“15 Temmuz dünyaya verilen demokrasi dersidir”

12 Temmuz 2019 Cuma 13:39

“15 Temmuz dünyaya verilen demokrasi dersidir”

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Karadeniz Ereğli Başkanı Abdülkadir Çınar, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 3. yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Türk Milleti’nin, devletin ve ülkenin birliğini bozacak hiçbir girişime müsaade etmeyeceğini belirten MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir Çınar, 15 Temmuz’daki şanlı duruşun, bunu tüm dünyaya gösterdiğini vurguladı. 

Çınar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen ve Türk Milleti’nin tüm dünyaya demokrasi dersi verdiği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin üzerinden üç yıl geçti. Bu üç yıllık süreçte, Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin çeşitli kademelerine sinsice sızan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün mensupları, büyük bir titizlikle tasfiye edilirken, devletimizin mücadelesi halen kararlılıkla devam etmektedir. 15 Temmuz gecesi milletimiz, hiçbir bahanenin ardına gizlenmeden, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden darbecilerin karşısına çıkarak canı pahasına vatanını müdafaa etmiş ve FETÖ mensuplarının hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir. Aziz Milletimizin, menfur saldırıların yaşandığı 15 Temmuz gecesi canını ortaya koyarak sürdürdüğü mücadele, tüm dünyanın sahiplenmesi gereken örnek bir demokrasi mücadelesidir.
Hâlihazırda güçlü bir demokrasi geleneğine sahip olan Türk Milleti’nin 15 Temmuz’da vermiş olduğu bu mücadele, önemli bir demokrasi dersinin yanı sıra köklü bir zihniyet değişiminin de ilk adımı olmuştur. Bu süreçte, içeriden ve dışarıdan ülkemize yönelecek saldırılara karşı birlik beraberlik çerçevesinde, güçlü durmanın önemini bir kez daha idrak ettik ve tüm fikri ayrılıkları bir kenara bırakarak vatan müdafaası ortak şuuruyla kenetlendik.”

MÜSİAD’ın Yeri Her Zaman Devletinin ve Milletinin Yanıdır.

MÜSİAD olarak her zaman devletin ve Milletin yanında olduklarını ifade eden Çınar açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “ Dünyanın en yaygın ve etkin Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olan MÜSİAD, her zaman ve her koşulda milli iradeden yana olmuş, onu zedeleyecek her girişimin karşısında durmuştur. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından da tavrını net bir şekilde ortaya koyan MÜSİAD, hiç vakit kaybetmeden milletin ve devletin yanında yer aldığını açıklayarak, milletimizin bu demokrasi mücadelesini, tüm dünyaya anlatmaya girişmiştir.MÜSİAD olarak üç yıllık süreç boyunca, gittiğimiz her ülkede ve memleketimizin birçok noktasında, demokrasinin belirli bir zümre için değil, toplumun her kesimi için elzem olduğunu ifade ederek bu mücadele içerisinde fiilen yer aldık. Şehitlerimizin kanıyla kurduğumuz, birçok zorluk ve fedakârlıkla bugünlere getirdiğimiz ve Güçlü Türkiye hedefiyle geleceğe yürüyen ülkemizin başta terör örgütleri olmak üzere, hiçbir dış müdahale ile sarsılmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz. Bu vesileyle, 15 Temmuz’un üçüncü yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti yaşadığı sürece minnetle anılacak 15 Temmuz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum.”

Yorumlar

Çamur gibi deniz...

12 Temmuz 2019 Cuma 13:17

Çamur gibi deniz...

Zonguldak’ta Liman Caddesinde derelerin getirdiği çöp limana dolarken sahil sarıya boyandı.

Zonguldak kent merkezinde 2 gündür aralıklarla etkili olan yağmurun getirdiği çöp yığınları limana ulaştı. Olumsuz hava koşulları sebebiyle teknelerini limana bağlayan balıkçı esnafı dereye çöp atan vatandaşlara tepki gösterdi. Yağmurla birlikte sahil sarıya boyandı. Çamurla birlikte deniz suyunun rengi değişti. Yağmurun ardından sahil kısmında gezen bir vatandaş; "Her şey buraya aktığı için bütün rögarlardan buraya akıyor. Sap sarı oluyor çamur rengini alıyor. Yağmur suyu yani bütün çamur buraya akıyor. Tıkanıyor her yer yağmur suları taşıyor denize buraya doğru akıyor. Dereden geliyor. Asma tarafından doğru hep buraya akıyor. Bunu önlemenin imkanı yok. Anca poyraz akacak ki temizlesin deniz" diye konuştu. 

