4. Türksat Model Uydu yarışmasında birinci oldular

13 Eylül 2019 Cuma 09:46

 4. Türksat Model Uydu yarışmasında birinci oldular

TEKNOFEST kapsamında Türksat tarafından 10-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 4. Türksat Model Uydu yarışmasında Grizu-263 Uzay Takımı, 95 takım arasında Türkiye birincisi oldu.


Haziran ayında NASA sponsorluğunda düzenlenen Cansat Competition model uydu yarışmasında ABD’de Dünya ikincisi olan uzay takımı, Gölbaşı/Ankara tesislerinde düzenlenen 'Model uydu' yarışmasında Ön Tasarım ve Kritik Tasarım puanlamasında 100 üzerinden 100 puan alarak finallere kaldı. Finallerde de uçuş görevlerini eksiksiz tamamlayan Grizu 263 takımı Türkiye birincisi oldu.
Takım danışmanı Prof. Dr. Bülent Ekmekçi, “Hep gerçeklerimizle hayallerimizin arasında bir yol buluyor ve hayallerimize ulaşıyoruz. Artık daha büyük hayallerle yolumuza devam ediyoruz. Eminiz ki o büyük hayallerle gerçekler arasında bir yol var. Ülkemizi ve üniversitemizi heyecanlandırmaya devam edeceğiz. Basit olduk, berrak olduk, çalıştık ve kazandık" açıklamasında bulundu.
Takım kaptanları Muzaffer Duysal ve Çağla Aytaç Dursun elde edilen başarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Duysal, “ABD’de elde ettiğimiz başarının ardından çalışmaya ara vermeden devam ettik ve bu yeni başarının verdiği motivasyon ile de ekip olarak daha çok çalışmayı sürdüreceğiz. Bu başarının gerçekleşmesinde emeği geçen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve tüm üniversite mensuplarına, ana destekçimiz olan ERDEMİR’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Dursun ise, Grizu-263 Uzay Takımı’nın Türksat biriminde görev yapan Uğurcan Soruç, Hüseyin Sertkaya, Halime Pehlivan, Çağrı Karaduman, Mahmut Eğriöz, Feyzullah Hasar ve bu birime mentörlük yapan Hasan Berat Gürtürk ve Cem Zorlu, Muhammed Emin Kurt ve Kerim Uslu’nun bu başarının gerçekleşmesi için 7 ay boyunca çalıştıklarını belirtti.
Takımımız ödülünü 22 Eylül 2019’da İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenecek olan Teknofest ödül töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacak.

Etiketler:

Kdz.Ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , TURKSAT , Erdemir

Yorumlar

Kaymakam Vekiline ziyaret

12 Eylül 2019 Perşembe 16:16

Kaymakam Vekiline ziyaret

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Türkmen ve Çolakoğlu Devrek Kaymakam Vekili Ümit Altay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 
Geçtiğimiz günlerde Ağrı'nın Patnos İlçesinde Devrek Kaymakam Vekili olarak göreve başlayan Ümit Altay’a AK parti Zonguldak Milletvekilleri Ahmet Çokaloğlu ve Polat Türkmen hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 
Kaymakamlık makamında gerçekleştirilen ziyarette ilçeye kaymakam vekili olarak atanan Ümit Altay’ı Devrek’te göreve başlamasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Çolakoğlu ve Türkmen,” Öncelikle yeni görevinizden dolayı sizi tebrik ediyoruz. Artık Devrek’te vekaleten kaymakam istemiyoruz. Sizler bu makamlarda oldukça tecrübeli bir idarecisiniz. Sizin bu engin tecrübelerinizden sürekli olarak faydalanmak ve hizmet almak istiyoruz. Elimizden geldiğince asaleten burada kalmanızı sağlayacağız bu hem sizler için hem de ilçemiz adına çok fayda sağlayacağına inanıyoruz. Tekrar ilçemize hoş geldiniz görevinizde başarılar diliyoruz” diye konuştular. 
Kendisine gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Vekili Ümit Altay ise,” Öncelikle sizleri burada ağırlamaktan dolayı duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim ziyaretiniz beni onurlandırmıştır. Bizler bu devlete hizmet etmek için görevlendirilmiş memurlarız. Her tayin olduğumuz yerde yıllarca kalacak şekilde görevimizi yapmaya gayret ediyoruz. Umarım burada da yıllarca görev yapma imkanını yakalarım. Bizler vatandaşın duasına layık olabilirsek en büyük kazancımız bu olacaktır. Tekrar nazik ziyaretlerinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. 
Gerçekleştirilen ziyarette; Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar Canbaş, AK Parti Kadı Kolları Başkanı Serpil Akyar Özmen, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri İsmet Bostancı ve İsa Bükrü, ile Teşkilat Başkanı Recep Çantı hazır bulundular. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek , ziyaret , vekil

