- TTK Karadon Müessesesi iftar programı düzenledi

24 Mayıs 2018 Perşembe 15:09

- TTK Karadon Müessesesi iftar programı düzenledi

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü, Karadon Sosyal Tesislerinde bir iftar programı düzenledi.

İftar programına TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Müdür Yardımcıları İsmail Güner, Muhammet Safa Topuz, Ercan Gebeş, Muharrem Kiraz ile daire başkanları, Kilimli İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çerçi, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, MTA Batı Karadeniz Bölge Müdürü Abdülkadir Yılmaz, TTK Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu ile Müessese Müdür Yardımcıları, İşletme Müdürleri, TTK Üzülmez Müessese Müdürü Mehmet Murat Köseoğlu, Müessese Müdür Yardımcıları, işletme müdürleri, Karadon Müessesesi’nde çalışan mühendisler, maden nezaretçileri ve teknik personel katıldı.
İftar programında Kuran-ı Kerim okunmasının ardından programa katılanlar oruçlarını açtılar.

Yorumlar

Yenilenen Yenidoğan Bakım Ünitesi'nin açılışı yapıldı

24 Mayıs 2018 Perşembe 11:28

Yenilenen Yenidoğan Bakım Ünitesi'nin açılışı yapıldı

BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Yenilenen Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nin açılışı yapıldı.

BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 17 yatakla hizmet veren 3. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi yenilenen fiziki alanı ve artırılan kapasitesi ile birlikte 25 yatakla hizmet vermeye başladı. Hayırsever Avukat Ali Osman Odabaş’ın yardımlarıyla yenilenen ünitenin açılışına BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Avukat Ali Osman Odabaş, BEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Borazan, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Yenidoğan Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Cumhur Aydemir ve merkez çalışanları katıldı.
Yenidoğan ünitesinin yenilenmesine destek veren Avukat Ali Osman Odabaş ünitenin açılışında yaptığı konuşmada, bölge insanının Zonguldak’ın değerlerine destek vermesinin önemine değinerek; “Bölgemizde önemli bir hizmet yürüten Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinin kapasitesinin artırılmasının önemi oldukça büyüktür. Bu yenilemede biz de üzerimize düşen katkıyı yapmaya çalıştık. Önceki Rektörümüz, şu anki ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e de bizlere böyle bir katkı yapma fırsatı sunduğu için ayrıca teşekkür ederim. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinin Zonguldak ve çevresine hayırlı olmasını dilerim" diye konuştu.
Yenidoğan Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Cumhur Aydemir ise konuyla ilgili olarak; “Ünitemiz sadece Zonguldak’a değil, Sinop’tan Bolu’ya kadar uzanan geniş bir bölgeye hizmet vermektedir. Özellikle verdiğimiz 3. Basamak hizmetini bölgede sunan tek merkez olmamız nedeniyle bölgedeki önemli bir ihtiyacı karşılamaktayız. Genişletilen fiziki alan, yenilenen cihazlar ve artırılan yatak kapasitesi ile hizmet kalitemizi daha da yükselteceğiz” şeklinde konuştu.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı da verilen hizmetin önemine değinerek “Bölgede 3. Basamak olarak tek hizmet veren Yenidoğan Ünitesi olması nedeniyle bölgeye sunduğumuz sağlık hizmetinin önemi büyüktür. Bundan sonra da sunduğumuz sağlık hizmetinin kalitesi ve çeşitliliğini artırmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yenilenen ünitemiz için göstermiş olduğu katkılardan dolayı Sayın Avukat Ali Osman Odabaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Açılış sonrası, Yenidoğan Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Cumhur Aydemir tarafından Ünite ile ilgili bilgileri verilmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Avukat Ali Osman Odabaş’a teşekkür belgesi verdi.