Yorumlar

Şiddetli yağmur yolları göle çevirdi

12 Temmuz 2019 Cuma 09:24

Şiddetli yağmur yolları göle çevirdi

Zonguldak'ta aniden bastıran şiddetli yağmur yolları göle çevirirken, sürücüler zor anlar yaşadı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından kent merkezinde şiddetli yağış etkili oldu. Kent merkezinde tır parkı mevkisinde biriken sular yollara doldu. Kozlu Sahil yolunda da alt yapı çalışmalarıyla birlikte tek şeride düşen yolu su bastı. Su basan yolda araçlar kontrollü ilerlerken, ekiplerin su basan yollarda mazgal temizleme çalışması yapması bekleniyor. 

Yorumlar

Kazaların artması vatandaşları endişelendirdi

11 Temmuz 2019 Perşembe 17:21

Kazaların artması vatandaşları endişelendirdi

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesi Çömlekçi köyü mevkisinde ard arda kazaların yaşanması üzerine bölgeye hız engelleyici ve tedbirlerin alınması için çağrıda bulunuldu.

İlçeye bağlı Çömlekçi köyü yolunda meydana gelen kazaların artış göstermesi vatandaşları tedirgin etmeye başladı. En son 6 kişinin yaralandığı kazada insanlar mağdur olduğu ve tedavilerinin halen devam etmekte olduğu için bunun üzerine Çömlekçi Köyü'nün muhtarı Rahmi Köse Çaycuma Kaymakamlığı'na dilekçe verdi. Muhtar Köse özellikle Filyos bölgesinin yaz sezonunun açılması ile içkili mekanlarda ya da sahilde alkol alıp Çaycuma tarafına geçen bir çok aracın olduğunu ve bu nedenle kazaların daha çok olduğunu belirtti. 
"Köyün içinden geçen Çaycuma-Filyos karayollunda/asfaltında hızın sınırlandırılması veya kontrolü" adı altında verdiği dilekçeyle sosyal medyadan çağrıda bulunuldu. Muhtar Köse, çağrısında "Değerli köylülerimiz. Herkesin şikayetçi olduğu yol için ben ve Yaşar Arslan (Mühendis) aşağıdaki dilekçeyi ilgili makama iletmiş bulunmaktayız. Bu dilekçe ile devletten karayoluna hız engelleyici fiziki önlemler için başvuru yapılmıştır. Konuya herkesin destek vermesini ve sahip çıkmasını dileriz" dedi. 

Yorumlar

Yeni okulla tekli eğitime geçiliyor

11 Temmuz 2019 Perşembe 15:53

Yeni okulla tekli eğitime geçiliyor

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde son 2 yılda 11 okulun yapımının tamamlanması ile birlikte 2019-2020 eğitim öğretim döneminde tekli eğitime geçileceği belirtildi.

AK Parti Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Fatih Çakır Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye genlinde tekli eğitime geçiş için başlattığı çalışmalar kapsamında Kdz. Ereğli ilçesinde son iki yılda 11 okulun yapımının tamamlandığını söyledi. Bir okulda güçlendirme ve diğer okulların ise sıfırdan yapıldığını anlatan Çakır konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Son 2 yılda 11 tane okulumuz Ereğli’de hizmete açılmış oldu. Bu vesileyle ikili öğretimden tekli öğretime geçme yolunda bu sene tamamlamış oluyoruz bu süreci. Hem kırsal ve köylerimizde hem de ilçe merkezimizde bütün okullarımızla birlikte tekli öğretime geçmiş oluyoruz. Emeği geçenlere başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanımıza, önceki dönem milletvekillerimize, şu anki mevcut milletvekillerimize, valimize, kaymakamımıza, il ve ilçe milli eğitim müdürlerimize Ereğli halkı adına teşekkür ediyoruz. Gerçekten önemli bir konuydu bizler için. Halkımıza da hem siyasi büyüklerimiz hem bizler 2019-2020 eğitim-öğretim yılında tekli öğretime geçeceğimize söz vermiştik. Bunu da başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sadece bu son senede 2 tane ilkokulumuz, 2 tane ortaokulumuz, 2 tane lisemiz, 1 tane anaokulumuz ile birlikte 7 tanesi tamamlanmış oluyor. Son 3 yılda yaklaşık 15 tane okul tamamlamış olduk. Bir ilçe nüfusuna baktığınız zaman gerçekten önemli bir sayı. Ama ilçemizin öğrenci sayısı da bölgemizin en çok öğrenci sayısı. Yaklaşık 34 bin civarında öğrencimiz var. Bir ilçeye göre bölgedeki ilçelerden daha çok öğrenci sayısına sahip. Gerçekten vatandaşımız hizmetin en iyisini hak ediyor. Okullarımızda fiziki iyileştirmelerin yanı sıra bu seneki LGS sınavları olsun, diğer sınavlar olsun, her geçen gün eğitim başarısı da artıyor. Bu anlamda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, velilerimizi ve okul idarecilerimizi, milli eğitim müdürümüzü de ayrıca kutluyoruz.” 
Çakır ayrıca Gülüç Beldesi’ne bir ilkokul birde ortaokul yapımı için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. 

Yorumlar