Ay Cıty AVM’de neler oluyor?

13 Mayıs 2020 Çarşamba 19:33

 Ay Cıty AVM’de neler oluyor?

Ereğli ilçesi şehir merkezinde büyük umutlarla açılan Ay Cıty AVM yönetiminin uygulamaları esnafları canından bezdirdi. Korona virüs salgınının yaşandığı şu günlerde AVM’lerle ilgili olarak alınan kararlara uymayan Ay Cıty AVM Yönetiminin alınan yüksek aidat bedelleriyle hangi hizmetleri sunduğu merak ediliyor.

 “Buraya AVM diyemeyiz”

Ay Cıty AVM’de bir aktarda çalışan Aydın Gülay AVM’nin bitmeyen sorunlarını şu sözlerle ifade etti: ”AVM’miz açıldı ama şöyle bir durumu var. Tuvaletlerimiz leş gibi. Asansörlerimiz aylardır çalışmıyor. Mescit derseniz kapalı. Herhangi bir faaliyet yok AVM diyemezsiniz. Bir nevi biraz daha eskimiş, gözden düşmüş bir alışveriş merkezi diyebilirsiniz. Şuan bir memnuniyet yok. Ortak gider ödüyoruz ama herhangi bir karşılığını almıyoruz. Ödemeler gayette yüksek. Bize göre yüksek yani rakamlar. 2 bin lira civarı rakamlar ödüyoruz dükkan başı. Ama karşılığında aldığımız hiç bir şey değil. Üşüyoruz, yazın aşırı derecede sıcak. Klimalar çalışmıyor. Kışında hat safada soğuk. Dezenfektan daha bugün konuldu. Ateş ölçer bile kullanmayı bilmiyoruz. Arkadaşlar kullanıyor ama bence şuan yetersiz. Sadece bu maskeyle olacak iş değil. Temizlik derseniz çok hat safada değil. Kötü bir durumdayız. Biraz daha özen gösterilmesi düzen gösterilmesi lazım. “

“Aidatların nereye harcandığını sorgulayacağız”

Ay Cıty AVM’de butik esnafı Olgan Öztürk 5 senedir burada esnaflık yaptığını, 5 senedir yönetimden hiç kimsenin gelip kendilerine ‘Bir sorununuz, probleminiz varmı?’ diye sormadığını söyledi. Öztürk konuşmasında “Aşağıya daha yeni geçtik ama biz beş senedir buradayız. Hiçbir tedbir almadık bu durumda. Sürekli açıktık, sürekli insanların giriş çıkış yaptığı bir yerdi. Bütün çarşı sağ olsun burayı kullanıyor. Hijyen konusunda problemlerimiz, klima ve ısınma problemlerimiz var. Birçok problemimiz var bunları iletiyoruz ama hiçbir karşılık bulamıyoruz. Aidat bedelleri ödüyoruz her ay eksiksiz, belgeleri geliyor zaten. Biz zaten bunların nereye harcandığıyla ilgili bilgi isteyeceğiz, bu zamana kadar istemiyorduk. Mesela yönetimden toplantı yapmasını isteyeceğiz. Ben beş yıldır hiç toplantı yapıldığını görmedim. Bir sorununuz var mı diyen görmedik, yani karşıda bir muhatabın olduğunu göremiyoruz. Biraz zayıfız bu da personel azlığından kaynaklanıyor. Personelimiz iyi ama azlar. Ellerindeki imkanlar az, onlara verilen şeyler az. Deterjanı olsun şeyi olsun. Yoksa personelle ilgili bir problemimiz yok ama onlarda bir yere kadar ellerinden geleni yapabiliyorlar. Asansörümüz bozuk. Kendilerine de söyledik. Bizleri dinlemiyorlar. Çok değişik tavırları var bizlere karşı. İstediğimiz hiçbir şeyi yaptıramıyoruz. İstediğimiz derken özel ekstra bir şey de değil, olması gerekenleri istiyoruz. Ama sonuç bulamıyoruz” dedi.

