Alzheimer hastası olan yaşlı adamı arama çalışmalarısürüyor

4 Nisan 2018 Çarşamba 12:59

 Alzheimer hastası olan yaşlı adamı arama çalışmalarısürüyor

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 31 Mart tarihinde kaybolan 85 yaşındaki Alzheimer hastası yaşlı adamı arama çalışmaları 5 gününde devam ediyor.

Çaycuma'nın Gökçeler köyünde yaşayan 85 yaşındaki Hayri Kaya, 31 Mart tarihinde sabah saatlerinde çıktığı evine bir daha dönmeyince ailesi durumu ekiplere haber verdi. Yaşlı adamın elbiselerinin Filyos Nehri kenarında bulunması üzerine jandarma ekiplerine haber verildi. Bunun üzerine AFAD ekipleri nehirde arama çalışmasına devam ediyor. Filyos Irmağına düşerek kaybolduğu tahmin edilen 85 yaşındaki Alzheimer hastası Hayri Kaya'nın AFAD ekipleri tarafından aranmasına 5 gününde de devam edildi. Ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen Hayri Kaya'ya ait herhangi bir ize rastlanamadı.

Yorumlar

Başkan Demirtaş Polis Teşkilatı'nın 173. yılını kutladı

3 Nisan 2018 Salı 17:59

Ereğli Haber

Başkan Demirtaş Polis Teşkilatı'nın 173. yılını kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173. Yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada görevlerini kahramanca yapan şehit polislere Allah’tan rahmet, görevini sürdüren tüm polislere şükranlarını sundu.

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 173’nci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Demirtaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Aziz vatanımızın her karış toprağında canla başla durmaksızın büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftası’nı kutluyorum.
Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımızla gurur duymaktayız.
Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisi, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.
Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin görevleri arasındadır.
Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür.
Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye’de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır. Polis Haftası’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine saygı ve selamlarımı sunuyorum.”

Yorumlar

"Vatanı sevmek için üniforma giymeye gerek yoktur"

3 Nisan 2018 Salı 14:22

"Vatanı sevmek için üniforma giymeye gerek yoktur"

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül tarafından ‘Şehitler ve gazilere saygı’ konferansı verildi. Yüzbaşı Bülbül, vatanı sevmek için illa ki bir üniforma giymeye gerek olmadığını söyledi.

Kdz. Ereğli Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi’nde bu gün saat 11.00’de Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitler günü dolayısıyla ‘Şehitler ve Gazilere saygı’ konferansı düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül ile 2016 yılında Diyarbakır’da teröristlerle girilen çatışmada gazi olan Hamza Mutlu katıldı.
Öğrencilere şehitlik ve gaziliğin önemini Türk silahlı Kuvvetleri tarafından hazırlanan videoları izleterek anlatan Yüzbaşı Bülbül, Çanakkale Zaferi sırasında yaşanan olaylardan örnekler verdi. Türk Milleti’nin tarih boyunca vatanı ve bayrağı için canını hiçe sayarak mücadele ettiğini vurgulayan Yüzbaşı Bülbül, bu gün ülkede huzur içerisinde yaşanmasını şehit ve gazilere borçlu olunduğunu söyledi. Amaçlarının şehitlik ve gaziliğin önemini gençlere anlatmak olduğunu dile getiren Yüzbaşı Bülbül “Tek Bayrak, Tek Vatan olgusu altında Çanakkale’den en son Afrin ’de ki ‘Zeytin Dalı Harekatı’ na kadar Türk milleti mücadelesini aynı azim ve kararlılıkla yürütmektedir. Yine Afrin harekâtında Hassa Devlet Hastanesi’nde yaşanmış bir örneğimiz var. Tabi bizimde bunun gibi yüzlerce, binlerce yaşadığımız olaylar var. Bende 5 ay önce Hakkari Özel Harekâtta ‘Hendek ve Meskun Mahal Operasyonları’ sırasında bir çoğuna tabur komutanı olarak katıldım. Ambulansın kapıları doktorlar tarafından açıldığında iki Mehmetçiğin birbirlerine sarılı vaziyette olduğu görülüyor. Doktorlar telaşla ‘Evlat nasılsın?’ diye sorduğunda Mehmetçik ‘Beni bırakın devremin bacağında yara var’ diyor. Diğerine sorulduğunda O’da ‘Ben iyiyim, arkadaşımın kolu kırık, O’na bakın’ diye cevap veriyor. Bende Hakkari bölgesinde 4,5 yıl kaldım. Bu örnekler bizlerde fazlasıyla var. Birçok şehit verdik, gazi verdik. Arkadaşlarımızdan bazıları geri dönebildi, bazıları geri dönemedi. Tarih boyunca vatanına ve toprağına göz dikmiş emperyalist güçlere karşı namus bildiği vatanını korurken canını vermekten çekinmeyen aziz şehitlerimize karşı duyulan sevgi, saygı ve muhabbetimiz halen günümüzde de yürütülen terörle mücadele sırasında artarak devam etmektedir. Kim hangi işi yaparsa yapsın, bu vatanı sevmek için illaki bir üniforma giymeye gerek yoktur. Asker yada polis olmaya gerek yoktur. Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” dedi.
Yüzbaşı Bülbül’ün ardından kürsüye çıkan Güneydoğu Gazisi Hamza Mutlu’da şehitlerin sadece asker yada polis olmadığını, bazen bir anne, bir çocuk, bir yarbay yada er olabildiğini belirterek, herkesin tek gayesinin bağımsızlığının simgesi olan bayrağını dalgalandırmak olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından Okul Müdürü Selçuk Altın Yüzbaşı Bülbül ile Gazi Mutlu’ya teşekkür etti.
Konferans sonunda katılımcılar Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül, Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanı İdris Bozer, Astsubay Çavuş Hilal Gebel, Okul Müdürü Selçuk Altın ve Güneydoğu Gazisi Hamza Mutlu öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi.

Etiketler:

Kdz. Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erkan Bülbül ,

Yorumlar

EKPSS atamaları yarın yapılacak...

3 Nisan 2018 Salı 14:17

EKPSS atamaları yarın yapılacak...

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, EKPSS giren engellilerin atama ve kura çekiminin yarın yapılacağını açıkladı.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, 2016 yılında EKPSS kayıt yaptırıp, geçen ayda tercih yapan engelli arkadaşların atamalarının yarın Ankara’da yapılacağını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşecek olan kura çekime katılacak engelli arkadaşlara bol şanslar dileyen Başkan Şirin, "2018 yılı 3.ncü atama tarihini bekleyen EKPSS ve kuraya müracaat eden engelliler heyecanla bu günü beklemekteydi. Dün çalışma bakanının yaptığı açıklamaya istinaden yarın saat 14.00’de başbakanımızın katılımıyla Ankara’da hem kura çekimi hem de EKPSS’ye giren engellilerin ataması gerçekleşecek. Bu atamalar 2016 yılında kayıt yapıp geçen ayda tercih yapan engelli arkadaşlarımız için geçerlidir. Ben bu noktada ilimizde kuraya giren ve atama bekleyen engelli arkadaşlarımıza bol şanslar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Ereğli'den 7 otomobil çaldılar...

3 Nisan 2018 Salı 14:14

Ereğli'den 7 otomobil çaldılar...

Düzce ve çevre illerden çaldıkları araçları parçalayıp satan hırsızlar, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Masası ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda yakalandı. Zanlıların 21 otomilden 7'sini Ereğli'den çaldıkları öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Masası ekipleri Düzce’den son dönemde özellikle "Şahin" ve "Doğan" model araçların çalınmasına yönelik olarak çalışma başlattı. Yaklaşık 3 ay süren çalışmalarda güvenlik kameraları, PTS ve MOBESE kayıtları tek tek incelendi. Çalışmalar sonrasında Düzce’den 7, Sakarya’nın Hendek ilçesinden 1 olmak üzere özellikle aynı marka 8 aracı çalan S.Ş. ve S.Ş. isimli kardeşler ile B.A., çalıntı araçları satan C.Y. ve çalıntı aracın parçalarını kendi aracına taktığı belirlenen F.A. adlı 5 kişi Düzce, Hendek ve Sakarya'da yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda ise çalıntı araçlara ait parçalar ile araç çalmakta kullanılan kontak düzenekleri ele geçirildi. Şahıslar tarafından çalındığı belirlenen 5 otomobil ise sahiplerine teslim edildi.
Yapılan araştırmalarda gözaltına alınan şahısların son 3 yıl içerisinde Düzce’den 11 adet aynı marka araç çaldıkları, yine Zonguldak, Bolu ve Ereğli'de aynı model araçlardan 10 tane çalan O.Ö. ve M.K. isimli şahısların da cezaevinde tutuklu olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan şahıslar, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgularının ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edildi.
Şahıslardan S.Ş., S.Ş. ve C.Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, B.A. adli kontrol şartı ile serbest kaldı. F.A. da savcılık tarafından serbest bırakıldı. Olaylarla ilgili A.C. adlı şahsın yakalanması için işe çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar