15 Temmuz şehitleri için anma etkinlikleri düzenlenecek

10 Temmuz 2019 Çarşamba 14:10

 15 Temmuz şehitleri için anma etkinlikleri düzenlenecek

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Kaymakamlık tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre etkinlikler 13-14 Temmuz Cumartesi ve Pazar günü ilçe müftülüğünün görevlendirdiği vaizlerin yerel radyolarda yapacağı söyleşiler ile başlayacak. 15 Temmuz Pazartesi günü ise sırasıyla saat 11.00 ve 11.30 saatlerinde Kestaneci ve Merkez Şehit mezarlıkları ziyaret edilerek Kur’an-ı Kerim ve dua okunması, saat 13.00’de Ali Molla Camisi’nde öğle namazı sonrası Şehitler için Mevlit-i Şerif, Kur’an-ı Kerim ve hatim duası yapılması, tüm camilerde yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilerle Şehitleri anma özel programı, 15.30’da 15 Temmuz Gazisi’nin evine ziyaret, saat 19.30’da Şehit aileleri ve gazilerle yemekte buluşulması, saat 21.00’da Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve demokrasi nöbetinin başlaması, protokol üyelerinin konuşmaları, ilçe müftülüğü tarafından oluşturulan programın sunulması, öğrenciler tarafından vatan ve millet sevgisi ile milli birlik ve beraberliği konu alan şiirlerin okunması etkinlikleri gerçekleştirilecek. Etkinlik sırasında Cumhurbaşkanlığı sitesinde ki 15 Temmuz’u konu alan fotoğraf ve videoların gösterimi yapılacak. Etkinlikte ayrıca anıt önünde 15 Temmuz darbe gecesini anlatan fotoğraflar sergilenecek. Anma etkinlikleri 16 Temmuz Pazartesi günü saat 00.13’de tüm camilerde Sala okunması ile sona erecek. 

Yorumlar

"Güreş Ağası" Çorumluoğlu'nu ziyaret etti

9 Temmuz 2019 Salı 18:57

"Güreş Ağası" Çorumluoğlu'nu ziyaret etti

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde yapılan yağlı güreş müsabakaları neticesinde Güreş Ağası unvanını alan Reşat Latifoğlu ve beraberinde ki heyet Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu'nu ziyaret etti.

Kdz. Ereğli İlçesinde Yaraşlıyörük Köyü’nde 30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşen Geleneksel Yağlı Pehlivan güreşlerinde “Güreş Ağası” unvanını alan Reşat Latifoğlu, Yaraşlıyörük Köyü Muhtarı İbrahim Çalık ve Yar-Der Başkanı ve Dernek Yönetimi ile birlikte Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini belirten Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Reşat Latifoğlu’na başarılar diledi.

Yorumlar

Karga yavrusunun imdadına itfaiye ekipleri yetişti

9 Temmuz 2019 Salı 15:40

Karga yavrusunun imdadına itfaiye ekipleri yetişti

Alaplı Tepeköy Mahallesi'nde oturan vatandaşlar, çam ağacındaki karga yavrusunun yuvasından düştüğünü fark etti. Mahallede yaşayan vatandaşlar, yavru karganın yere düştüğünü fark etmesi üzerine yavruyu yeniden yuvaya koymayı çalıştılar, başarılı olamayınca durumu itfaiyeye haber verdiler., 
Olay yerine gelen ekipler, yuvadaki diğer kargaların saldırısından korunmak için korunaklı kıyafet giydiler. İtfaiye ekibi, merdiven yardımıyla karga yavrusunu çam ağacının tepesindeki yuvasına yerleştirdi. 
Yuvada, 3 yavrunun daha bulunduğu görüldü. 

Yorumlar

Başkan Demirtaş'ın acı günü

9 Temmuz 2019 Salı 20:31

Başkan Demirtaş'ın acı günü

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın annesi hayatını kaybetti.

Gülüç Belediye Başkanı Mustafa Gökhan Demirtaş'ın eşi Işıl Demirtaş'ın uzun süredir hastanede tedavi gören annesi Huriye Köroğlu hayatını kaybetti. Merhume Huriye Köroğlu için 10.07.2019 Çarşamba günü (yarın) öğle namazı sonrasında Ali Molla Camii'nde cenaze töreni düzenlenecek.

Kdz. Ereğli Haber Gazetesi silesi olarak merhume Huriye Köroğlu'na Cenab-ı Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Yorumlar
 • Ziya Demirci
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 11:18

  Allah rahmet eylesin Rabbim,toprağını bol mekanını cennet mekan eylesin Geride kalan kederli ailesine, Mevlam sabır ihsan eylesin

 • Saban Telli
  10 Temmuz 2019 Çarşamba 08:06

  Allah Rahmet etsin mekanı çene t olsa

 • Yurdakul Ozegen
  9 Temmuz 2019 Salı 21:21

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun Inşallah

Başol Kur’an kursu öğrencilerine hediyeler verdi

9 Temmuz 2019 Salı 12:55

Başol Kur’an kursu öğrencilerine hediyeler verdi

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol camiye giden öğrencileri kurslarında ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Sinitli Mahallesi Camisi’nde Kdz. Ereğli İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek görevli imam hatipleri ve öğrencilerle görüştü.
Burada öğrencilere çeşitli hediyeler veren Başkan Başol, hepsine başarılar diledi. Normal eğitim öğretimin yanı sıra camilerde verilen eğitiminde çocuklar için önemli olduğunu vurgulayan Başol “Burada eğitim gören çocuklar bizim geleceğimiz. Milli ve manevi değerlere bağlı bireyler yetişmesi de geleceğimiz açısından çok önemli. Ormanlı Belediyesi olarak bizler doğumdan ölüme her yaştaki vatandaşımızın yanındayız. Bu günde çocuklarımızı ziyaret ettik. Onlara hem hediyelerini verdik hem de sohbet ettik. Ben her birini kutluyorum ve başarılar diliyorum” dedi.
Başol ziyaretin ardından öğrenciler ve beraberindekilerle toplu fotoğraf çektirdi.

Yorumlar