Yorumlar

Şehit ve gazi yakınları için iftar programı düzenlendi

24 Mayıs 2018 Perşembe 03:16

Şehit ve gazi yakınları için iftar programı düzenlendi

Devrek’te düzenlenen iftar organizasyonunda şehit ve gazi yakınları bir araya geldi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen iftar programında şehit ve gazi yakınları bir araya geldi. Devrek Yaşam Park’ta düzenlenen ve organizasyonunu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının üstelendiği programda davetlilere hitap eden Çaycuma Kaymakamı Devrek Kaymakam Vekili Serkan Keçeli, ”Çok değerli davetlilerimiz değerli misafirlerimiz öncelikle hepinizin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum. Bu akşam burada şehit yakınlarımız ve kahraman gezilerimiz ile birlikte iftar yapma şerefine nail olduk hep beraber. Öncelikle bu ülkeyi bu toprakları vatan bize kılan kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyorum. Bizlere şehitlerimizin emaneti olan ailelerimiz bizlerin her zaman baş tacıdır. Değerli gazilerimiz değerli misafirlerimi kurumumuzun davetine iştirak ettiğiniz hepinize teşekkür ediyor, tekrara Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

3 maden ruhsatı ve sahası ihale edilecek

23 Mayıs 2018 Çarşamba 15:05

3 maden ruhsatı ve sahası ihale edilecek

Zonguldak’ta Türkiye Taşkömürü Kurumu’na ait 3 adet maden ruhsatı ve ruhsatların kapsadığı maden sahaları “Ruhsatın devri” suretiyle ihale edilecek.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 86109, 86110 ile 86111 nolu 3 maden ruhsatı ve ruhsatların kapsadığı maden sahaları 31 Aralık 20149 yılına kadar ruhsatın devri suretiyle ihale edilecek.
İhalede geçici teminat bedelleri ise 1 milyon olarak belirlenirken üç sahanın ihalesi 11-13 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak. İhalenin isteklileri ise tekliflerini belirlenen tarihlerde saat 15.00’e kadar TTK Genel Müdürlüğü Satınalma Dairesi Başkanlığı’na teslim etmeleri gerekiyor.
86109 nolu saha için “İşletici Ruhsatı devraldığı tarihten sonra azami 60 (Altmış) aylık yatırım ve hazırlık döneminden itibaren Ruhsata konu sahadan yıllık asgari 75.000 ton üretim yapmayı kabul ve taahhüt eder” ifadelerine yer verildi.
86110 nolu saha için “ İşletici Ruhsatı devraldığı tarihten sonra azami 60 (Altmış) aylık yatırım ve hazırlık döneminden itibaren Ruhsata konu sahadan yıllık asgari 100.000 ton üretim yapmayı kabul ve taahhüt eder” ifadelerine yer verildi.
86111 nolu saha için “İşletici Ruhsatı devraldığı tarihten sonra azami 72 (Yetmiş iki) aylık yatırım ve hazırlık döneminden itibaren Ruhsata konu sahadan yıllık asgari 50.000 ton üretim yapmayı kabul ve taahhüt eder” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

İlkokulda gıda yardımı

23 Mayıs 2018 Çarşamba 15:02

İlkokulda gıda yardımı

Devrek Fatih İlkokulu tarafından ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunuldu.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyette bulunan Fatih İlkokulu tarafından Ramazan ayı nedeniyle yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunuldu. Okulun Sosyal Etkinlikler Kurulunun aldığı karar gereği hayata geçirilen organizasyonla ilgili bilgi veren Fatih İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Songül Ayanoğlu,” Öncelikle bu gıda paketlerinin hazırlanmasında emeği geçen velilerimize teşekkür ediyorum. Hedefimiz öncelikle okulumuzda eğitim öğretim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz ile okulumuz ile ilgisi olan ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak bir nebze katkı vermeye çalıştık. Yardım yapılacak aileler sınıf temsilcileri ve sınıf öğretmenleri tarafından belirlenmiştir. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ve sosyal sorumluluk projelerimiz arasında yer alan bu organizasyona katkı veren okul idaresi ile okul aile birliği yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar