Bu da Zonguldak’ın Robin Hood’u...

28 Ocak 2020 Salı 12:06

 Bu da Zonguldak’ın Robin Hood’u...

Zonguldak’ta Karaelmas Mahallesinde mahalle bakkalına giren bir hayırsever durumu kötü olan 3 kişinin toplamda bin TL borcunu ödedi.

 En son İstanbul’da yaptığı yardımlarla gündeme gelen Robin Hood bu sefer Zonguldak’ta görüldü. Zonguldak’ta Karaelmas Mahallesinde mahalle bakkalına giren hayırsever durumu kötü olan 3 kişinin borçlarını ödeyerek ortadan kayboldu. 
Vatandaşın gelerek defterimizdeki hesabı kabarık veya ödemekte zorluk çeken vatandaşların isimlerini sorduğunu ifade eden mahalle bakkalı Fehmi İpşir, “Bu eski bir geleneğimiz bunu yapması hoşuma gitti. Burada mağdur vatandaşların mağduriyetini gidermiş oldu. Bunun devamının olmasını bu tür insanların sayısını artmasını isteriz. Defterimizdeki hesabı kabarık veya ödemekte zorluk çeken vatandaşların isimlerini sordu. Bazıları ile telefonlar görüştü ve hesabını kapattığını söyledi. Daha önce buradalarda hiç görmedim. Zonguldak insanı değildi. Müşterilerimizden biri kendisi ile tanışmak istedi fakat o istemedi. Biz mahalle bakkalı olarak mahallenin emniyet supabı gibiyiz parası olmayan evinde ihtiyacı olan bakkala gelir. Kimin tüpünü değişirsin, kiminin kargosunu alırsın kiminde ekmeğini verirsin, deftere yazarız hep bunları. Vatandaşlarımızda eline geçtikçe bizlere peyderpey verir düzenli ödeyen var ödeyemeyen var. O yüzden bu tür insanların sayısı artarsa mağduriyetler azalmış olur” şeklinde konuştu. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , Karaelmas Mahallesi , hayırsever

Yorumlar

51 kaçak kömür ocağı dinamitle patlatıldı...

27 Ocak 2020 Pazartesi 16:48

51 kaçak kömür ocağı dinamitle patlatıldı...

Zonguldak'ta son 18 günde komandolar tarafından yapılan denetimlerde tespit edilen 51 kaçak kömür ocağı dinamitle patlatılarak kullanılamaz hale getirildi.

 İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Vali Erdoğan Bektaş'ın talimatı üzerine kentin çeşitli bölgelerinde ruhsatsız işletilen kaçak ocakların tespiti ve imhası konusunda çalışma başlattı. 6 Ocak ile 24 Ocak tarihleri arasında tespit edilen 51 kaçak kömür ocağı Türkiye Taş Kömürü Kurumuna bağlı imha ekipleri tarafından Jandarma komandolar eşliğinde dinamitle patlatıldı. Valilik tarafından başlatılan kaçak kömür ocaklarla mücadele çalışmaları devam edeceği öğrenildi. 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , 51 KAÇAK KÖMÜR OCAĞI PATLATILDI , KOMANDOLAR

Yorumlar
  • FIRAT YALMAN
    29 Ocak 2020 Çarşamba 21:42

    51 kaçak ocağını imha etseniz ne çıkarki işmi var zonguldaka fabrika açılmadığı sürece kaçak ocak sahipleri yine aynı ocaKları başka şekilde tekrar açmaya devam edeceklerdir

Çimenoğlu yaşamını yitirdi...

27 Ocak 2020 Pazartesi 12:16

Çimenoğlu yaşamını yitirdi...

İki dönem Alaplı'da Belediye Başkanlığı yapan ve Kdz. Ereğli Özel Echomar Hastanesi’nde Başhekimlik görevini sürdüren Nevzat Çimenoğlu'nun babası Rıdvan Çimenoğlu (95) yaşamını yitirdi.

 Bir süredir Ereğli’de özel bir hastanede tedavi gören Çimenoğlu bugün 10.00 sıralarında vefat etti. Ereğli Haber Ailesi olarak başta Nevzat Çimenoğlu ve yakınlarına, ailesine baş sağlığı diliyoruz. Merhumun cenazesi 28.01.2020 ( yarın) Bozhane Camii'nde kılınacak öğlen namazının ardından defnedilecek.

 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Nevzat Çimenoğlu , Rıdvan Çimenoğlu , vefat , üzüntü , acı

Yorumlar

Valilik, Damar ailesine yardım elini uzattı...

25 Ocak 2020 Cumartesi 17:37

Valilik, Damar ailesine yardım elini uzattı...

Zonguldak’ta, geçen hafta yangında evleri ve içerisindeki eşyaları hasar gören Damar ailesine Zonguldak Valiliği tarafından yardım eli uzandı.

 Zonguldak Valiliği geçen hafta yangında evinde ve eşyalarında hasar gören Damar ailesine yardım elini uzattı. ZonguldakValiliği tarafından konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “19 Ocak 2020 tarihinde evi yanan Turgut Damar isimli vatandaşımız ile ilgili olarak, yanan evler mühendislerce incelenmiş ve aynı gün Vali Erdoğan Bektaş imzasıyla İçişleri Bakanlığına bağlı AFAD Başkanlığına yazı yazılmış ve 5 bin TL ödenek istenmiştir. Zonguldak Kızılay Başkanlığınca aileye gıda yardımı yapılmıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ailenin evi incelenmiş, yapılacak yardımla alakalı dosya kurul gündemine sunulmuş, hafta başında görüşülecektir.” 

Etiketler:

Kdz Ereğli , Ereğli haber , Zonguldak , yangın , evleri yandı , damar ailesi , yardım

Yorumlar

Alkolmetreyi üflemeyen sürücüye para cezası...

25 Ocak 2020 Cumartesi 14:42

Alkolmetreyi üflemeyen sürücüye para cezası...

Devrek’te bir ihbarı değerlendiren emniyet güçleri alkollü sürücünün alkolmetreyi üflememesinden dolayı para cezasına çarptırıldı.

 Edinilen bilgiye göre, Zonguldak’ın Devrek İlçesinde bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri Yeni Mahalle Çay Sokak üzerinde durdurulan bir araç sürücüsüne yapılan alkol kontrolünde alkolmetreyi üflemeyi reddetmesinden dolayı savcı talimatıyla hastanede alınan etonol değerinde 198 promil alkollü olduğu ve şahsın ehliyetinin olmadığı tespit edilirken, yapılan genel bilgi taramasında daha evvel sürücünün ehliyetine iki kez 4 yıl 2 ay süreyle trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek suçundan adli işlem yapıldığı bu nedenle ehliyetine el konulduğu tespit edildi. 
Sürücü ehliyetinin olmadığı, alkolmetreyi üflemeyi reddettiği ve emniyet güçlerine zorluk çıkardığı için 9 bin 718 TL idari para cezasına çarptırıldı 

Yorumlar