“Neresinden tutarsanız elinizde kalır”

Ay Cıty AVM’de Aktarlık Vahap Akbulut yaklaşık 10 yıla aşkın burada hizmet verdiğini ancak karşılığını alamadığını ifade etti. Akbulut konuşmasında şu sözlere yer verdi; ”Burası kurulduğunda çok büyük hayallerimiz vardı. Ama yatırım yaptık bir şekilde girmiş olduk. Yüksek ortak giderler ödedik. Hiçbir karşılığını alamadık. Bunu dile getirdik ama şöyle ki bir dönem ödenen ıslak imzalı müdür parasında bile mahkemeyi biz kaybettik. Bahsi geçen Yusuf Günay buranın sahibi. O kadar otoriter kişi ki zannedersem el atmış. Ödenmiş ıslak imzalı makbuzlarımız olduğu halde bizi ödemedi sayabildiler. İnancımızı kaybettiğimiz için artık böyle bir şeyi şahsiyete taşımadım ben. Zaten boşaltacağım iş yerlerimi. Baya bir zarar ettik daha fazla zarar etmemek adına. Buradaki herkes şikayetçi ama diyorum ya kişi öyle nüksetmiş ki, sızmış ki kimseyi dinlemiyor. Kanun nizam dinlemiyor. Gördüğünüz gibi yönetmelik geldi. AVM ve İşhanlarında dönen kapılar kaldırılacak dendi. Döner kapılar burada hala mevcut, yukarıda mevcut. Üst kapı çalışmıyor. Tuvaletler pislik içerisinde. Asansörler çalışmıyor. Biz dükkan başı küçük dükkanlar 1000 TL, az büyüğü 2000 TL ortak gider ödüyoruz. Kışın klimalar çalışmıyor, ısınamıyoruz,  soğutma yok. Hiçbir zaman olmadı. Ama ayak oyunlarıyla İşhanı’na yok AVM’ye çevirmeler oldu burada. Yani neresinden tutarsanız elinizde kalır. Yetkilileri buradan göreve davet edelim belki bir yetkili vardır diye düşünüyoruz. İnanmak istiyoruz.”

 “Karşımızda yetkili bulamıyoruz”

Ay Cıty AVM’de ONZ Butik ’in sahibi Arzu Selvi ise AVM’nin hareketsiz olduğunu gelen müşteri sayısının kira ve aidat paralarının karşılamadığını dile getirdi. Selvi konuşmasında  ”4 senedir buradayız. İlk önce AVM çok hareketsiz. Hiçbir şekilde mağazalarının açılmaması, genel müşteri sayısının az olması verdiğimiz kiraları ve aidatları karşılamayacak seviyede.  O yüzden bir şekilde bu AVM’yi hareketlendirmeleri gerekiyor. Gerçekten çok ölü, üç beş mağazanın açık olmasıyla AVM’nin ilerleyeceğini düşünmüyorum.  Ayrıca karşımızda muhatap olabilecek yetkilileri de bulamıyoruz. Yüksek kiralar ödüyoruz. Bunun yanında yüksek aidat ödüyoruz. Ödediğimiz aidatların hiçbir karşılığını alamıyoruz. Gelen müşteriler de şikayetçi. Bir asansörün tamir olmaması üç ay oldu. Virüs sebebiyle tuvaletlerde el yıkayabilecek sabun bulabiliyoruz ama normal zamanlarda ne bir peçete ne bir el dezenfektanı hiçbir şey bulunmuyor. Kaç defa söylememize rağmen karşımızda yetkili bulamıyoruz. Gerek AVM yöneticileri, gerek Zonguldak merkezi aradığımız halde hiçbir yetkili karşımıza çıkıp da sebebi şudur veya size şu şekilde yardımcı olacağız diye kimse yardımcı olmadı. Bütün esnaflar bir olduğumuz halde, dilekçe gönderdiğimiz halde hiçbir şekilde bizlere geri dönüş olmuyor” sözlerine yer verdi.

 "AVM’de ki dükkanlar  kişinin değil"

İddiaya göre AVM’de iş yerleri bulunan Yusuf Günay’ın tüm iş yerleri adeta kendisine aitmiş gibi hareket ettiği ortak giderler için toplanan aidatların nereye harcandığının bilinmediği, ödemede zorluk yaşayan esnafları icraya vererek mağdur ettiği ifade ediliyor. Yetkililerin Ereğli ilçe merkezindeki AVM’yi sıkı bir şekilde denetleyip, AVM’de ki iş yerlerinden ortak giderler için toplanan paraların şahsi harcamalar ve başka amaçlar için kullanılıp kullanılmadığı merak ediliyor. Yusuf günay buradaki bir çok iş yerinin sahibi ancak tüm işyerleri ona ait olmadığı halde ortak giderleri nereye harcadığını hiçbir zaman beyan etmedi toplantı ve yönetim kararı almadı kişi zaten insanları icraya verip mağdur etmekle adından söz ettiren birisi kirayı Gününde ödeyenlere ise yıllık fahiş zam yaparak kanun dinlemeyen birisi. Yetkililerden ciddi bir denetleme istiyoruz ödediğimiz aidatlar farklı yerlerde kullanıldığını  Örneğin abime yönetimi hesabından para çekilerek ihaleye gidildiğini bile biliyoruz

Etiketler:

Kdz Ereğli Haber , Ereğli Haber , Zonguldak , ACITY AVM

Yorumlar
  • RIFAT YILMAZ
    16 Mayıs 2020 Cumartesi 12:49

    PİSLİK YUVASI BAKIMSIZ ERKEKLER TUVALETİNIDE GÖSTERSENİZE O TEMİZ DİYE GÖSTERDİĞİNİZ TUVALET KADINLARA AIT TUVALETTİR RENGINDEN ANLADIM

Yenilenen konsepti ile Buzoğlu Yapı A. Ş. hizmete başladı

13 Mayıs 2020 Çarşamba 19:32

Yenilenen konsepti ile Buzoğlu Yapı A. Ş. hizmete başladı

Ereğli’nin genç iş adamlarından Plamix Yapı Kimyasalları, Platin Söve Dekoratif Yapı Sistemleri ve Plamix Arduaz Yönetim Kurulu Başkanı Can Buzoğlu, Buzoğlu Yapı A.Ş. firması ile Devrek Yol Ayrımı’nda hizmete başladı.

Yenilenen konsept showroom mağazasında toptan ve perakende yapı malzemeleri alanında hizmete açılan Buzoğlu Yapı, mantolama, alçı-alçıpan, membran-shıngle, yapı kimyasalları, taş yünü, XPS, Söve, karbonlu strafor, çatı ürünleri, stropiyer ve tavan kaplaması konusunda ihtiyacı olan müşterilerini bekliyor.
Açılışa özel indirimlerinin olduğunu duyuran Buzoğlu Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Buzoğlu, Ereğli ve bölge halkına uzun yıllardır hizmet vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Buzoğlu konuşmasında, “2011 yılından beri Ereğli’miz ve bölge illere yapı kimyasalları, dekoratif yapı sistemlerimiz ile hizmet veriyoruz. Birçok ürünü kendimiz üretiyoruz. Kurulduğumuz yıldan beri hiçbir şekilde kaliteden ve güvenden ödün vermedik. Bu vesile ile bize güvenen ve bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür ediyorum. Şimdi ise Buzoğlu Yapı A.Ş. ismini verdiğimiz firmamızla alanımızı genişleterek müşterilerimize Devrek Yol Ayrımı’nda hizmet vereceğiz. Açılışa özel kampanyalarımız olacak. Dünya ve ülkemizin zorlu günler geçirdiği bu süreçte yatırımlarımızı durdurmadık. Aksine şuanda fiyatlarımızı olabildiğince aşağıya çektik. Bu sebeple, mantolama, alçı-alçıpan, membran-shıngle, yapı kimyasalları, taş yünü, XPS, Söve, karbonlu strafor, çatı ürünleri, stropiyer ve tavan kaplaması alanında ihtiyacı olan herkesi showroomumuza bekliyoruz. Buzoğlu Yapı’nın bölgemize hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Buzoğlu Yapı , Can Buzoğlu ,

Yorumlar

Kızılay sokağa çıkan çocukları sevindirdi

13 Mayıs 2020 Çarşamba 18:43

Kızılay sokağa çıkan çocukları sevindirdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kızılay Derneği Şubesi ve yönetim kurulu, korona virüsü nedeniyle uzun sürenin ardından dışarıya çıkan 0-14 yaş arası çocuklara hediyeler verip ikramlarda bulundu.

Kdz. Ereğli Kızılay Şubesi ve üyeleri uzun süre sonunda dışarıya çıkan 0-14 yaş arası çocuklara hediyeler ve ikramlarda bulunarak çocukları sevindirdi. Çocukların sevincine ortak olduklarını dile getiren Kdz. Ereğli Kızılay Şube başkanı Yaşar Ciğer “Türk Kızılay Karadeniz Ereğli şubesi olarak bugün saat 11 ile 15 saatleri arasında Corona virüs nedeniyle iki aydır sokağa çıkamayan evlerinden dışarıya çıkamayan çocuklarımızın sahilde ve parklarda yürüme mesafesinde dışarıya çıktığı zamanlardan Türk Kızılayı olarak yanlarında yer aldık onlara çeşitli hediyeler ve ikramlar sunduk heyecanlarına ortak olduk Onlarla mutlu zamanlar geçirdik aileleriyle Anneleri ile babaları ile konuştuk ve çocuklarımız da hep birlikte bu süreçte biraz daha sabrederek bu zorlu süreci hep beraber atacağımız belirttik çocuklarımızla ve aileleriyle güzel zamanlar geçirdik Türk Kızılayı Karadeniz Ereğli şubesi olarak her zaman çocuklarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

Gazeteciler kan bağışında bulundu

13 Mayıs 2020 Çarşamba 16:04

Gazeteciler kan bağışında bulundu

Türk Kızılay Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı ve Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ortaklaşa kan bağışında bulundu.

TOKİ Basın Sitesi'nde yapılan kan bağışına yerel ve ulusal basında görev yapan gazeteciler ve yakınları katıldı. 
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, gazetecilerin her sene geleneksel olarak ramazan aylarında kan bağışında bulunduğunu belirterek "Gazeteciler olarak her sene kan bağışında bulunuyoruz. Kızılay' a ve kan bekleyenlere destekte bulunuyoruz. Bu sene kendi sitemiz olan TOKİ Basın Sitesi'nde kan bağışında bulunuyoruz. Diğer mahalle ve sitelere örnek olsun. Kan bağışına mahalleliyi de davet ettik. Katılım güzel oldu, herkese teşekkür ediyorum" dedi. 
Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Günaydın da kampanyanın düzenlenmesinden dolayı memnuniyetini ifade ederek gazetecilere ve basın TOKİ site sakinlerine teşekkür ettiğini kaydetti. Mehmet Günaydın, "Bu akşam da siz değerli basın mensupları ile beraber ortaklaşa düzenlediğimiz kan bağış kampanyasındayız. Öncelikle katılımlarınız için kan bağışlarınız için kurumum ve şahsım adına sizlere teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Bu yaşanan Korona virüs salgını ve peşine genel Ramazan dolayısıyla maalesef kan stoklarımız iyice dip seviyeyi bulmuş durumda. O yüzden her zamankinden daha fazla kana ihtiyacı var. Bu konuda farkındalık oluşturmak için siz basın mensupları her zaman destek oldunuz ve bugün de kan bağışına destek oluyorsunuz. " dedi. 

Yorumlar

Kdz. Ereğli Belediyesi askıda fatura uygulaması başlattı

13 Mayıs 2020 Çarşamba 13:02

Kdz. Ereğli Belediyesi askıda fatura uygulaması başlattı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlara yönelik “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması başlattı.

Kdz. Ereğli Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ve gıda kolisi desteğini sürdürürken, su faturalarını ödemekte güçlük çeken vatandaşlar için de yeni bir dayanışma uygulaması başlattı. İhtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturmayı hedefleyen ve “Askıda Faturalar için Sevgi ve Dostluk Eli” uygulaması hayata geçiren Kdz. Ereğli Belediyesi bu sayede ihtiyaç sahibi ailelerin, ödemede güçlük çektikleri su faturalarını askıya çıkardı.
Hayırseverler, belediyenin web adresinden ya da 323 28 40 nolu telefondan öğrenebilecekleri ihtiyaç sahibi vatandaşların su faturalarını ödeyebilecekler. Bunun için abonelerin tek dönemlik borçları ödenebileceği gibi, borcun tamamı da kapatılabilecek.

Yorumlar