“Hastane bazında pek eksiğimiz kalmayacak”

6 Ocak 2018 Cumartesi 18:51

 “Hastane bazında pek eksiğimiz kalmayacak”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Çaturoğlu’na ziyarette İl Başkanı Zeki Tosun, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediyesi Gurup Başkan Vekili Abdullah Karagüzel eşlik etti.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne yeni atanan Uzman Dr. Ertuğrul Güner’i ziyaret etti. Ziyarette yeni görevinde Güner’e başarılar dileyerek şunları söyledi; “Bu kutsal ve zorlu görevde bizler ne tür bir talebiniz olursa bu şehrin büyümesi konusunda her zaman yanında olacağız. 2017 yılını geride bıraktık orada yaptıklarımız, yapamadıklarımız ve yapacaklarımızı değerlendirerek 2018 yılına bir yol çizerek yolumuza devam edeceğiz. En önemli konulardan bir tanesi sağlık. İnsan yaşantısını direk ilgilendiren bir konu. Bu noktada yeni yapılanma çerçevesi içerisinde görev alan arkadaşlarımızla birlikte, bu yoğun temposu sizleri bekliyor olacak. Bizler de Ankara’da bu işlerin takipçisi olacağız. Sağlık Bakanlığı’na ben kendim sıkı sık gidiyorum. Gerekli yapılacak çalışmaları takip ediyorum sürekli. Sağlık Bakanlığı topu size attı. Arazi, proje ne gerekiyorsa ‘Benden para isteyin ve gereğini yapın’ dedi. Sağlık Yönetimi Genel Müdürünü de ziyaret ettik. Gerekli kadroları eksikliklerini de ilettik. Sizlerden güzel çalışmalar bekliyoruz. Hizmetlerin alınması ve sunulmasında bizlere ne görev düşüyorsa biz sizin yanında olmaya hazırız.”
Güner: “Hastane bazında pek eksiğimiz kalmayacak”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Sağlık Müdürü Güner, “Ben ekibim sorumluluğumuzun farkındayız, desteğinizi hissediyoruz. Zonguldak için iyi şeyler yapmak istiyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler. Hep beraber olduğumuz sürece bence çok fazla şeyler yapacağız. Malum şehrin bir hastane ihtiyacı var. O da bir an önce başlayacak gibi duruyor. Alaplı’da hastanemiz için ağaçlar temizlendi. Orada bir inşaat başlayacak. Gökçebey’de ki hastane inşaatımızın yüzde 12-13’ü oldu. Hızlı gidiyor. Kasım 2018 de bitecek gibi duruyor. Hastane bazında pek bir eksiğimiz kalmayacak. Kilimli programa alındı. Onunla ilgili yazışmalarımız yaptık. Eksiğimiz aile sağlığı merkezi var. Birinci basamak eksikliklerimiz var. Onunla ilgili ödeneğimiz de İl Özel İdareye aktarıldı, projelerimizi sunduk. 2018 yılında çoğunluğu yapılacak ve bitecek” dedi.
Milletvekili Çaturoğlu ve beraberindekiler 69 Ambarları’nda yapımları devam eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 112 ve AFAD hizmet binalarının inşaatları ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün BAKKA destekli Kozlu Su Sporları Tesisleri inşaatında incelemelerde bulundular.
Çaturoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün hizmet binasının önünde yaptığı açıklamada “Yaklaşık 7 milyon TL ihale bedeli olan binanın bitirilmesi için 400 gün öngörülmüş. Binanın 15 Ağustos 2018 yılında bitirilmesi hedefleniyor” dedi. Çaturoğlu, 112 ve AFAD Hizmet binası önünde yaptığı açıklamada ise “6 milyon 900 bin TL ödeneği olan binanın yüzde 99’u bitirildi. Binamız çok kısa zamanda tamamlanarak hizmete girecek ve kurumların kullandığı çağrı merkezi numaraları sonlandırılarak 112 çağrı merkezi adı altında tek numaraya geçilerek kargaşa ortadan kalkmış olacaktır. Kozlu Su Sporları Tesislerinde inceleme yapan Çaturoğlu burada yaptığı açıklamada şunları söyledi; Batı Karadeniz Kalkınma Ajansımızın desteği ile yapımı devam eden Kozlu Su Sporları Merkezi inşaatımız devam etmektedir. Proje bedeli 1 milyon 100 bin TL’dir. İnceleme yaptığımız inşaatların yaklaşık toplam maliyetleri 15 milyonu bulmaktadır. İlimiz hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu , ilk olarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne yeni atanan Uzman Dr. Ertuğrul Güner ,

Yorumlar

BiberSA dünyanın en iyi seslerini sizlerle buluşturuyor...