Yorumlar

Hava alanını ziyarette bulundular

12 Eylül 2019 Perşembe 15:51

 Hava alanını ziyarette bulundular

Zonguldak İl Genel Meclisi, Eylül ayı toplantılarında komisyonlara havale edilen Çaycuma Hava alanının sermaye artışıyla ilgili, çalışmalara devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak Çaycuma Havaalanını ziyarette bulunan İl Genel Meclis Başkanı ve Üyeleri Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Recep Kahya, Avrupa Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ile değerlendirmeler ve Havaalanı ile ilgili planladıkları çalışmalar, bölge ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. 
Görüşmenin ardından değerlendirmelerde bulunan Zonguldak İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli “İl Genel Meclisimize Eylül ayı içinde gelen teklif üzerine Havaalanımız ile ilgili çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün de burayı ziyaret ederek sermaye artışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Çaycuma ve Bölge için Havaalanı çok önemli bir amaca hizmet etmektedir. Zonguldak İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi buranın sürdürülebilir hizmet edebilmesi için fedakarlık yapmaya her zaman devam etmiştir. Aynı zamanda Filyos Limanı ve Endüstri Bölgesi ile bağlantılı olarak gelecek zamanda daha da önemli hale geleceği mutlaktır. Bu bağlamda Bartın ve Karabük illerimizin de burada ki havaalanının daha reel anlamda geliştirilmesi ve dönüştürülmesi için bizimle beraber hareket etmeleri gerekmektedir. Yurt dışında yaşayan yada Türkiye’nin diğer illerine ulaşım sağlamada halkımıza hizmet etmeye her zaman varız. Biz Zonguldakİl Genel Meclisi olarak bütün bu yaptığımız ve yapacak olacağımız gerekli şeyleri yapmaya her daim hazırız. Bütün bunların yanında insanlarımıza hizmet noktasında herhangi bir kâr gözetmeden hizmet etmeye devam edilecektir. Çözüm noktasında bu havaalanının sürdürülebilir olması için gerekli pist uzatılmasının en kısa zamanda yapılması gerekmektedir. Bu noktada ki temennimiz tekrar söylemek istiyorum, Bartın ve Karabük illerimizin Zonguldak’ımız ile beraber hareket etmesi gerekmektedir” dedi. 
Yapılan görüşmelerin ardından incelemelerine devam eden il Genel Meclis Üyeleri havaalanından ayrıldılar. 
(OA-OA-Y) 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak ,

Yorumlar

Devrek simidi yurt dışı yolcusu

12 Eylül 2019 Perşembe 15:33

Devrek simidi yurt dışı yolcusu

Yurt dışından gelerek izinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçiler dönüşlerinde sevdiklerine Devrek Simidi götürüyorlar.

 
Dünyaca ünlü bastonu ile nam salan Zonguldak’ın Devrek İlçesinde ki gurbetçi vatandaşlar en az baston kadar ünlü Devrek Simidini izin dönüşlerinde sevdiklerine hediye olarak götürüyorlar. 
İlçenin en eski tarihi simitçisinde zaman zaman uzun kuyruklar oluşurken, konula ilgili bilgi veren Simit Ustası Mustafa Güneş, "Yabancı ülkelerde çalışan ve izinlerini ilçemizde geçiren gurbetçi vatandaşlarımız izin dönüşlerinde sevdiklerine memleketimizin de kokusunu içinde barındırdığı Devrek simidini hediye olarak götürüyorlar. Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda’dan gelerek sıla özlemlerini gideren gurbetçi vatandaşlarımız yine izinlerinin bitiminde buradan yüzlerce simitleri paketleterek oralarda bulunan eş dost ve akrabalarına hediye ediyorlar. Simitlerin hemen bayatlamadığını ifade eden Güneş” Vatandaşlarımızın yolculuğu en fazla 3 gün sürüyor o da araçlarıyla giderlerse. Uçakla ile yolculuk yapan gurbetçilerimiz ise aynı gün de Devrek simidini sevdiklerine takdim ediyorlar” diye konuştu. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Devrek

Yorumlar

Pınar, görevine başladı

12 Eylül 2019 Perşembe 14:21

Pınar, görevine başladı

Kızılcahamam Orman İşletme Müdürü olarak çalışmakta iken, Zonguldak Orman Bölge Müdür Yardımcılığı görevine atanan Mehmet Pınar görevine başladı


Şube Müdürlerinin ve Orman İşletme Müdürünün de hazır bulunduğu hayırlı olsun ziyaretinde konuşan Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı Zonguldak Orman Bölge Müdür Yardımcılığı görevine başlayan Mehmet Pınar'ın bu görevde başarılı olacağına olan inancını ifade etti. Beyazlı, "Çalışanlarımız, makamların yüklemiş olduğu yetki ve sorumluluklarını hakkıyla sonuna kadar kullanarak problemlere çözüm üretmelidirler. Bölge Müdürlüğümüz ormancılık faaliyetleri açısından yoğun bir bölgedir. Bu doğrultuda göreve başlayan arkadaşımızın görevini ifasında gerekli özveriyi göstereceğine inanıyor, tekrar başarılar diliyorum” dedi. 

Etiketler:

kdz ereğlihaber , ereğli haber , Zonguldak , Orman Bölge Müdürü

Yorumlar