"Belediyenin yapacağını polis yaptı"

23 Haziran 2018 Cumartesi 11:33

"Belediyenin yapacağını polis yaptı"

Zonguldak'ın 69 Ambarları mevkisinde ağaçlar polis ekiplerince boyandı. Durumu fark eden vatandaşlar, "Zonguldak Belediyesi'nin işini polis ekipleri yapıyor" yorumunda bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü, "Bahar temizliği gibi yeni bir dokunuş" temasıyla 69 Ambarları mevkisindeki ağaçların boyanarak kireçlendiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Müdür Turanlı, "Vardır orada yaşlı Üzülmez deresi. Neresidir bu şehrin gezi terası. 'İkinci makas' der üzülmeyiz bakarız. Ağaç bizde, yeşil bizde dururken 'Ah ah' deyip eski güne ağıt yakarız. Zonguldak girişinde her şey kontrol altında. Bu kent yeşille, beyazla Polis; Yunusla, Şahin’le Güzeldir.” İkinci makasta bir tören mi var. Ağaçlar tutulmuş; polisler nöbette. Yeşil Beyaz olmuş ağaçlar. Topluma Destek duadır. Bahar temizliği gibi yeni bir dokunuş @daglarbayirlar'inin şehre gerisini de siz kirecleyin" ifadelerine yer verdi. 
69 Ambarları mevkisinde ikamet eden bazı vatandaşlar ise güzergahı kullanan sürücüler ise polis ekiplerine çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler. Vatandaşlar, "Emniyet Müdürü Ahmet Turanlı'nın sayesinde şehrimizin bir çok noktasındaki eksiklikler gideriliyor. Yanlışlıklar düzeltiliyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Burada da belediyenin yapacağı işi polis ekipleri üstlenmiş. Böyle askerimiz, polisimize canımız feda olsun" diye yorumda bulundular. 
Turanlı, kentin bazı noktalarında özellikle vatandaşların yürüdüğü kaldırımlardaki engeller için de harekete geçmiş ve direk ve tabela gibi engelleri kaldırımlar üzerinden kaldırtmıştı.

Etiketler:

polis , çevre

Yorumlar

Aysel Manay torununu sünnet ettirdi

22 Haziran 2018 Cuma 22:18

Foto-Kemera-Haber: Elif Altıner

Aysel Manay torununu sünnet ettirdi

Er Lider Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı ve Kdz. Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği (ERGİKAD) 2. Başkanı Aysel Manay torunu Berker Manay’ı sünnet ettirdi.

Ereğli Haber- Er Lider Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı ve Kdz. Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği (ERGİKAD) 2. Başkanı Aysel Manay’ın torunu Gamze ve Volkan Manay çiftinin oğulları Berker Manay için sünnet düğünü düzenlendi. Bu akşam Erdemir Mühendisler Derneği Lokali’nde gerçekleşen sünnet düğününde erkekliğe adım atan Berke Manay ile davetliler çalan müzik eşliğinde dans edip eğlendi.
Manay ailesinin sünnet düğününe devlet erkânı ile iş dünyasının önde gelen isimleri de katıldı. Düğün töreninde Kdz. Ereğli Eski Kaymakamı Nazım Madenoğlu ile eşi Yaşar Madenoğlu, Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Kdz. Ereğli sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Hasçelik, Kdz. Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği Başkanı Nilgün Efes, Kdz. Ereğli TSO Eski Başkanı Sertan Yalçın, Özerler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Yazıcı, İz Medya Prodüksiyon Sahibi Yeşim Özdoğan, Balcı Beton’dan Yüksel Balcı, İlkadımlar Limited Şirketi'nin kurucuları Ahmet Hasan Eroğlu ile çok sayıda işadamı ve Manay ailesinin yakınları katıldı.
İz Medya Prodüksiyon ailesi olarak Berke Manay’ı tebrik ediyor, ailesi ve sevdikleri ile birlikte bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

Yorumlar

İmar barışı Zonguldak’ta anlatıldı

22 Haziran 2018 Cuma 15:45

 İmar barışı Zonguldak’ta anlatıldı

Zonguldak’ta imar barışı toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, "Hazır şu barışma işleri başladıktan sonra inşallah 31 Ekim’den sonra bir daha barışılacak şekilde bir imar düzenimiz olmasın. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz ancak kul eliyle bozuyoruz" diye konuştu.

Bir otelde düzenlenen toplantıda, 13 milyon yapının imar ve iskan sorununun çözülmesi konusu görüşüldü. Toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pelin Ayşe Yağız, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu programın açılış konuşmasını Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pelin Ayşe Yağız yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, “Bu programı imar barışını anlatmaya çalışıyoruz. Çünkü imar barışı vatandaş açısından faydalanılması gereken ve artık son nokta olarak gördüğümüz imar durumları, yapılarla ilgili sıkıntıları çözebileceğimiz en son yasal düzenleme olarak görüyoruz. İmar barışının neler getirip, neler götürdüğünü muhtemelen programın devamında arkadaşlarımız anlatacak. Ben özellikle şunu vurgulamak istiyorum. Birincisi bu kanun bir imar affı değil. Bu kanunla yapılan düzenleme bir imar barışıdır. İmar barışıyla, imar affının ne farkı var? İmar affı uygulamaları genellikle yapılmış olan yapıların mevcut halinin kazanılmış hak olarak görüldüğü, bundan sonraki yapılacak olan yıkım ve yapımlarda o kazanılmış hak üzerine binaların inşa edileceği hak anlamına geliyor. İmar barışı ise mevcut yapıların mevcut haliyle korunup, belgelenip, yıkıldıktan sonra tekrar yapılabildiği anlamına geliyor. İmar affı binalar açısından kazanılmış bir hak olurken, imar barışı binaları mevcut haliyle tanıtıyor. Bunun getirmiş olduğu faydalar var. Bir defa imara aykırılıktan dolayı yıkım kararları, para cezaları gibi durumlar imar barışından sonra yapı kayıt belgesi alınmasıyla duruyor. Vatandaşın kendi mülkiyeti olmayan, hazine mülkiyeti veya belediye mülkiyeti olan yerleri satın alma imkanı getiriyor. Binaların mevcut durumuyla tanınırken aynı zamanda mülkiyet problemlerini de çözebilecek şekilde düzenlenmiş bir kanun. Bu kanunda bir sihirli değnek değil. Bütün sorunları da çözecek durumda değil. Kanunun uygulanması açısından çoklu mülkiyet olan yerlerde barışın da tamamının anlaşması gibi genel prensiplere de uymamız gerekir. İmar barışından faydalanmak için geçerli tarih 31 Ekim itibariyle doluyor. 31 Ekim’e kadar tüm vatandaşların bu konuda bilgilendirilmesi gerekiyor. E-devlet üzerinden kendi müracaatlarını kendilerinin yapabileceğini söylenmesi gerekiyor. Paraların da ödenmesinde son süresinin 31 Aralık olmasının net olarak söylenmesi gerekiyor. Eğer bu bilgilendirmeler yapılmazsa, süre geçtikten sonra Zonguldak’tan birisi gelip süreyi kaçırdığını söylerse sorumluluk sizdedir haberiniz olsun. Biz tüm muhtarlarımızı topladık bilgilendirdik haberiniz yoksa muhtarınıza sorun diyeceğiz. Bu konunun vebali sizdedir. Hazır şu barışma işleri başladıktan sonra inşallah 31 Ekim’den sonra bir daha barışılacak şekilde bir imar düzenimiz olmasın. Cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz ancak kul eliyle bozuyoruz” ifadelerine yer verdi.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar da, “Kaçak diyebileceğimiz yasal olmayan şekillerde, usullerde yapılmış çok sayıdaki binanın artık o kaçak hükmünden çıkması, çıkan yasaya uygun hale getirilmesi birçok açıdan eleştirileriyle beraber değerlendirildiğinde bir barış ihtiyacının ülke genelinde var olduğu bunun da bu şekilde yasal sürece sokulduğu görülmüş olacak. Bu Türkiye açısından büyük ve yeni bir olay. Burada hepimize çok büyük işler düşüyor. Az önce genel müdürümüz ifade ettiler. Muhtarlarımız kendi köy mahallelerinde hem bu barış sürecini yürütecek bir koordinatör bir temsilci gibi olacaklar. Hem sorumlusu olacaklar. Gözümüz kulağımız her şeyimiz olacaklar. Bu konuda sizlerden hassasiyet rica ediyoruz. Gezerek, dolaşarak, konuşarak kendi usullerince başka tekniklerle vatandaşımızı haberdar etmek, vatandaşı yönlendirmek şeklinde bir sorumluluğumuz var” diye konuştu.

Yorumlar

AK Parti'ye Bahçelievler'de sevgi seli

22 Haziran 2018 Cuma 15:38

AK Parti'ye Bahçelievler'de sevgi seli

AK Parti Zonguldak Milletvekili adayları ve partililer Bahçelievler Mahallesi'nde halka hitap etti.

AK Parti Milletvekili Adayları; Polat Türkmen, Züleyha Arıman, Burhan Onuk, İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve AK Parti Kadın Kolları MKYK Üyesi Sevda Tığ, Zonguldak’ta Bahçelievler ve Terakki Mahalleleri’ni birleştiği nokta olan Buldanlı Sokak’ta halka hitap etti. Programda konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Polat Türkmen, "Muhalefet Türkiye taşkömürü Kurumu'na kapatacaklar diyorlardı devamlı Biz TTK niye Kapatalım ki. Biz teröristlerle mücadele edebilmek için paramızla silah almak istedik ama paramızla bile silah vermediler bize. Yarın paramızla bile silahımızı alamadığımız yerde kömürü bile vermezler bize. TTK’ya 1500 işçi alacağız. Ayrıca Bizler yerli servetimizi çıkaracağız, ekonomiye katacağız. Bakın Ereğli'de saha ihalesini Erdemir aldı. Erdemir senin hammadde nedir dedi ki taşkömürü. Kardeşim burada taşkömürü var gel buraya çıkart. Burada 1500 kişi çalışacak şimdi. Şimdi 22 Haziran’da Bağlık sahası ihale edilecek. Ne kadar biliyor musunuz. Bilinen rezervi 136 milyon ton. Yani yılda 2.5 milyon tan kömür çıkartılacak. Ve dolayısıyla 5000'in üzerinde kardeşimiz orada çalışacak. Ayrıca yerli otomotivde direk 20 bin kişiye istihdam sağlanacak" ifadelerine yer verdi.
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ise "24 Haziran seçimleri çok önemli. Halkımızın desteğini bekliyoruz. 24 Haziran seçimlerini son virajına girmiş bulunuyoruz. İki gün kaldı. Sizlerden bu iki gündür biraz daha gayret göstermeniz biraz daha hızlı çalışmanızı istiyoruz. Zonguldak'ta Bahçelievler'de Terakki de sandıkları patlatmaya var mısınız” diye konuştu.
Kadın Kolları MKYK Üyesi Sevda Tığ da, "Sizinle gurur duyuyoruz, Sizleri çok seviyoruz. Sizlere Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim. Bu Kutlu davada Cumhurbaşkanımızı şu ana kadar hiç yalnız bırakmadınız şimdiden sonra da onu bırakmayacaksınız. Cumhurbaşkanımız milletine her zaman güvenmiştir ve milletimizde cumhurbaşkanımıza güvenmektedir. 24 haziran seçimleri çok önemli ve desteğinizi bekliyoruz” dedi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Züleyha Arıman, "Ramazan ayında ve son kalan birkaç gün de hepinizi çok Yoğun bir şekilde çalıştınız ve hepinize çok minnettarız. Cumhurbaşkanımız kadınlaa güvenmekle gerçekten çok haklı. Bize güveniyor. Desteğinizi ve duanızı eksik etmeyin. Ve Allah'ın izle 24 Haziran'da 2. bayramınızı yaşayacağız” şeklinde konuştu.
AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Burhan Onuk, "Biz bu yola çıktığımızda siyaset gençleşiyor Türkiye büyüyor demiştik. AK Parti Zonguldak teşkilatı olarak çok çalışıyoruz. 19 mahallede eş zamanlı ziyaretlerle mitingler gerçekleştirdik. Bizler gençler olarak 30-40 gündür sahadayız. İl başkanınız Genel Merkez deki Büyüklerimiz bizden arkasında durdu ve bizi bu güzel listede yer verdi. Hepsine Ben bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Gençlik yıllarımızı Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın yolunda harcamaktan dolayı büyük bir gurur ve onur duyuyorum. Ona layık olabilmek ve ona layık bir gençliği yetiştirmek için Elimizi koyduk, İnşallah bundan sonraki süreçte de ona yakışır bir gençliği Zonguldak'a kazandıracağız. Bizler Gençlik Kolları olarak da çalışmamıza devam ediyoruz. Bizlere bu kapsamda destek olan herkesin bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan da "Biz yolumuza 15 Temmuz’da kendisini öldürmeye gelen savaş uçaklarına rağmen milletin üstünde başka bir güç tanımıyorum diyerek havaalanına inen Recep Tayyip Erdoğan ile yolumuza devam diyoruz. Ama onlar FETÖ'cülerin izniyle tankın önünden kaçan ve darbe girişimini belediye başkanının evinde çay içerek TV’den izleyenlerle tamam diyorlar” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Üzülmez'de madenci kurban kesti

22 Haziran 2018 Cuma 15:35

Üzülmez'de madenci kurban kesti

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessesesi Asma İşletmesi’nde çalışan maden işçileri yeni açılan üretim ayağında kazasız belasız üretim yapmak dileği ile kurban kesti.

Sabah 08-16 vardiyası öncesinde düzenlenen kurban kesim törenine; Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, TTK Üzülmez Müessese Müdürü Murat Köseoğlu ve Müessese Yöneticileri, GMİS Üzülmez Şube Yöneticileri ve maden işçileri katıldı.
Asma İşletmesi 3. Üretim ocağında Çay Ocakta açılan üretim ayağı için düzenlenen törende Hocalar tarafından Kuran okunmasının ardından söylenen ilahiler eşliğinde kurban kesimi gerçekleştirildi.

Yorumlar