6 Ocak 2018 Cumartesi 15:45

BiberSA dünyanın en iyi seslerini sizlerle buluşturuyor...

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı seslendirme dublaj başta olmak üzere yerli ve yabancı birçok seslendirme sanatçısıyla değişik projelere ses veriyor. Santral seslendirmelerinin önemine değinen BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı yetkilileri “ Santral seslendirmelerinde diksiyonu düzgün, güzel bir lisan ile müşterilerinizi karşılamak yan sesler santral anonslarında en çok tercih edilen seslerdir” dedi.

Dünyanın en iyi seslerini müşterileri buluşturan BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı, santral seslendirmelerinde kullanılan sesin önemini anlattı. BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı’ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “Santral anons’un kurumsal kimliğiniz üzerindeki etkisi.
Telefonda müşterilerinizi kim karşılıyor?
Kurumsal firmaların Call Centerlarını hepimiz aramışızdır. Son zamanlarda hemen hemen aynı ses karşınıza çıktığını fark ettiniz mi? Kurumsal bir firmayı arayan potansiyel müşterilerin veya bir çağrı merkezini arayan kullanıcının/abonenin karşısına çıkan ilk ses şirketiniz için çok önemlidir. İşte o ses firmanızın prestijini temsil eder. Diksiyonu düzgün, güzel bir lisan ile müşterilerinizi karşılayan sesler santral anonslarında en çok tercih edilen seslerdir.
Profesyonel sesler ile normal sesler arasında çoğu zaman fark göremeyiz. Belki ilgisiz kaldığımızdan vurgu ve tonlamalara dikkat etmiyor olabiliriz. Ancak kurumsal kimlik açısından bu son derece önemli bir hizmettir. Santral anonsları yani sektörel ismi ile santral seslendirme hizmeti, santrali arayan kullanıcının müşteri temsilcisine bağlanmadan önceki sunumları ve yönlendirmelerini kapsar. Bu yönlendirmeler ‘A firmasına hoş geldiniz, dahili numarayı biliyorsanız tuşlayınız bilmiyorsanız muhasebe için 1’i, insan kaynakları için 3’ü tuşlayınız’ olabileceği gibi ‘lütfen mesai saatleri içerisinde arayınız. Mesai saatlerimiz hafta içi 9-18, hafta sonu 9-14 saatleri arasındadır. Aradığınız abone cevap vermiyor lütfen farklı bir abone numarası tuşlayınız’ gibi uzun yönlendirmelerde olabilmektedir.
Santral Seslendirme için doğru ses seçimi önemli!
Santral seslendirme hizmetini seslendirme dublaj ajansınsan satın almak doğru bir başlangıç olduğu kadar firmanın markanın veya hizmetin santral sisteminde kullanacağı doğru santral sesi seçmekte bir o kadar önemlidir. Markayı hizmeti veya firmayı telefon karşılamalarında temsil edecek ses ile uyumlu olmalıdır. Örnek verelim; Sağlık sektörü gibi ciddi sektörde faaliyet gösteren bir özel hastanenin santral sesi ciddi ve kurumsal bir ses olmalıdır. Aksi bir tercih hastanenin kurumsal kimliğine zarar verebilir. Bu noktada mutlaka seslendirme ve dublaj ajansından öneriler alınmalı ve tecrübesine güvenilmelidir. Santral seslerinin her yıl güncellenmesi de diğer önemli konular arasında geliyor. Türkiye’de santral sistemlerini ipg pbx santralleri satan markalar firmalar genellikle aynı santral seslerine yöneliyor. Kullanıcı A firmasını B, C, D, E, F firmalarını aradığında hep aynı ses ile karşılaşıyor. Her firmayı aradığınızda aynı sesi duymak çoğu insan için tatsız olabiliyor. Tıpkı bu her gün aynı şarkıyı dinlemek gibi. Santral sistemini satın aldığınız firmanın default seslendirmeni değil farklı seslendirme dublaj ajanslarından alacağınız ses örnekleri arasından seçerek kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde temsil edecek bir seslendirme sanatçısı seçmeniz gerekiyor.
Santral anonsları hangi formatta kaydediliyor?
Seslendirme stüdyoları santral seslendirme projelerini kaydederken kullanılan ses programında çıktı formatını kullanılacak santralin özelliklerine göre alırlar. Santraller üç kısma ayrılırlar; analog telefon santralleri, ip telefon santralleri, sayısal (dijital) telefon santralleri. Bu santral çeşitlerinin ses formatı genellikle PCM signed 8 bit, 16 bit, µ-Law, 8000 Hz Mono, wav, mp3, xac, m4a, wma gibi formatlardır. Santral anonslarında en yaygın kullanılan formatlar wav mono formatlardır. Hem kapasite açısından santrali yormayacak hem de sound kalitesi açısından en uygun format olacaktır. Santral anonslarında yine en önemli konuların başında sesin kayıt formatının yanı sıra ses kalitesi yani işittiğimiz sessin netliği de gelmektedir. O nedenle santral anons kayıtları home stüdyolarda veya alelade mikrofon veya ekipmanlarla yapılmamalı profesyonel seslendirme ajanslarında veya seslendirme stüdyolarında kaydedilmelidir.
Santral anons ve ses kayıtlarında ucuz olsun mantığı doğru bir mantık değildir. Kurumsal kimliğinize uygun profesyonel bir seslendirme sanatçısının kurumsal kimliğinize katacağı pozitif etki hiç göz ardı edilmemelidir. Santral seslendirmen seçimi bu şartlara uygun profesyonel seslendirme ajanslarından yapılmalıdır. Bir davette aynı kıyafeti giymiş üç kadının pişti olması gibi, farklı üç firmayı aradığınızda sizi karşılayan aynı ses durumudur. Sayısal santrallerinize, IP santrallerinize, analog santrallerinize profesyonel seslendirme yaptırmanız kurumsal kimliğiniz için son derece önemli bir adımdır. Kalın sağlıcakla.”

