"Bahar Temizliği 3" operasyonu kapsamında 2 kişi gözaltında

16 Nisan 2018 Pazartesi 11:39

"Bahar Temizliği 3" operasyonu kapsamında 2 kişi gözaltında

Zonguldak'ta "Bahar Temizliği 3" operasyonu kapsamında 2 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen soruşturma kapsamında; "Bahar Temizliği 3" operasyonu gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında toplam 5 şüpheliye işlem yapıldı.
B.Y. (52), N.H. (48) uyuşturucu satışı yaptıkları esnada yakalandı. Şüpheliler uyuşturucu ticaretinden yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon sonucunda 40 adet uyuşturucu hap, 1 adet pompalı tüfek, 11 adet tüfek fişeği ve 8 adet tabanca mermisi ele geçirildi.
Uyuşturucu madde ticaretinden kazanıldığı tahmin edilen 4 bin 250 TL para ele geçirildi.

Yorumlar

Turizm Haftası etkinliklerine start verildi...

16 Nisan 2018 Pazartesi 11:29

Turizm Haftası etkinliklerine start verildi...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Kaymakamlığı ve Kdz. Ereğli Belediyesinin düzenlediği çeşitli etkinliklerle 42.Turizm Haftası kutlanıyor.

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası nedeniyle Kdz. Ereğli Kaymakamlığı ve Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Kdz. Ereğli’deki kutlamalar, Atatürk Anıtı önündeki tören ile başladı. Törene Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, bazı belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, okul idarecileri öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Törende Kaymakam Nazım Madenoğlu ve Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu.
Kdz. Ereğli Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Aydın, 1977 yılından bu yana kutlanan Turizm Haftası’nın bu sene 42.’sinin kutlandığını belirtti.
Dünyada ve Türkiye’de en hızlı gelişen sektörlerden biri olan turizm konusunda toplumun turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında “Turizm Haftası”nın kutlandığını belirten Aydın; “Turizm 21. Yüzyılda ülkeler için sanayi, enerji ve iletişim sektörü kadar önem arz eden bir sektör haline gelmiştir. Günümüzde 49’a yakın sektörü tetiklediği bilinen turizm sektörü, ülke ekonomilerinde çok ciddi gelirlere ulaşan, ayrıca istihdam yaratan, ülkemizde de her geçen yıl önemi ve değeri anlaşılan bir sektör haline gelmiştir.Binlerce yılık tarihi, geleneksel halk kültürü, muhteşem doğal güzellikleriyle kentimiz, her türlü turizm çeşitliliğine sahip ülkemizin nadir ilçeleri arasındadır. Ülkemizin turizm pastasından Ereğli de payını her geçen yıl arttırmaktadır. Günümüzde yaygın olarak deniz, kum ve güneşten ibaret olan kitle turizmi modelinin dışına çıkılarak yeni modeller ve alternatif ürünler ortaya çıkarılmak istenmektedir. Hedefimiz ilimizin tüm coğrafyasında var olan turizm potansiyelini harekete geçirmek ve 12 ay sürdürülebilir turizm oluşturmaktır. Kömürü ve çileği ile bilinen kentimiz, sayın valimizin, sayın kaymakamımızın ve sayın belediye başkanımızın değerli çalışmaları ile yeni bir markaya da kavuşma yolundadır” dedi.
Yöresel lezzetler ve kültürler tanıtıldı
Etkinlikler kapsamında ilk olarak ilçe protokolünün startıyla Karadeniz Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği ve gönüllü bisikletlilerin katılımı ile “Turizm Haftası Bisiklet Turu” gerçekleştirildi.
Gün içerisinde Turizm Haftası nedeniyle Amfi Tiyatroda da çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlçe protokolünün katılımıyla yöresel lezzetler sunumu standının açılışı gerçekleştirilirken, bando ve folklor gösterileri ile ‘Bölgelerimiz ve Türkülerimiz’ programı gerçekleştirildi.
Çok sayıda ilçe halkının izlediği etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Turizm Haftası, hafta boyunca sürdürülecek çeşitli etkinlikler ile devam edecek.

Etiketler:

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı , Kdz. Ereğli Belediyesi , Turizm Haftası ,

Yorumlar

Seçim sonucu 3-3-1...

15 Nisan 2018 Pazar 17:32

Seçim sonucu 3-3-1...

Kdz. Ereğli TSO'da organ seçimleri sona erdi. Arslan Keleş grubu 9, Sertan Yalçın 8 ve Niyazi Özcan grubu 3 meclis üyeliği kazandı.

Ereğli Haber Gazetesi olarak seçim sonuçlarını dakika dakika veriyoruz. 

Saat 17.20 - 7. Meslek komitesinde sayım sona erdi. Mevcut yönetim Sertan Yalçın ekibi 47 oyla seçimlerin galibi olurken, Arslan Keleş grubu sarı liste 16 ve Niyazi Özcan grubuı beyaz liste 37 oy aldı. 

  17.30 - Gıda grubunu Arslan Keleş grubu 80 oy ile aldı. Mavi liste 50, beyaz liste 20 oy aldı.

  17.31- Sanayi Grubunu Sertan Yalçın'ın grubu aldı. 

  17- 40- 5. Grupta Sertan Yalçın grubu aldı. 

  17-48 - İnşaat Grubunu Niyazi Özcan aldı.

  17-49 - 6. Grubu Arslan Keleş grubu aldı.

  18-15- 7. Grupta oylar yeniden sayıldı ve Arslan Keleş grubu kazandı.

 

Bu sonuçlara göre Arslan Keleş 9, Sertan Yalçın 8 ve Niyazi Özcan 3 meclis üyesi çıkarttı.

Arslan Keleş ile Sertan Yalçın kendi gruplarında seçilirken, Niyazi Özcan kendi grubundan çıkamadı. 

Etiketler:

TSO , Kdz. Ereğli Seçim , Sertan Yalçın , Arslan Keleş ,

Yorumlar

Ereğli’de TSO seçimlerine yoğun katılım

15 Nisan 2018 Pazar 15:05

Ereğli’de TSO seçimlerine yoğun katılım

Kdz. Ereğli TSO’da 7 meslek komitesi için oy kullanma işlemi sabah saatlerinde başladı. Başkan adaylarından Sertan Yalçın ile Arslan Keleş son değerlendirmelerini Kdz. Ereğli Haber’e yaptı. İki adayda sonuçlar için iddialı konuştu.

Ereğli Haber- Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’nda 7 meslek komitesinde üyelerin belirlenmesi için oy kullanma işlemi saat 10.00’da başladı. Kdz. Ereğli İlçe Seçim Kurulu ekipleri salonda sandıkları kurarken, salon içinde ve dışında çok sayıda polis ekibi de güvenlik önlemi aldı. Salon dışına Sertan Yalçın oy pusulasının rengi olan mavi, Niyazi Özcan beyaz ve Arslan Keleş’te sarı renkte çadır kurdu. Çadırlarda görevlendirilen ekipler oy kullanmaya gelen üyelere yardımcı olurken komite üyeliğine aday olan isimlerde üyeleri kapıda tek tek karşılayıp sandık başına kadar götürdü.
Kdz. Ereğli TSO Başkan Adayı Sertan Yalçın Ereğli Haber’e yaptığı değerlendirmede 8 aydır devam eden çalışmaların sonuna geldiklerini belirterek güzel bir seçim atmosferi geçirdiklerini söyledi. Yalçın seçimlerin herkese hayırlı olmasını dileyen Yalçın “Kazanan Ereğli olsun” dedi.
Kdz. Ereğli TSO Başkan Adayı Arslan Keleş’te uzun süren bir seçim maratonu yaşadıklarını belirterek, 20 meclis üyesinden çoğunluğu elde edeceklerine inandıklarını vurguladı. Keleş huzur içerisinde bir seçim geçirdiklerini belirterek “Bu saatten sonra kimin kazandığı önemli değil. Kazanan şehrimiz olsun” dedi.
Seçimlerin yapıldığı salona gelerek adaylarla tek tek görüşüp başarılar dileyen AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, TSO’nun Ereğli ekonomisine yön veren önemli bir kuruluş olduğunu söyledi. Çakır konuşmasında “Bütün adaylarımıza, Ereğli’miz ve Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Üyelerimizin takdiri neyse o olacaktır.”

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’da ilçenin ekonomi ve sanayisine yön veren TSO’da tüm adaylara başarılar dilediğini ifade etti.
Kdz. Ereğli TSO’nun Onursal Başkanı Yaşar Tetiker’in oğlu Serkan Tetiker ise bu seçimlerin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu söyledi. Tetiker konuşmasında “Biz babamın emanetine en çok saygı duyan Sertan Yalçın ve ekibi. O yüzden Sertan Yalçın ve ekibiyle hareket ediyoruz. Kim kazanırsa kazansın inşallah o çizgiyi devam ettirirler.
İşadamları Mehmet Morcu, Eyüp Bayram, Tahsin Tanyıldız ve İrfan Yazıcıoğlu ise güzel bir seçim atmosferi geçirdiklerini belirterek, güzel bir sonuç beklediklerini ifade ettiler.

Etiketler:

KDZ. Ereğli , TSO , Seçim , Zonguldak , Sertan Yalçın , Arslan Keleş ,

Yorumlar

Emniyet Müdürü Kuyu özel öğrencileri sevindirdi

13 Nisan 2018 Cuma 18:52

Ereğli Haber

Emniyet Müdürü Kuyu özel öğrencileri sevindirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül Özel Eğitim İş Uygulama ve Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek öğrencileri yunus ekipleri ile buluşturdu. Yunusların motosikletine binip siren çalan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

Polis haftası kutlamaları çerçevesinde Kdz. Ereğli Özel Eğitim İş Uygulama ve Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki öğrenciler İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek yunuslarla buluşup polis haftasını kutlamak istedi. Öğrencilerin yorulmasını istemeyen Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, yunus ve trafik ekiplerini de yanına alarak Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül ile birlikte öğrencileri eğitim gördükleri okulda ziyaret etti. Motosikletli yunus timlerinin okul bahçesine girmesi ile birlikte büyük bir mutluluk yaşayan engelli öğrenciler, polislerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.
Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında “Özel Eğitim çocukları yunusları çok seviyor, ziyaret edelim demişsiniz. ‘Onlar bize kadar yorulmasın, biz onları size getirelim’ dedik. Sizlere yunus abilerinizi ve trafikçi abilerinizi getirdik” dedi. Emniyet Müdürü Kuyu’nun “Bizden bir isteğiniz var mı?” şeklindeki sorusuna Özel eğitimli öğrenciler “Hız yapanlara ceza yazılmasını istiyoruz” diye yanıt verdi.
Daha öncede özel eğitim gören gençlerle tanıştığını ve kendilerinin her zaman yanlarında olduklarını dile getiren Emniyet Müdürü Kuyu, “Sizleri çok seviyoruz. Her türlü derdiniz yada sıkıntınız olduğunda kapımız sizlere açık. Ama siz gelmeyin. Müdürlerinize, hocalarınıza iletin biz gelelim. Biz sizi yormayalım” dedi.
Okul Müdürü Ziya Babal İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, yunus ve trafik ekiplerine yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür etti.
Yunus timlerinin motosikletlerine binip siren çalan öğrenciler, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar