5 yaşındaki çocuğun babası tarafından dövüldüğü iddiası

7 Temmuz 2017 Cuma 19:20

 5 yaşındaki çocuğun babası tarafından dövüldüğü iddiası

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 5 yaşındaki çocuğun yüzünde ve bacaklarında oluşan morluklar nedeniyle şiddet gördüğü gerekçesiyle anne ve babası gözaltına alındı.

Olay, Kimranlı Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, F.A. adlı mahalle sakini, 5 yaşındaki C.Ç.’nin yüzündeki ve bacaklarındaki morlukları fark ederek kendisi ile sohbet etmeye başladı. Mahalle sakini çocuğun yüzüne ve bacaklarına babasının vurduğunu söylemesini cep telefonuyla kaydetti. Çocuğun kendisini babası tarafından dövüldüğünü söylemesi ile diğer mahalle sakinleri de devreye girerek polise şikayette bulundu. Polis ekipleri kısa sürede çocuğun babası C.Ç ile annesi H.Ç.’ye ulaşarak karakola götürdü. Anne ve baba suçlamaları kabul etmezken ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
Kdz. Ereğli Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

Etiketler:

çocuk , baba , dövmek , şiddet ,

Yorumlar

Başkan Uysal, 15 Temmuz'a hazır

7 Temmuz 2017 Cuma 18:44

Başkan Uysal, 15 Temmuz'a hazır

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle, 11-15 Temmuz tarihleri arasında ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’ etkinleri düzenlenecek.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’ etkinliklerine toplumun her kesimini davet etti. Başkan Uysal, davetinde şu ifadeleri kullandı: “Kdz. Ereğli Belediyesi olarak; 15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yılında, İlçe Kaymakamlığımız ile birlikte, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü’ etkinlikleri için hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Hain darbe girişiminin ardından 27 gün boyunca süren demokrasi nöbetlerinde, bir ve beraber olan siz güzel şehrimin güzel insanlarını, 11 Temmuz Salı günü saat 21.00 de Atatürk Anıtı’nda başlayacak ve program dâhilinde 5 gün sürecek olan demokrasi nöbetleri ile, 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 20:00’de ilçemiz Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı Köprülü Kavşak Bölgesinden başlayacak ‘Demokrasi ve Milli Beraberlik Yürüyüşü’ne davet ediyorum.”

Etiketler:

ereğli , belediye başkanlığı , Hüseyin Uysal , 15 temmuz ,

Yorumlar

"İtfaiye bölgenin en iyisi oldu"

7 Temmuz 2017 Cuma 18:37

"İtfaiye bölgenin en iyisi oldu"

Zonguldak'ın Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 3 yıllık görevi sırasında satın alma yapmadan araç filosunu genişletti

Belediye Başkanı Nuri Tekin, görev yaptığı 3 yıllık süre içerisinde araç sayısını 2 kata çıkardı. Göreve geldiğinde öncelikle atıl durumda olan araçların bakım ve onarımlarını yaparak çalışır hale getirdiklerini anlatan Başkan Tekin, daha sonra çeşitli belediyeler ve bazı kurumlardan kullanılabilir durumdaki araçları hibe olarak alıp Alaplı Belediyesi'ne kazandırdığını söyledi. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ilçeye daha iyi hizmet etmek amacıyla 3 yılda belediyenin araç ve makine parkını 2 kat büyüttü. Sırasıyla Çevre Şehircilik Bakanlığından iki adet çöp temizleme aracı, kamyon, zabıta aracı, belediye hizmet aracı, kazıcı yükleyici araç, silindir ve 2 adet tam donanımlı biri 24 diğer 28 metre merdivenli itfaiye araçlarının yanı sıra belediyeye 47 bin lira değerinde 175 KW gücünde bir jenaratör kazandıran Tekin, hizmet çıtasını da her geçen gün arttırarak yükseltmeye devam ediyor.

Kazıcı Yükleyici iş Makinesi
Türkiye Belediyeler Birliği, Alaplı Belediyesi’ne yükleyici, kazıyıcı iş makinesi bağışladı. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyesi, aynı zamanda Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar’ın katkılarıyla Türkiye Belediyeler Birliği’nden bir adet yükleyici ve kazıyıcı iş makinesini hibe olarak aldıklarını belirterek, “Bu iş makinesinin Belediyemize bağışlanmasında çok önemli katkıları bulunan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ediyorum. Bu yeni iş makinesi ile araç filomuzu biraz daha güçlendirdik. İnşallah hizmet kalitemizi daha da artıracağız. İlçemize hayırlı uğurlu olsun“ dedi.

Çevre Şehircilik Bakanlığından hibe temizlik aracı
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya ile birlikte Ankara’da bakanlık nezdinde yaptıkları girişimler neticesinde bizzat Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin onayı ve oluruyla hibe olarak Alaplı’ya 13 tonluk vakumlu yol süpürme aracı kazandırdıklarını söyledi. Göreve geldiklerinden bu yana diğer hizmetlerin yanı sıra temizlik hizmetlerini de ihmal etmemeye büyük bir özen gösterdiklerini ifade eden Başkan Tekin, “Belediye olarak öncelikli görevlerimizden birisi de ilçemizin temiz tutulmasıdır. Bu doğrultuda hem temizlikle ilgili hem de diğer hizmet alanlarındaki araç ve gereçlerimizi yenileyerek, araç parkımızı güçlendiriyoruz. Yeni aracımız temizlik hizmetlerimize de büyük katkıda bulunacaktır. Amaçlarımız ve hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. İlçemizin güzelliği, halkımızın ilçemizde yaşamaktan keyif duyması bizleri de huzurlu ve mutlu ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Özhaseki’ye bu desteğinden, bu duyarlılığından dolayı Alaplı halkı ve Belediyemiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Temizlik hizmetlerinde kullanacağımız yeni aracımız İlçemize hayırlı uğurlu olsun “dedi.

"İtfaiye bölgenin en iyisi oldu"
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Belediye İtfaiye Müdürlüğünün eksiklerini tespit ederek, yaklaşık bir milyon liralık yatırım ile bölgenin hem en modern araç gereçleri hem de personeli ile en iyi itfaiyesi olmasını sağladı.
Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün ilçe merkezi ve köylerinde olaylara daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve modern araç ve gereç bakımından daha donanımlı bir itfaiye için çalışma başlatan Tekin, Biri 28 Metre, diğeri 24 Metre 2 yeni merdivenli araç başta olmak üzere diğer araçlar ve gereçler sistem ekipmanlarla bir milyon liralık yatırım yaptı. İtfaiyenin çalışma kapasitesini, araç, gereç, ekipman ve filosunu büyüten Başkan Tekin, Belediye İtfaiye Müdürlüğünün bölgenin hem en modern araç gereçleri hem de personeli ile en iyi itfaiyesi olmasını sağladı.

Belediye 47 bin liraya 175 KW 'lık Jenerator
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, belediye için büyük bir gereksinim olan 47 Bin lira değerinde 175 KW gücünde bir jenaratör kazandırarak, belediyenin bünyesine kattı. Alaplı ilçesinde elektriklerin kesilmesi durumunda belediyede resmi işlerin aksamaması ve vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için Alaplı Belediyesine jeneratör alındı. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin,"Yıllardır belediyemizde jeneratörün olmaması birçok konuda sıkıntılara neden olmaktaydı. Jeneretör belediyemiz için büyük bir ihtiyaçtı, bu ihtiyacımızı giderdik. Daha önce elektrik kesintileri sebebiyle belediye hizmet binasında oluyordu, bu sıkıntıları da aşmış olduk” dedi.

Etiketler:

Alaplı Belediyesi , Nuri Tekin ,

Yorumlar

Fabrikaların hafriyatı mahalleliyi mağdur etti

7 Temmuz 2017 Cuma 14:00

Fabrikaların hafriyatı mahalleliyi mağdur etti

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) fabrikaların hafriyat döktüğü alanda heyelan meydana geldi.

Tarım arazileri toprak ve sular altında kalan Hamzafakıhlı Mahallesi sakinleri yetkililerin önlem almasını istedi.
Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Hamzafakıhlı Mahallesi mevkiindeki Kdz. Ereğli OSB’de faaliyet gösteren fabrikaların hafriyat döküm alanında geçtiğimiz hafta yağan yağmurlar sonrası heyelan oluştu.
Ağaçlar devrildi, toprak ve su fındık tarlalarını kapladı.