Yorumlar

Çaturoğlu'dan Vali Çınar’a ziyaret

5 Ocak 2018 Cuma 18:01

Çaturoğlu'dan Vali Çınar’a ziyaret

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve beraberinde AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan ve Partililerle birlikte Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ziyarete ilişkin şunları söyledi;
“Ziyaretle birlikte, şu anda Zonguldak’ta tamamlanmakta olan ve yapılacak olan hizmetlerin ve yatırımların son halini istişare edeceğiz. 2017 yılında neler yaptık ve 2018 yılında neler planlanıyor bu konuları görüşeceğiz. 2018 yılında inşallah hem ülkemiz için hem Zonguldak’ın geleceği her açıdan geçen yıldan daha iyi olacaktır. Valimizi geldiği günden beri takip ediyoruz. Gerçekten çok güzel kar ettirme çalışmaları vardır. Bunları bölge insanı olarak takdirle karşılayarak, yapılacak yatırım anlamında kendisi ile organize içerisinde çalışmaya devam edeceğimizi söylüyorum. Önemli olan Zonguldak'ımıza bir çivi çakmaktır, bir hoş seda bırakmaktır. Belki parça parça görünüyor ama Zonguldak’ta gerçekten önemli hizmetler yapılıyor.”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, “Yeni yıl öncelikle ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya inşallah hayırlı ve uğurlu olur. Savaşsız, belasız, kazasız bir yıl olmasını istiyoruz ama yaşananlar egemenliğin, emperyalistlerin eski alışkanlıklarından hiç vazgeçmedikleri göz önüne alınırsa daha çok birliği beraberliği güçlü olmaya ihtiyacımızın olduğunu ortaya koyuyor. Güçlü olmak için sadece dua etmekle olamaz. Dua ederken gayretimiz de olacaktır. Tek çare çok çalışmaktır. Biz de Zonguldak’ta bir hizmet etmek için görevlendirildik. En zor şartlarda bile yapılabilecek güzel şeyler vardır. Güç birliği ve organizasyon içerisinde olursak fikri ve teşebbüs anlamında bu şehri daha hızlı ve daha kaliteli hizmet ederiz. Milletvekilimiz ve diğer milletvekilleri devlet ayağını çok iyi takip ediyorlar. Güzel şeyler olacaktır. 2018 yılından çok umutluyuz. Zonguldak’a geleli altı ay olmuştur. Zonguldak'a hizmetlerin az olduğu yönünde serzenişler ve sızlanmalar vardır ama işin aslı sadece karayollarında Türkiye’de en büyük yatırımı Zonguldak almıştır. Şu anda bölgemizde yatırımları devam eden projeleri planlanan işlerin toplam maliyeti sadece karayollarında 3 milyar 147 milyondur. Büyük bir yatırımdır ve bunu Zonguldak’ta herkese duyurmakta fayda vardır” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Zonguldak Kömürspor başkanını seçti

5 Ocak 2018 Cuma 17:57

Zonguldak Kömürspor başkanını seçti

Spor Toto 2. Lig'de mücadele veren Zonguldak Kömürspor’un olağanüstü kongresi gerçekleşti. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Süleyman Caner tekrar başkan seçildi.

TFF 2.Lig Beyaz Grupta mücadele eden Zonguldak Kömürspor’un olağan üstü kongresi kulüp binasında yapıldı. 119 üyenin 82 oyunu alarak Kulüp Başkanı Süleyman Caner yeniden başkanlığa seçildi. Yönetici sayısı 31'den, 24'e düştü.
Yapılan kongre sonunda Kulüp Başkanı Süleyman Caner, olurken, yönetimi ise, Deha Emral, Muammer Toprak, Cem Çiftçi, Tayfun Demir, Şahin Yalçın, Servet Üstün, Cengiz Gürleyen, Doğan Şişman, Muhammet Özdemir, Ömer Göktekin, Hüseyin Demir, Hakan Hürfikir, Adnan Tıska, Mehmet Bozkurt, Adil Bahadır, Aydın Ergenç, Süleyman Özdoğan, Kerem Mantarlı, Süleyman Bezir, Şükrü Öztürk, Ferdi Ataman, Hürmet Kartal ve Engin Küçükarslan'dan oluştu.

Yorumlar

Engin Baytar Ereğli'de...

5 Ocak 2018 Cuma 17:16

Engin Baytar Ereğli'de...

Bir dönem Galatasaray ve Trabzonspor’da forma giyen Engin Baytar, kardeşi Hami Baytar’ın transfer olduğu Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren Kdz. Ereğli Belediyespor’a imzayı attı. Baytar, futbolu sevdiği üst lig, alt lig olmasının kendisi için bir şey ifade etmediğini söyledi.

Bölgesel Amatör Lig takımlarından Kdz. Ereğli Belediyespor, 35 yaşındaki eski milli futbolcu Engin Baytar’ı renklerine bağladı. Kendisi gibi orta saha oyuncusu olan 20 yaşındaki kardeşi Hami Baytar’ın yanı sıra 34 yaşındaki forvet oyuncusu Aydın Çelik de Kdz. Ereğli Belediyespor’a imzayı attı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Uysal’ın makamında düzenlenen imza töreninde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ünlü futbolcu Engin Baytar, Başkan Uysal’dan 5 numaralı formayı istedi.

Hüseyin Uysal: "Engin takımı şampiyon yapacak"
Gençlerbirliği, Eskişehirspor, Trabzonspor ve ardından da Galatasaray’da futbol oynadığını hatırlatan Engin Baytar, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın “Televizyonda daha mı büyük görünüyorsun?” sorusuna ise Aydın Çelik, “Televizyon bazı şeyleri büyütüyor” esprisiyle cevap verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “39 yaşında milli takımda oynayanlar var. Yaşın daha genç. Hedef şampiyonluk. Tabii ki Engin’in gelmesi bize çok ayrı bir kuvvet verecek. Özel bir futbolcu zaten kendisi. Ereğli’ye her ne kadar profesyonellikten üst liglerden gelmekten ziyade futbolu seviyor. Burada da zaten inşallah çok güzel bir sezon geçirecek. Takımı da şampiyon yapacak. Ondan sonra Engin görevini tamamlamış olacak. İnanmasa takımın şampiyon olacağına gelmez” diye konuştu.

Takımı şampiyon yaparsa 6 ay bekleyecek
Kdz. Ereğli Belediyespor’un şampiyon olması durumunda prosedür gereği 6 ay boyunca futbol oynayamayacağının hatırlatılması üzerine Engin Baytar, “Takım şampiyon olursa 6 ay oynayamıyorum” diye cevap verdi. Bunun üzerine Belediye Başkanı Uysal ise “Öğrenmek için soruyorum. Nisan’da şampiyon olduk, Ocak ayına kadar ne olacak. Yani vakit geçiyor. Zaten bir üst lig olduğu için veya bugün Engin’e daha üstlerde yakışır. O arada şampiyon yapmış, hazır üzerine de bir yaz tatili var. 15 maç kendine bakar. Bunlar bence çok şey değil” dedi.

“Para hiç konuşmadım, şampiyon yapıp futbol hayatımı sonlandırmak istiyorum”
12 haftalık fikstürde takımla sahaya çıkacak olan Engin Baytar, transfer sürecini aktardı. Takımı şampiyon yapıp, futbol hayatını sonlandırmak istediğini aktaran Baytar, “İnşallah hayırlısı olsun. Özkan Bey geldi beni ikna etmek için epey uğraş verdi. Ben bu şehri çok sevdim. İnsanların yaklaşımını çok sevdim. Aslında niyetim bırakmaktı futbolu. Ama böyle güzel ortam görünce Özkan ağabey de çok sevdiğim birisi. 12 maç takımla birlikte olmamı istedi. İyi işler yapıp takımı çıkartmamızı istedi. Sonra ilerisini düşünmemi söyledi. Bu teklif bana mantıklı geldi. Buraya açıkçası para için de gelmedim. Para da hiç konuşmadım. Tamamen burada 12 hafta boyunca elimden geldiğince genç arkadaşlara da olsun takıma olsun yardım edip her şeyimizi koyup takımı şampiyon yapıp futbol hayatımı sonlandırmak istiyorum” diye konuştu.

“Taraftar sonuna kadar bizi desteklemelidir”
Kdz. Ereğli Belediyespor’un taraftarının desteğinin sonuna kadar devam etmesini isteyen Baytar, “Taraftara söylemek istediğim tek şey sonuna kadar bizi desteklemeleridir. Takım halinde iyi maçlar olacaktır, elbet zor maçlar da olacaktır ama önemli olan iyi ve kötü zamanda her zaman yanımızda olmaları ve bizi desteklemeleridir. Sabır gösterip, finalde de hep beraber inşallah şampiyon olup birlikte kutlamaktır” dedi.

“Ben de futbolu her zaman sevdiğim için mutlu oldum”
Futbolu her zaman sevdiğini ve bu nedenle de mutlu olduğunu aktaran Baytar, “Büyük takımlarda futbol oynadığının hatırlatılması üzerine Baytar, “Futbol her yerde aynı. Bölgesel amatör olsun, üst ligler olsun futbol her yerde aynı şekilde oynanıyor. Önemli olan futbolu severek yapmak. Tamamen maddi olarak değil, severek yapmak, halı sahalarda da aynı şekilde oynuyoruz. O yüzden futbolun üst seviyesi alt seviyesi bence futbol tamamen sevgi işidir. Sevgiyle yapılan her iş her zaman insanı mutlu eder. Ben de futbolu her zaman sevdiğim için mutlu oldum. Ben futbol oynadığım dönemlerde de gidip halı sahada maç yaptım. Futbolu seviyorum. Tamamen futbola karşı ayrı bir sevgim var. Üst lig, alt lig benim için bir şey ifade etmiyor” diye sözlerini tamamladı.

Hakan Balta ve Mert Nobre’yi konuştular
Engin Baytar, kardeşi Hami Baytar ve Aydın Çelik basın toplantısının ardından gazetecilere poz verdi. Öte yandan Hakan Balta ve Mert Nobre’nin transferlerinin de konuşulduğu toplantıda Başkan Uysal, “Vallahi takım o kadar güzel oldu ki benim bile oynayasım var. Bu takımda leblebi gibi gol atardım” diye konuştu.

Yorumlar