisi olarak çalışan 32 yaşındaki C.A. internet üzerinden çocuklara ait cinsel görüntü ve fotoğrafları üye olduğu gruplarda paylaştığı iddiasıyla gözaltına alındı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı ve Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin çocuğun cinsel istismarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda internet üzerinden çocuk pornosu paylaşan bir kişi tespit edildi. Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla Siber Suçlarla Mücadele ekipleri TTK'da maden işçisi olduğu öğrenilen 32 yaşındaki C.A.’nın evine operasyon düzenledi. C.A'nın evinde yapılan aramalarda kendisine ait olduğu öğrenilen cep telefona ve bilgisayarlarına el konuldu. Emniyette yapılan incelemede bilgisayarda ve telefonunda çok sayıda çocuğun cinsel istismarına yönelik video ve fotoğraf tespit edildi.
"İnternette ben paylaştım"
Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekiplerince gözaltına alınan C.A., ifadesinde “Videoları ve fotoğrafları internette ben paylaştım. Cinsel içerikli birçok gruba üyeyim. Telefonumdan çıkan videolar ve fotoğraflar bana ait. Bunları üye olduğum gruplarda paylaştım” dediği öğrenildi.
Emniyetteki sorgusunun ardından sağlık kontrolünden geçirilen C.A. adliyeye sevk edildi.

Yorumlar

Eş zamanlı sigara denetimi yapıldı

15 Ekim 2018 Pazartesi 16:41

Eş zamanlı sigara denetimi yapıldı

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından 4207 Sayılı Kanun Uygulamaları kapsamında İl Merkezi ve İlçelerde olmak üzere eş zamanlı olarak kafe, kahvehaneler olmak üzere bir çok işyerlerine ani sigara denetimi yapıldı.

Düzenlenen denetimlere İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nihat Çolakbay, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ömer İnan Güven, Başkan Yardımcısı Dr. Tülay Çakır Bakkaloğlu, Tütün ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Birim Sorumlusu Esin İlhan, İlçe Kaymakamları, İlçe Sağlık Müdürleri ve tütün denetçiler ekibi olmak üzere yapılan eş zamanlı denetimlerde 260 işletme denetlenmiş olup, bazı işyerlerine ceza işlem uygulanırken, bazıları ise uyarıldı.
Denetimler sonunda açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ertuğrul Güner şöyle dedi:
“Tütün dumanına beş dakika maruz kalmanın bile kalp krizini tetikleyebileceği kanıtlanmıştır. Süre uzadıkça risk artmaktadır. Dumansız hava sahası yasanın uygulanan yerlerde kalp krizleri azalmaktadır. Pasif içicilik akciğer kanseri, kronik akciğer hastalığı gibi bir çok hastalığında gelişmesini artırmaktadır. Bu nedenlerle pasif içicilikte önemle savaşmak gerekmektedir. İlimizde eş zamanlı olarak 4207 Sayılı Kanun Uygulamaları denetimleri Mahalli Mülki Amirler ve İl Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilmeye devam edecek olup, kanuna aykırı hareket edenlere cezai işlem uygulanacaktır.

Yorumlar

715 sürücüye 21 bin lira ceza

15 Ekim 2018 Pazartesi 16:31

715 sürücüye 21 bin lira ceza

Zonguldak Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri, 2017 yılının ilk 9 ayında yaptıkları denetimlere trafik kurallarına uymayan 715 sürücüye 21,472 bin TL trafik cezası ceza uyguladı.

Alaplı'da meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi, ölüm ve yaralanmaların önemli ölçüde azaltılarak sonuçlarının hafifletilmesi için çalışma başlatan Trafik Denetleme birimi, 2020 yılına kadar trafik kazalarının yüzde 50 oranında azaltmayı hedefliyor. Uygulamalar ve denetimler sonucu 715 sürücüye ceza uygulandı. İlçe genelinde 14 bin 976 araç kontrol edilirken, alkollü araç kullanan 42 sürücü hakkında işlem yapıldı. Evrak ve diğer eksikliğinden dolayı 49 araç ise trafikten men edilirken, 2017 yılı içerisinde toplamda 21 bin 472 TL para cezası uygulandı. Alaplı'nın halkının desteğiyle gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde 2017 yılında yüzde 49 oranında bir düşüş elde edildi.

"Trafik kazalarında büyük düşüş"
Alaplı geneli trafik denetleme hizmetleri verilerine göre; ölümlü trafik kaza sayısı 2016-2017 yıllarında görülmediği, 2016 yılında 30 yaralamalı trafik kazası meydana gelirken, 2017 yılında 19 yaralamalı trafik kazası meydana geldi. Alaplı İlçesinde 2014 yılında 1 ölümlü kaza meydana gelirken, yaşanan olaydan bu yana ise ölümlü trafik kazası hiç meydana gelmedi.
Konuya ilişkin Trafik Büro Amirliğinden yapılan açıklamada ise, "Son zamanlarda gerek şehrin girişlerinde, gerek şehir merkezlerinde denetimleri attırılmıştır. Vatandaşların mağdur olmamaları için postane üzerindeki caddede "Park yasak" yazılı uyarı levhaları konulmuştur. Alaplı'da trafik kültürünü oluşturmak ve daha huzurlu bir trafik ortamında yaşamaları için yol kullanıcılarının trafik kurallarına uymaları gerektiğini hatırlamakta yarar olduğunu düşünüyoruz" denildi.

Yorumlar