Mahallenin tarlaları toprak ve sular altında kaldı
Heyelanda çok sayıda ağaç devrilirken, kayan toprak fındık tarlalarının üzerini kapladı. Dereye yatağına kayan toprak ise büyük havuzların oluşmasına neden oldu. Dere yatağında oluşan su havuzlarının taşması nedeniyle yaklaşık 7 ailenin fındık, çilek ve seraları ise sular altında kaldı. OSB’de ki fabrikaların döktükleri hafriyat yüzünden mağdur olduklarını dile getiren mahalle sakinlerinden Asım Çimen, fındık tarlasının büyük kısmının toprak ve su altında kaldığını söyledi. Çimen yetkililerden mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

“Heyelan sırasında canımızı zor kurtardık”
Heyelan sırasında tarlada çalıştıklarını ve çok korktuklarını anlatan mahalle sakinlerinden Ayhan Çimen ise canlarını zor kurtardıklarını söyledi. Fındık tarlalarının toprak ve su altında kaldığını, ağaçların devrildiğini belirten Çimen, devlet yetkililerinden önlem almalarını istedi. Çimen ayrıca dereye akan suyun zehirli olduğunu ve sudan içen hayvanlarının telef olduğunu iddia etti.

“Hayatımız tehlikede”
Geçimini tarlasında ve seralarında yetiştirdiği ürünleri pazarda satarak sağladığını belirten Havva Ak’da, şimdi ne yapacağını bilemediğini söyledi. Suların giderek yükseldiğini ve hayatlarının tehlikede olduğunu vurgulayan Ak, böyle bir şeyi ömründe görmediğini dile getirdi.

“İki yetim çocuğumu okutuyordum”
17 yıl önce eşini kaybeden Nezahat Çimen tarlasından yılda 2 ton fındık ile iki yetim çocuğunu okuttuğunu dile getirdi. Oluşan zarar nedeniyle bu yıl tarlasından en fazla 150-200 kilo fındık alabileceğini anlatan Nezahat Çimen mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.


OSB’de ki hafriyat sahasında meydana gelen heyelan nedeniyle bölgede yaklaşık 20 dönüm arazi toprak ve su altında kalırken, dere yatağını kapatan toprak nedeniyle sularda giderek yükseliyor. Mahalle sakinleri suların daha da yükselmesi durumunda can güvenliklerinin daha da tehlikeye gireceğini belirtti.
Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu hafriyat sahasının OSB sahası içerisinde kaldığını ve izinli olduğunu belirtirken, oluşan zarar nedeniyle tespit yapılması için Devlet Su İşleri yetkililerinin bölgeye gelerek inceleme yapacağını söyledi.

Etiketler:

OSB , kdz. ereğli , heyelan , fındık ,

Yorumlar

Demirtaş Kur-an öğrenen çocuklara hediyeler verdi

7 Temmuz 2017 Cuma 12:54

Demirtaş Kur-an öğrenen çocuklara hediyeler verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Gülüç Beldesi’nde yaz Kur-an Kursu açıldı.

Gülüç Belediye Başkanlığı tarafından her yaz düzenlenen yaz Kur-an Kursu bugün Gülüç Site Cami önünde düzenlenen törenle açıldı. Törene Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Belediye Meclis üyeleri Ahmet Yalçın, Çetin Demirci ve Mustafa Sarı, mahalle muhtarları Çağlar Özcan ve İhsan Arslan, Gülüç Vesile Dikmen İlköğretim Müdürü Sadrettin Anar, cami imamları ve vatandaşlar katıldı.
Cami açılışında yaklaşık üç yüz öğrenciye üzerinde'' Camiye koşuyorum, Kuran Öğreniyorum '' yazan tişört ve şal hediye eden Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş çocuklara Ahlaklı olmanın önemini vurguladı. Demirtaş konuşmasında, “Sevgili çocuklar dün açılışı yaptığımız Yaz Spor Okulunun açılışında ne demiştim önce ahlak, bugünde Yaz dönemi Cami Kur'an kursları açılışında önce ''Maneviyat ve Ahlak'' diyorum. Maneviyattan ve güzel ahlaktan mahrum olan milletler yok olmaya mahkûmdur. Kim ne derse desin, hangi görüşten olursak olalım, Cumhuriyet, Laiklik, Dinimiz ve ahlaki manevi değerlerimiz bizim bir gerçeğimizdir. Bunlardan asla vazgeçemeyiz, taviz veremeyiz. Bunlardan vazgeçtiğimiz takdirde millette bizden vazgeçer ve yok olur gideriz. Millet olarak yok olmamak, kaybolmamak için bu saydığım değerlerimize sımsıkı sarılmalı önem vermeliyiz. Ne Cumhuriyet ve Laiklikle din, ahlak ve maneviyat yıkılır nede din, ahlak ve maneviyatla Cumhuriyet ve Laiklik yıkılır '' dedi.

Konuşmasının ardından Demirtaş çocuklara pide ve ayran dağıttı.

Etiketler:

gülüç belediyesi , gökhan demirtaş , Yaz Kuran Kursu ,

Yorumlar