Aracın çarptığı yaşlı adam öldü

1 Kasım 2018 Perşembe 15:24

 Aracın çarptığı yaşlı adam öldü

Zonguldak'ta aracın çarptığı 83 yaşındaki adam vefat etti.

Edinilen bilgiye göre kaza saat 05.45 sıralarında Çaycuma - Perşembe yolu üzerinde meydana geldi. Burhan Ç. idaresndeki 06 JNB 55 plakalı araç ile 83 yaşındaki Ali Ören'e çarptı. 
Kazada yaşlı adam olay yerinde hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yorumlar

18 yaşındaki Serap, hastalığına yenik düştü

1 Kasım 2018 Perşembe 15:20

18 yaşındaki Serap, hastalığına yenik düştü

Zonguldak'ta lösemi tedavisi gören 18 yaşındaki Serap Akıllı, hastalığının ilerlemesi üzerine yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Gökçebey ilçesine bağlı Hacımusa köyünde yaşayan 18 yaşındaki Serap Akıllı'ya yaklaşık 4 yıl önce lösemi teşhisi konuldu. Hastalığın ortaya çıkması üzerine tedavi sürecine başlayan Serap Akıllı, BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Bir süre önce hastalığı ilerleyen serap Akıllı, dün akşam saatlerinde hastalığa yenik düştü. Genç kızın ölümü ise sevenlerini ve yakınlarını üzdü. Hacımusa köyü camiinde kılınan cenaze namazının ardından genç kızın cenazesi toprağa verildi. Serap Akıllı'nın tabutunun üzerine ise gelinlik örtüldü. 

Yorumlar

Şirin, başkanlar kurulu toplantısına katıldı

1 Kasım 2018 Perşembe 15:14

Şirin, başkanlar kurulu toplantısına katıldı

Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, 26-29 Ekim tarihlerinde yapılan ve 56 şube ile gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu toplantısına katıldı.

Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Hüseyin Şirin, 26 - 29 Ekim tarihlerinde İstanbul’da yapılan ve 56 şube ile gerçekleştirilen Başkanlar Kurulu toplantısını değerlendirdi. Başkan Şirin yaptığı açıklamada gerçekleştirilen genel kurulun faydalı geçtiğini ifade ederek “Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak Genel Merkez Tüzüğümüzün 27.maddesi gereğince 26 - 29 Ekim tarihlerinde İstanbul Sarıyer Belediyesi Kilyos Sosyal tesislerinde 56 şube ile gerçekleştirilen başkanlar kuruluna Zonguldak Şubesi olarak ben ve Yönetim Kurulu üyesi Şenol Yayla ile katılarak hem derneğimizin faaliyetlerini anlattık hem de tüm Başkanlar kuruluna katılan şubelerin çalışmalarını dinleyerek fikir sahibi olduk. Yapılan toplantılarda ayrıca dernekler yasasında yapılan değişiklikler için tüm dernek başkanlarına geniş bilgiler verilerek gereğinin kısa zamanda yapılması genel merkez tarafından önemle talep edildi. Türkiye Sakatlar Zonguldak Şubesi olarak bu çok verimli Başkanlar Kurulunu düzenleyen Genel Merkezimize ve Bizlere Sosyal Tesislerini açan Sarıyer Belediyesine Şahsım ve Yönetim Kurulu olarak teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

TSO yönetimi pazaryeri esnafıyla buluştu

1 Kasım 2018 Perşembe 14:22

TSO yönetimi pazaryeri esnafıyla buluştu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve yönetim kurulu üyeleri pazaryerinde ki esnaflarla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kdz. Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Kdz. Ereğli ilçesindeki merkez pazaryerindeki esnaflarla sabah kahvaltısı yaptı. Pazaryeri esnafları kahvaltı sırasında TSO Başkanı Arslan Keleş’e yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgiler verdi. Esnaflar daha sonra Keleş’le birlikte pazaryeri ve etrafını gezerek yapılması gerekenlerle ilgili önerilerini anlattı. Kahvaltı ve ziyaret programının verimli geçtiğini anlatan TSO Başkanı Keleş, pazaryerindeki esnafın sorunlarının giderilmesi için gerekli adımların atılacağını dile getirdi.

Yorumlar
  • EMRE GÖREN
    1 Kasım 2018 Perşembe 23:17

    PAZARYERİ HAYATINDA İLK DEFA Bİ TSO BASKANI GÖRDÜ TEBRİKLER AMA RESİMDE SADECE 2 TANE PAZARCI GÖRÜNÜYO

BEÜ araştırma merkezinin başarısı tescillendi

1 Kasım 2018 Perşembe 09:58

BEÜ araştırma merkezinin başarısı tescillendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık bakanlığı, Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı tarafından hasta hizmetleri, hastaya kaliteli hizmet sunulması hasta, hasta yakını ve çalışan güvenliği standartları konusunda değerlendirilmiş, değerlendirme sonucunda merkezin kalite standartlarında başarılı bir şekilde hizmet sunduğu tescillenmiş oldu.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı, Türkiye Sağlıkta Kalite Sistemi çerçevesinde, sağlık hizmeti sunan tüm kurum ve kuruluşlarda, hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanması, aynı zamanda etkin, etkili, zamanında ve hakkaniyet çerçevesinde hizmet sunulması misyonuyla her yıl sağlık hizmeti sunan kurum ve kuruluşları “sağlıkta kalite standartları” çerçevesinde değerlendirmeye tabi tutuyor. 
Bu bağlamda, BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, 08-10 Ekim 2018 tarihleri arasında hastanın hastaneye girişinden itibaren aldığı hizmetin kayıt altına alınmasından başlayarak, laboratuvar hizmetleri, ameliyathane, acil servis, doğum, diyaliz ünitesi, yoğun bakım, hasta bakım hizmetleri, acil durum afet yönetimi, hasta ve çalışan güvenliği gibi birçok hizmet alanında her bölüm kendi standartları çerçevesinde sağlıkta kalite değerlendirmesinde puanlamaya tabi tutulmuş, 91 puan alarak önceki yıllara göre başarısını bir adım öteye taşımış oldu. 
Başarı üzerine açıklama yapan Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap: “Merkez Başmüdürlüğü olarak, merkezimizde değerlendirme sonrasında kazanılmış olan başarı bizleri mutlu etmiş olup, hasta odaklı sunulan tüm hizmetlerimizde kalitenin sağlanması temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Başarımızın devamlılığını sağlamak ve hizmet kalitesini arttırmak yolunda tüm çalışmalarımız devam edecektir. Bu kapsamda bu başarıda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim” dedi. 
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı da “Hedefimiz sağlıkta tescillenmiş olan kalitemizi üniversitemizin her biriminde daha da arttırmak yönünde olacaktır. Üniversitemizi hep daha ileri taşıma çabası ve gayreti içinde olacağız” diyerek; elde edilen bu başarıda katkısı olan ve emeği geçen tüm personelimizi tebrik etti. 

Yorumlar