Bayan Uysal'dan öğrencilere gıda ve giyim yardımı

9 Mayıs 2017 Salı 19:32

 Bayan Uysal'dan öğrencilere gıda ve giyim yardımı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal Kışla Mahmut Likoğlu’nda ki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulundu.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın eşi Sevim Uysal, sosyal projelere desteğini sürdürüyor. Bayan Uysal, Kışla Mahmut Likoğlu’nda ihtiyaç sahibi 30 öğrenciye, gıda ve giyim yardımı yaptı. İlçedeki sosyal projelerle mağdur durumdaki öğrencileri destekleyerek, eğitime katkıda bulunacaklarını vurgulayan Sevim Uysal, çocukları sevindirmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Okul Müdürü Reşat Atar’da Sevim Uysal’a okullarına verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

sevim uysal , hüseyin uysal ,

Yorumlar

Jandarma hem öğrencileri hem de sürücüleri bilgilendirdi

9 Mayıs 2017 Salı 19:24

Jandarma hem öğrencileri hem de sürücüleri bilgilendirdi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ilçe Jandarma komutanlığı Trafik timleri tarafından trafik haftası çerçevesinde Kızılcapınar ilköğretim okulunda öğrencilere trafik kuralları hakkında bilgiler verirken, sürücülere de broşür dağıtarak trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Ereğli İlçe Jandarma komutanlığı Trafik tim ekipleri, trafik haftası dolayısıyla bazı etkinlikler gerçekleştirdi. Jandarma Trafik tim komutanlarından Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Özgen ilk olarak Kızılcapınar İlköğretim okuluna giderek burada öğrencilerle bir araya geldi. Özgen, öğrencilere yaya olarak uyulması gereken kurallarla ilgili bilgiler verdi. Burada ki bilgilendirmenin sona ermesinin ardından Jandarma trafik timleri Deli hakkı mevkiinde araç sürücülerini durdurarak trafik kurallarını anlatan broşürleri sürücülere dağıtarak, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundular. Sürücülerde yapılan uygulama ve bilgilendirmeden dolayı Jandarma trafik timlerine teşekkür ettiler.

Etiketler:

jandarma , bilgilendirme , kdz. ereğli ,

Yorumlar

Jandarmanın şüphelendiği araçtan uyuşturucu çıktı

9 Mayıs 2017 Salı 15:29

Jandarmanın şüphelendiği araçtan uyuşturucu çıktı

Zonguldak Alaplı jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerin asayiş ve trafik uygulamasında durdurulan bir araç içinde 30 gram uyuşturucu ele geçirildi.

Alaplı İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipleri, Alaplı Gümeli yolunda asayiş ve trafik uygulamasında şüphelendikleri bir otomobili durdurdu. Arama neticesinde araçta bulunan Ö.D’nin (19) üzerinde 20 gram ve araç sürücüsü E.Ö.'nün (23) yapılan üst aramasında 10 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirildi.
Gözaltına alınan şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Uyuşturucu maddeye imha edilmek üzere el konuldu.

Etiketler:

ALAPLI , UYUŞTURUCU , İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI ,

Yorumlar

Öğretmen adayları matematiği eğlenceli hale getirdi

8 Mayıs 2017 Pazartesi 22:14

Öğretmen adayları matematiği eğlenceli hale getirdi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi (EEF) İlköğretim Matematik Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında ortaokul öğrencilerine matematiği sevdirmek için proje düzenledi.

İlköğretim Matematik Öğretmenliği 3.sınıf öğrencileri EEF öğrencileri Burak Ayyıldız, Çiğdem Dursun, Merve Nur Polat, Gamze Gezer, Gamze Özen, Merve Türkel, Gizem Karataş ve Burcu Karataş’ın Doç. Dr. İlhan Karataş danışmanlığında gerçekleştirdikleri matematik köşem adlı proje ile hem öğretmenleri hem de öğrencileri heyecanlandırdı. Kdz. Ereğli’deki Armutçuk Orta Okulu’nda projelerini gerçekleştiren üniversite öğrencileri, minik kardeşlerine matematiği eğlenerek öğretmek ve matematiğe karşı olan ön yargılarını kırmalarını sağlamaya çalıştı. Okul kütüphanesinin belirli bir bölümünü matematiğe ayırarak öğrencilerin ve öğretmenlerin ilgisini çeken materyal, oyun, test kitapları, eğlenceli ve öğretici matematik okuma kitapları ile bir matematik köşesi oluşturan öğretmen adayları, bu köşeyi öğrencilere tanıtarak onlarla keyifli ve öğretici vakit geçirdi. Öğrenciler ile birlikte okuma kitaplarını inceleyip eğitici oyunlar oynayıp matematik öğreten öğretmen adayları öğrencilerin zeka oyunları ve matematik dersine karşı olan tutumlarını olumlu yönde etkilemeye çalıştı. Projede ortaya konulan oyunlar ve matematik köşesi ortaokul öğrencilerinin de beğenisini topladı.
Projenin her aşamasına destek veren Armutçuk Ortaokulu Müdürü Ali Turan öğretmen adaylarına okullarını seçtikleri için teşekkür etti. Turan projeyle ilgili olarak ”Okulumuzda fakülte öğrencilerinin yaptığı çalışma oldukça başarılı geçmiştir. Meslektaşım olarak kabul ettiğim öğrencilere hayatlarında başarılar diler gelecekte yurdumuza bir eğitimci olarak en iyi hizmetleri vereceklerine inanarak yolları açık olsun diyorum” dedi.
Okulun matematik öğretmeni Elif Gün ise öğretmen adayı meslektaşlarının öğrencilerine matematik köşesi oluşturup dersi sevdirecek materyaller getirdikleri için çok mutlu olduğunu ifade etti. Gün konuşmasında şu sözlere yer verdi;
“Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerine okulumuz kütüphanesine kazandırdıkları matematik kitapları eğitici matematik oyunları ve ders araç gereçleri için çok teşekkür ederim. Hepsi ayrı ayrı çocuklar için eğitici oyunlar, kitaplar da çocukların ders başarılarını arttırmak için oldukça gerekli. Ders araç gereçleri de derste görsel olarak kullanabileceğim çocukların gördüklerini daha iyi anlamalarını sağlayacak ve benim oldukça işime yarayacak. Kendim ve okulum adına çok teşekkür ederim ve başarılar dilerim.”
Kdz. Ereğli’deki Armutçuk Orta Okulu’nda görev yapan Sosyal Bilgiler öğretmeni Uğur Doğan da proje kapsamında öğretmen adaylarının düzenlediği etkinliklerin öğrencileri heyecanlandırdığını ve kendilerine çok faydalı olacağına inandığını dile getirdi. Doğan, öğrencilere verilen eşyalar, oyunlar, kitaplar ve etkinlikleri için EEF öğrencilerine teşekkür etti.

Etiketler:

ereğli , eğitim fakültesi , ssp ,

Yorumlar

Bahar şenlikleri başladı

4 Mayıs 2017 Perşembe 13:57

Bahar şenlikleri başladı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’ne (BEÜ) bağlı Kdz. Ereğli Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) bahar şenliklerinin bu yıl üçüncüsü düzenlendi.

Kdz. Ereğli MYO’da 3. Bahar Şenlikleri bu yıl 3, 4, 5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Üniversite öğrencilerine girecekleri final sınavları öncesi büyük moral olan kaynağı olan bahar şenliklerinde renkli görüntüler ortaya çıktı.
Bahar şenlikleri 3 Mayıs’ta saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Şenliklerde tavla, satranç, bilek güreşi ve masa tenisi, futbol, basketbol turnuvalarının yanında sandalye kapmaca, survivor parkuru, top sektirme, halat çekme, yoğurt tepsisinde altın arama gibi eğlenceli oyunlar oynandı. Şenliklerde ayrıca oyun havaları ve sonrasındaki müzik kulübü konseriyle öğrenciler şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendi. Öğrenciler şenlik alanında açılan stantlarda çeşitli el sanatları ürünleri, yiyecek ve içecek satılarak farklılık oluşturuldu.
MYO öğrencileri şenliklerde ödüllü oyunlar, konserler ve karaoke etkinlikleri ile moral depoladı.

Etiketler:

kdz.ereğli , myo , bahar şenlikler ,

Yorumlar