"15 Temmuz Şehitlerini Anma Tören'i" yapıldı...

13 Temmuz 2018 Cuma 19:09

"15 Temmuz Şehitlerini Anma Tören'i" yapıldı...

Alaplı Belediyesi “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, Alaplı Belediyesi Cuma namazı sonrası 2000 kişiye etli pilav ikramında bulundu.

15-16 Temmuz tarihlerinde FETÖ/PDY üyeleri tarafından yapılmak istenen hain darbe girişiminin önlenmesinin yıl dönümünde, Cuma namazı öncesi Zonguldak Alaplı Merkez Camii’nde şehitler için mevlid-i şerif okutuldu. Cuma namazı sonrasında ise Alaplı Belediyesi, yaklaşık 2000 kişiye etli pilav ikramında bulundu. 
Vatandaşların ve ilçe protokolünün yoğun katılım gösterdiği programda duygulu anlar yaşandı. Pilav ikramının ardından vatandaşlar Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu'yla bol bol sohbet ettiler. 

Yorumlar

15 Temmuz Gazileri ziyaret edildi...

13 Temmuz 2018 Cuma 18:56

15 Temmuz Gazileri ziyaret edildi...

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde 15 Temmuz Gazileri ziyaret edildi.

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli önderliğinde, Çaycuma Belediye Başkan Vekili Cengiz Gökçe, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Ruhi Çevik, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kılıç, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu ve Çaycuma Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Mücahit Öncü Tuna'dan oluşan protokol, Temmuz gazileri Pehlivanlar Mahallesi’nde oturan Ramazan Çil, Kerimler Köyü’nde yaşayan Tuncay Arslan ve Koramanlar Köyü’nde yaşayan Vedat Özer’i ziyaret ettiler. 
İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, 15 Temmuz ve tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okuyarak, dualar edildi. Ziyarette, protokol üyeleri gazilerle sohbet etti. 

Yorumlar

MEDEM öğrencileri 15 Temmuz'u andı...

13 Temmuz 2018 Cuma 18:48

MEDEM öğrencileri 15 Temmuz'u andı...

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi Yaz Kursuna katılan 8-13 yaş öğrencilerinin hazırladığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Şehitleri anma programını Tahir Karauğuz Konferans Salonu gerçekleştirildi.

Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Daire başkanları akademik ve idari personel ve öğrenci velileri katıldı. Programda MEDEM Müdürü Elif Gür’ün açılış konuşması, 15 Temmuz kısa filmi " Benim Babam”ın gösterimi, MEDEM Çocuk Korosu İşaret Diliyle İstiklal Marşını okumaları ve eşlik etmeleri, Çocukların Gözüyle 15 Temmuz şiirleri ve kapanış şeklinde tamamlandı. Program açılışında kurs öğrencilerinden Elif Demir (8) şehitler için Kuran okudu. 
Ardından Medeniyet Araştırmaları ve Değerler Eğitimi Uygulama Araştırma Merkezi Müdür Öğretim Görevlisi Elif Gür 15 Temmuz vurgulu konuşmasında MEDEM’in Değer odaklı çalışmaları kapsamında yaz kurslarına devam ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Biz çocuklarımızı ve dolaysıyla gelecek nesilleri yetiştirirken çift kanatla uçabilmelerini sağlayacak donanımları ön plana çıkararak yetişmelerini umut ediyoruz. Bunun için aklını bilim ve teknolojiyle doyururken kalbini ve ruhunu da manevi değerlerle süslemeye çalışıyoruz. Biliyoruz ki tek kanatla bir kuş uçamaz. Mukaddesatına geleneğine ve geleceğine sahip çıkacak nesiller yetiştirmek bizim elimizde. Biz millet olarak 15 Temmuzda çocuklarımıza iradelerini hiç kimseye teslim etmemeleri gerektiğini anlatmış olduk. Onların daha güzel yarınlara uyanması için verilen mücadelenin tohumları daha güzel yarınlarda çiçek açacaktır. Zihin dünyası milli ve manevi değerlerle donanmış çağın bilim ve teknolojisiyle aydınlanmış, vatanına ve mukaddesatına sahip çıkacak nesiller yetiştirmek umuduyla.” 
Program sonrasında öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorumlar

15 Temmuz'u anma programı düzenlendi...

13 Temmuz 2018 Cuma 18:36

15 Temmuz'u anma programı düzenlendi...

Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde "15 Temmuz Demokrasi Destanı ve Şehitleri Anma" programı düzenlendi.

Öğrenciler ellerindeki bayraklarla Çaycuma Seka Caminden, Kültür ve Sanat Merkezi'ne kadar yürüyüş  yaptılar. Kültür ve Sanat Merkezi salonunda düzenlenen programa İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Seka camii, Seka Siteler camii ve Ulucami öğrencileri ile çok sayıda din görevlileri katıldı. Programa Kur'an-ı Kerim tilaveti, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlandı. Öğrencilerin şiir, ilahi, İstiklal Marşı'nın bütün kıtalarının okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemine yönelik konuşmayı İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu yaptı. Arcaklıoğlu, "15 Temmuz gecesi; ülkemizin, vatanımızın, bayrağımızın ve geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainlerinin; milletimizin silahlarını, tanklarını yine bu aziz milletimize doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulundular. Şükürler olsun ki istedikleri olmadı. Biz onları ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattık. Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. 15 Temmuz Şehitlerimizi anma; Demokrasi ve Milli Birlik Günü şehitlerimiz ve tüm Şühedamız ile ahirete irtihal eden Gazilerimizin aziz ruhlarına ithafen buradayız. Yüce Mevlam tüm Şehitlerimize ve vefat eden Gazilerimize rahmet; berhayat olan Gazilerimize sağlık afiyet versin" dedi. 
Ardından hep bir ağızdan dualar edildi ve yapılan ikramlarla program son buldu. 

Yorumlar

Devrek’te baston festivali bir ay sonraya ertelendi

13 Temmuz 2018 Cuma 14:11

Devrek’te baston festivali bir ay sonraya ertelendi

Devrek’te bu yıl yapılacak olan baston festivali bir ay sonraya ertelendi.

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde uzun zamandan bu yana çeşitli, nedenlerden dolayı hayata geçirilemeyen 29. Uluslararası Baston ve Kültür Festivali ve Ağustos 17-18 ve 19-2018 tarihleri arasında hayata geçirilecek.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Mustafa Semerci, "Uzun zamandan bu yana çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştiremediğimiz Uluslararası Baston ve Kültür Festivalini 17 - 18- ve 19 - 2018 Ağustos tarihleri arasında hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bir ay ertelenmesinin sebebi ise hem ilçemize gelen gurbetçi vatandaşlarımızın eğlenceli bir izin geçirmelerini hem de festivalimizin programlarının daha sağlıklı bir şekilde organize edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu vesile ile ilçemizin simgesi olan Devrek Bastonunu festivalimize iştirak edecek olan yerli ve yabancı misafirlerimize tanıtmak için elimizdeki tüm imkanları kullanacağız ve ayrıca bir doğalgaz firması da sponsor olarak festivalimize sürpriz bir sanatçı ile katkı vereceklerdir. Festivalimiz şimdiden Devreklilere ve diğer davetlilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Etiketler:

devrek , baston , festival

Yorumlar