"Elif'in Düşleri" çocuklarla buluştu

22 Nisan 2019 Pazartesi 11:10

 "Elif'in Düşleri" çocuklarla buluştu

Esas 67 Burda AVM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında minik ziyaretçilerini 'Elif'in Düşleri' etkinliği ile karşıladı.

Esas 67 Burda AVM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında minik ziyaretçilerini ‘Elif'in Düşleri’ etkinliği ile karşıladı. Minikler TRT Çocuk ekranlarında severek izledikleri ‘Elif'in Düşleri’ etkinliği ile muhteşem bir gün yaşadı. AVM giriş katında düzenlenen etkinlikte 19- 23 Nisan tarihlerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak ücretsiz düzenlenen etkinlikte minikler, şarkılar söylenip oyunlar oynadı.

Yorumlar

Tosun, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

22 Nisan 2019 Pazartesi 11:09

Tosun, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümü ve Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Zeki Tosun, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış yıl dönümü ve Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda, 23 Nisan tarihinin Türkiye’de demokrasi ve cumhuriyetin temelinin atıldığı tarih olduğunu kaydederek, şu görüşlere yer verdi; “Milletimiz tarih boyunca çok şanlı, ihtişamlı dönemler yaşadığı gibi, çok sancılı, zorlu mücadelelerle de karşılaşmıştır. Ama her zaman imkansızlıklar içinde dahi pek çok başarıyı gerçekleştirmiş onurlu bir millettir. Her türlü olumsuzluğa millet olma bilinciyle yaklaşmıştır.
Geçmişten beri, yaşadığımız coğrafya üzerinde gizli emelleri olan devletlerin yurdumuzu işgal ettiği, ordularımızın terhis edildiği, milletimize esaret gömleği giydirilmek istendiği çetin yıllarda, aziz milletimiz her türlü ayrımcılığı reddederek kader birliği içinde destansı bir mücadele vermiştir.
Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas hattında ilerleyen Milli Mücadele ruhu, yurdun dört bir yanına yayılmış, en büyük hamlesini Ankara’da yapmış ve 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni dualarla açmıştır. Bu hamle ile aziz milletimiz kendi kaderini tayin hakkı kazanmış, azim, kararlılık, iman, birlik, kardeşlik duygularıyla, bağımsızlık aşkıyla zaferlerle taçlanan Kurtuluş Savaşımız başlamıştır. Bu bakımdan TBMM, milletimizin öz değerlerinin simgesidir. Ve yine bu bakımdan 23 Nisan 1920, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür.”
AK Parti olarak millet iradesiyle iktidara geldiklerinin bilincinde ve buna layık olma gayretinde olduklarını söyleyen Tosun, “Bu büyük milletin fertleri olarak her birimiz, farklı fikirlere ve tercihlere sahip olabiliriz. Bu mânâda farklılıklar zenginliğimiz, çoğulculuk dinamizmimizdir. Bizi millet yapan asıl unsur, bu vatan üzerinde birlikte yaşama irademizdir. İlk Meclis de bu idrakle kurulmuş ve Milli Mücadeleyi bu inanç ve azimle, millet için tek yürek olabilerek yönetmiştir.”
Tüm çocukların 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Zeki Tosun, sözlerini şöyle tamamladı: “23 Nisan Milli Egemenlik Bayramı, dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı’dır. Bu anlamda dünya için aydınlık bir gelecek, insanlık için birlik, beraberlik ve güzellikler için bir umut çağrısıdır. TBMM’nin açılış gününün, geleceğin yöneticisi ve teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmesi ve tüm dünya çocuklarıyla kutlanması yüreklerin güzelliklerde birleşmesi bakımından çok anlamlıdır. Çocuklarımıza İlk Meclisi ve bu uğurda fedakarlık yapan büyüklerimizi doğru anlatmalı ve bu ruh ve şuurla geleceğin müreffeh Türkiye’sini inşa etmelerine katkı vermeliyiz.
Çocuklarımızı, TBMM’nin manasını kavrama liyakatine sahip olarak yetiştirme temennisiyle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, ülkemize, tüm dünya çocuklarına barış, huzur, güven ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

Yorumlar
  • imamhasan
    22 Nisan 2019 Pazartesi 17:40

    bu adam kim de bayramı kutluyoryahu

Tek kadın muhtar 4 adaya karşı seçimi kazandı

22 Nisan 2019 Pazartesi 11:03

Tek kadın muhtar 4 adaya karşı seçimi kazandı

Zonguldak’ta gelin olduğu köye yerleşen Şengül Geldi, dört erkek adaya rağmen muhtarlık seçimlerini kazandı. Tek dönemde başarılı çalışmalara imza atan Geldi, 31 Mart seçimlerinde 50 oy farkla Müfettişler köyünün muhtarı seçildi.

1983 yılında evlenerek Zonguldak'ın Devrek ilçesine bağlı Müfettişler köyüne yerleşen 48 yaşındaki Şengül Geldi, köyde iki yıl kaldıktan sonra ailesiyle birlikte İstanbul'a göç etti. 35 yıl boyunca İstanbul Atatürk Havalimanı'nda işçi olarak çalışan Geldi, emekli olduktan sonra köyüne yerleşti. Köy muhtarlığı seçimleri sırasında kendisine götürülen muhtarlık teklifine sıcak bakan Şengül Geldi, üç erkek adaya rağmen muhtarlık seçimlerini kazandı. Tek dönemde başarılı çalışmalara imza atan Geldi, 31 Mart seçimlerinde de 4 erkek adayla yarıştığı seçimi 50 oy farkla kazandı.
31 Mart Yerel Seçimleri'nde kendine destek olan Müfettişler köyü halkına teşekkür eden Geldi, yeni dönemde de köy halkına en iyi hizmeti vermek için çalışacaklarını söyledi. İlk döneminin acemilik dönemi olduğunu ifade eden muhtar Geldi, “Bizler insanlara hizmet için bu yola çıktık. Müfettişler köyünde bir ilk olsun istedik. 4 yıl bir muhtarlık yaptım. Ara seçimle geldim o zaman da karşımda aday arkadaşlarım vardı. Sağ olsun Müfettiş köyü halkı bir ilki başarıp bayan muhtar seçtiler. İlk dönemi bitirdim, ikinci dönemde beni seçtiler. Bundan dolayı kendilerine çok teşekkür ederim. Sadece bu seçimlerde bayan muhtar seçmekle kalmadılar bir de yanıma bayan aza verdiler. Beni seçtikleri için Müfettişler köyü halkına teşekkür ediyorum. Ben ilk döneminin acemilik dönemi olduğunu düşünüyorum. Muhtarlığın okulunu okuyup mezun olmuyorsun. Kendini geliştirerek, yetiştirerek muhtar oluyorsun. Yarım kalan projelerim var, bu projelerde yarım kalan alt yağı projelerimiz var, bunları bitirmeyi hedefliyorum. Köyde bir okulumuz var. Taşımalı eğitim olarak kullanılıyordu, buranın tadilatını yaptık. Burayı tamamen bitirip köyün bütün etkinliklerini burada yapmayı planlıyorum. Bizler özel idare ile çalışıyoruz. Bizlerin ihtiyacı neyse bizler onu devletimize, özel idaremize bildirip o işin üstünde eğileceğiz inşallah. Devletimizin şuan 5 bin köye 5 bin hizmet konağı projesi var. Allah’ın izniyle köylerde tek bayan muhtarım ben belki bir ayrıcalık tanırlar da köyümüze bu konağı yaptırırım diye düşünüyorum. Geçtiğimiz 4 yıla birçok hizmet sığdırdım. Yeni dönemde eksiklileri tamamlayarak köy halkına en iyi hizmeti vermek istiyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Muhteşem düğün ile dünya evine girdiler

21 Nisan 2019 Pazar 15:39

Muhteşem düğün ile dünya evine girdiler

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcıoğlu’nun kızı Betül Yazıcıoğlu ile Alaplı Esnaflarından İş Adamı İsmail Adatepe’nin oğlu Burak Adatepe Büyük Anadolu Ereğli Otel’de düzenlenen muhteşem bir düğün töreni ile dünya evine girdiler.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ile Emel Yazıcıoğlu'nun kızları Betül Yazıcıoğlu, Aysun-İsmail Adatepe’nin oğulları Burak Adatepe, Büyük Anadolu Ereğli Otel’de çok sayıda davetlinin katıldığı düğün töreni ile dünya evine girdiler.

Düğün törenine, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, AK Parti 26. Dönem Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, AK Parti 26. dönem Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, AK Parti 24. dönem Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Ereğli TSO Başkanı Aslan Keleş, Türk Hava Kurumu (THK) Alaplı Şube Başkanı İsmail Yazıcıoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve Yazıcıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Yazıcıoğlu ile Emel Yazıcıoğlu'nun kızları Betül ile Aysun-İsmail Adatepe’nin oğulları Burak Adatepe, Büyük Anadolu Ereğli Otel’de beyaz halı üzerinden yürüyerek alkışlar eşliğinde salona girdiler. Genç çift, kendileri için özel hazırlanan sahnede ilk danslarını ederken; daha sonra davetliler de genç çifte eşlik ettiler. Düğün pastasının kesilmesinin ardından gerçekleştirilen ‘takı merasimi’nde ise adeta izdiham yaşandı. Davetli sayısına sınır getirilmeyen düğün etkinliğinde, Erdemir Salonu’nun yanı sıra otelin restaurantı da tutuldu.

Yaklaşık 1500 kişinin katıldığı yemekli düğünde, davetliler gece boyunca eğlenirken; Yazıcıoğlu ve Adatepe aileleri ise davetlilerle yakından ilgilendi.

Yorumlar

Kadına şiddetin anlatıldığ kısa film izlenme rekorları kırdı

20 Nisan 2019 Cumartesi 15:54

Kadına şiddetin anlatıldığ kısa film izlenme rekorları kırdı

Zonguldak’ta kadına şiddeti dikkat çekmek amacıyla kamera karşısına geçen ekip, çektikleri kısa filmle izlenme rekorları kırdı.

Yönetmenliğini Fatih Güven’in yaptığı, Kilimli İlçe Kaymakamlığı, Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü , Kilimli Yüksek Okulu öğretim üyelerinin de destekleriyle hazırlanan kısa film, kadına şiddeti konu alıyor.
Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurları Uğur Görmezöz ve Tuncay Kahraman’ın da oynadığı filmde kadına şiddete karşı verilen mesajı şöyle aktaran yönetmen Fatih Güven, “Son zamanlarda kadınlara yaşanan şiddete dikkat çekmek için düşündüğümüz bir senaryoyu hayata geçirdik. Bu konuda gerek gerçek olayları irdeleyerek gerek basından takip ettiğimiz kadarı ekrana yansıtmak istedik. Bu konuda bizlere yardımcı olan Kilimli İlçe Kaymakamlığı’na, Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ve Kilimli Yüksekokul öğretim üyelerine teşekkür ederiz. Umarım beğenirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar