"Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz”

8 Nisan 2017 Cumartesi 18:13

 "Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz”

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, parti yöneticileri ile birlikte Sütlüce, Yenidoğancılar, Asarlı ve Velidağ Köyü’nü ziyaret ederek vatandaşlardan “Evet” desteği istedi.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, köy ziyaretlerinde kendisini dinleyen çok sayıda vatandaşa 18 maddelik anaya değişikliği maddelerini anlattı.
16 Nisan’ın Türk milleti için büyük bir fırsat olduğunu anlatan Çakır, böyle bir hakkın bir daha belki de milletin önüne gelemeyeceğini söyledi. Başkan Çakır, “Türkiye’de bakın AK Parti 2002’de iktidara geldiğinde öncelikli olarak önemli gelişmelere imza attı. Geçmişte milletten tasarruf teşvik paraları almışlar, nemaları toplamışlar bakıldı ki ortada para yok. Liderimiz Kurucu Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dedi ki, Devletin millete borcu olmaz dedi. Hamd olsun o paralar vatandaşımıza ödendi. Sağlık sisteminde de vatandaşlarımıza eşit şekilde hizmet verilmesine ve eczanelerde rahat ilaç verilmesine sağlandı. Bugün bakın hale 15 sene öncesinden daha ucuz ilaç alıyoruz. Şehirlerarası yollarımız en iyi hale getirilerek geniş bir şekilde oldu. Marmaralarımız, TOKİ’lerimiz, Havaalanlarımız, İnsansız hava araçlarımız yapıldı. Bunları AK Parti 15 yılda tek başına iktidar olmasıyla istikrar var olmasıyla yaptı. Eğer koalisyonlar olsaydı mümkün değildi. IMF’den borç para alarak, iş yapıyorsanız? Karşılayın da emirde alıyorsunuz. İşte AK Parti iktidarında IMF’den borç alınmıyor. Artık ekonomi de gerçekten özgür Türkiye var. Bizi yavaşlatmak için başımıza her türlü belayı musallat ettiler. Geçmişte Ülkemiz hep darbeler yaşadı. Geçen yılda da Türkiye Cumhuriyetinin Devletin ilerleyişini durdurmak için darbe yapılmak istendi. Bunların af edebilir bir tarafı yok. Ülkemizi 50 yıl geriye getirmek istediler. 16 Nisan’da yapılacak Halk oylamasında vereceğiniz “Evet” desteğiyle istikrarı kalıcı hale getirelim. Biz vatandaşlarımıza siz Türkiye Cumhuriyeti Devleti yönetmek istiyor musunuz soruyoruz. İşte kararımız bu yüzden “Evet” olsun istiyoruz. Vatandaşlarımız yönetmezse zengin lobileri, faizciler yöneltecek. O yüzden muhalefet edenler milletin ayağına gitmek zorlarına gittiği için karşı çıkıyor. Vereceğiniz güçlü “Evet” desteğiyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yüzde 50 artıyı almak isteyen millete selam duracak. Ondan dolayı değerli vatandaşlar güçlü “EVET” e sahip çıkmanızı bekliyoruz. Bir daha bu hak millete verilmeyebilir. Biz milletin dediği olsun diye uğraşıyoruz” dedi.
Çakır ve beraberindeki parti yöneticilerine gittikleri köylerde vatandaşlarda büyük ilgi gösterirken, referandumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacaklarını ifade etti.

Etiketler:

FATİH ÇAKIR , AK PARTİ , EVET , REFERANDUM ,

Yorumlar

Uysal, Mavişehir ve Hatip Sokak'ta...

8 Nisan 2017 Cumartesi 17:45

Uysal, Mavişehir ve Hatip Sokak'ta...

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ilişkin Evet’e destek turları kapsamında önce Kepez Mavişehir, daha sonra da Bağlık Mahallesi Hatip Sokak’taydı.

İlk olarak Mavişehir’de çoğunluğu bayanların oluşturduğu kalabalığa seslenen Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “ Özgürlüğümüzü rahat yaşayabilmemiz ve geleceğe hazırlanabilmemiz için eski sistemden kurtulmamız lazım” dedi.
“Seçimlerin 5 yılda bir yapıldığı ve istikrarın olduğu bir ülkede yaşamak istiyoruz” diyen Uysal, “Vesayetten, çift başlıktan kurtulmamız, 2023 ve ötesi hedeflerine ulaşmamız, çocuklarımıza bizlerin yaşadığı sorunları aktarmamamız için Evet dememiz lazım. Vereceğimiz her Evet oyu, gelişmekte olan Türkiye’yi istikrarlı bir şekilde ileriye taşıyacaktır” şeklinde konuştu.
Uysal’ın Hatip Sokak buluşmasına Mehmet Ekşi’nin Referandum başlıklı şiiri damga vururken Başkan Uysal’da burada yaptığı konuşmada, “16 Nisan’da Evet diyelim, koalisyonlardan artık kurtulalım. Güçlü, büyük Türkiye olalım. Öncü, lider ülke olalım. Bizim yaşadığımız sorunları gençlerimiz, çocuklarımız, torunlarımız yaşamasın.Bir daha darbeler yaşamayalım, vesayet ve çift başlılık kalksın diye Evet diyelim” dedi.
Başkan Uysal’ın Mavişehir ve Hatip bölgesindeki destek turuna, belediye başkan yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, belediye meclis üyeleri ve AK Parti gönüllüleri de eşlik etti.

Etiketler:

evet , hüseyin uysal , referNDUM , KDZ EREĞLİ ,

Yorumlar

Kdz. Ereğli MHP’de sular durulmuyor

7 Nisan 2017 Cuma 19:57

Ereğli Haber

Kdz. Ereğli MHP’de sular durulmuyor

MHP Kdz. Ereğli ilçe teşkilatında partililer ile parti yöneticileri arasında yumruk yumruğa kavga yaşandı. Kavganın büyümesini araya giren partililer önlerken Zafer Kartal ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

Ereğli Haber- MHP Kdz. Ereğli ilçe Teşkilatı’nda gerilim giderek tırmanıyor. Edinilen bilgiye göre 4 Nisan Salı günü Merhum Alparslan Türkeş’in vefat yıl dönümü nedeniyle anma programı düzenlendi. Programın ardından parti yöneticileri MHP Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’na geldi. Bu sırada Zafer Kartal ile parti sekreteri Uğur İlhan arasında sözlü başlayan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Yumrukların konuştuğu kavganın büyümesini araya giren diğer partililer önledi. Yaşanan kavga olayı sonrası Zafer Kartal ihraç talebiyle disipline sevk edildiği belirtildi.

Kuzu ve arkadaşları istifa etti
Kararın yanlı ve tek taraflı olduğunu öne süren bazı partililer ise partilerinden istifa etme kararı aldı. Edinilen bilgiye göre uzun yıllardır davaya hizmet etmiş, MHP’de İlçe Başkan Adaylığı ve parti yöneticiliği yapan ve bu uğurda bir çok bedel ödeyen Sertan Kuzu istifa kararı aldı. Kuzu istifası ile ilgili olarak “Parti içi siyasetin Ülküdaşlık hukukuna zarar verdiğinden dolayı istifa ediyorum” diyerek dilekçesini ilçe yönetimine verdi. Kuzu’nun istifasının yönetim tarafından kabul edildiği öğrenilirken, yaşananlara tepki gösteren Ülkü Ocaklarında geçmiş dönemlerde yöneticilik yapan Naci Coşkun ve Yıldıray Turhan’ın da istifa ettikleri belirtildi.

“Ülkücüler dışlanıyor”
MHP’de mevcut yönetimin partiye yıllarca maddi ve manevi destek sağlamış, aday olmuş isimleri delege yapmaması ve ülkücüleri dışlayan tavırlar göstermesine tepki olarak çok sayıda kişinin daha istifaya hazırlandığı ifade edildi.

Yorumlar

Çaturoğlu Zonguldak merkeze çıkartma yaptı

7 Nisan 2017 Cuma 19:42

Ereğli Haber

Çaturoğlu Zonguldak merkeze çıkartma yaptı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ile birlikte Zonguldak Merkez ilçede Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret etti. Çaturoğlu akşam ise Buldanlı mahallesinde kahvehane toplantısına katıldı.

Referandum çalışmaları kapsamında Partisinin SKM Başkanlığınca Zonguldak Merkezde görevlendirilen AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ilk önce Zonguldak Merkezde ÇAY-DER Çaycumalılar Derneğinin açılışına katıldı.

CHP Konya Milletvekiline tepki
Derneğin açılışında konuşan Milletvekili Çaturoğlu, referandum çalışmaları hakkında bilgi verdi ve 16 Nisan’da evet çıkacağını söyledi. “Evet diyenleri denize dökeceğiz” diyen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a sert tepki göstererek “Haddini bilsin” dedi.
Çaturoğlu konuşmasının devamında ise “ben öncelikle bu derneğimizin özelde Çaycuma’mıza ama bütün Zonguldak’ımıza hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum. Bu hayırlı işe tevessül eden başta Ramazan Taşdemir ve yönetim kurulu üyelerine, emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

“Ankara ile köprü oluşturacağız”
ÇAY-DER Başkanı Ramazan Taşdemir, açılışta yaptığı konuşmada, “Sivil toplum kuruluşları ve Zonguldak’ta yaşayan Çaycumalılar olarak aramızda zaman zaman toplantı yapıp, bu eksikliğimizi gördükten sonra yeni bir dernek kurmanın gerekliliğini gördük. Onun için de bu derneğimizi kurduk. İnşallah bundan sonra diğer derneklerin sosyal faaliyetleri gibi ve bizim daha önce yaptığımız faaliyetlerin devamını yapmak üzere bu dernek çatısı altında Çaycuma’mıza, Zonguldak’ımıza en iyi şekilde hizmetlerin getirilmesi anlamında Ankara’daki Milletvekillerimizle, İl ve İlçe başkanlarımızla, Sayın Valimizle, sendikamızla, sivil toplum örgütlerimizle beraber inşallah bir köprü oluşturarak Çaycuma’mıza gerçekten güzel hizmetlerin gelmesinde yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.
Milletvekili Çaturoğlu beraberinde AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ve teşkilat ile birlikte 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması için gezlerini sürdürdü.
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şubesine ziyaret gerçekleştiren Çaturoğlu, emeklilerle sohbet etti.

Karaduman “Türkiye koalisyonlardan kurtuluyor”
16 Nisan’da yapılacak halk oylaması hakkında konuşan AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, “Ülke olarak önemli bir viraja giriyoruz. 16 Nisanda yapılacak halk oylaması var. Bu virajı sağlıklı olarak döndüğümüz zaman bundan sonraki süreçte daha güçlü bir Türkiye’yi oluşturmak adına çok önemli bir adımı atmış olacağız. AK Parti hükümetleri döneminde gerek emeklilere olsun gerek vatandaşlarımıza olsun birçok hizmetler yaptık. 16 Nisan Halk oylaması geçmiş tarihleri siz daha iyi hatırlarsınız. Birçok sıkıntılar yaşadığımız dönemlerde bu mevcut sistemin bize getirdiği siyasi krizler ülkemizdeki darbe girişimleri devalüasyonlar mevcut sistemin bize getirdiği bir bedeldi. Bu bedeli hem bizler hem de ülkemiz ödedi. Artık bu bedelden 16 Nisan’da kurtulmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Emeklilere TOKİ için arsa arıyoruz”
Emeklilerin TOKİ konusunda açıklamalarda bulunan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, toplu konutlar için arazi aradıklarını söyledi. Çaydeğirmeni beldesi ve Ereğli ilçesinde arazi sıkıntılarını çözüme kavuştuğunu çalışmaların ihale sürecinden sonra başlayacağını ifade eden Çaturoğlu, “Emekli konutları ile ilgili olarak arazi problemlerini çözdüğümüz ilçelerde bu projelere başladık. Arazi üretmeye çalışıyoruz. Arazi sıkıntısını çözdüğümüz takdirde diğer ilçelerde olduğu gibi burada da yaparız. Arazi arama çalışmalarımız devam ediyor. Hükümetimizin emeklilere verdiği bir söz var bunu yapmaktan geri durmayacağız. Tabi ki emeklilerimizin bir kısım sıkıntısı var. Bunları biliyoruz. Ancak Türkiyenin geçmişine baktığımızda AK Parti hükümeti döneminden önce neredeyse ülkemizde emeklilerin maaşları ödenemeyecek hale gelmişti. Emeklilerimiz için çok şey yaptık yapmaya da devam ediyoruz ”dedi.


Çaturoğlu konuşmaların ardından Anayasa değişikliği paketi hakkında görüşlerini de paylaşarak 16 Nisan’da yapılacak halk oylamasından güçlü bir şekilde “EVET” desteği verilmesini istedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Sayın vekilimiz sağ olsun bizleri gelip ziyaret etti. Sürekli diyalog içindeyiz. Biliyorsunuz Zonguldak’ta 150 bin emekli var. Zonguldak’ın en büyük sorunu emekliler ve emeklilerin TOKİ sorunudur. Ben tekrar bizleri ziyarete geldikleri için başta sayın vekilim olmak üzere katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Avukatlar gününü kutladı
Metin Karaduman ile birlikte Terakki Mahallesi Muhtarı Şükrü Fidanboy’u ziyaret eden Çaturoğlu, Zonguldak Baro Başkanı İbrahim Kerem Ertem’i ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcısı H.Hakan Yağızı makamında ziyaret ederek Avukatlar gününü kutladı, ardından Zonguldak Yeniceliler Derneği ile Zonguldak İli Kalkınma ve Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti.
Çaturoğlu dernek ziyaretlerinde 16 Nisanda yapılacak olan halkoylaması ile ilgili bilgiler verdi ve “EVET” oyu istedi.

“Zonguldak tabiki evet diyor”
Çaturoğlu akşam ise Buldanlı mahallesinde kahvehane toplantısına katıldı ve burada da yine 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattı. Çaturoğlu konuşmasında kısaca şu ifadelere yer verdi; “İlimizde ve Türkiye’de evet çıkacağından endişemiz yok. Bizim amacımız daha Büyük Türkiye için, İstikrarlı bir Türkiye için daha güçlü evet çıkmasını yani yüzde 55, 60 hatta 65 seviyelerinde çıkması için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Salı günü İlimize yaptığı ziyarette de gördük ki Zonguldak halkımız kararını vermiş “TABİ Kİ EVET” diyor.”

Yorumlar

Çakır gündüz mahalle, akşamda köylerde

7 Nisan 2017 Cuma 19:31

Ereğli Haber

Çakır gündüz mahalle, akşamda köylerde

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, gündüzleri mahallelerde, akşamları da köylerde vatandaşlarla bir araya gelerek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatı.

Çakır, eşi İlknur Çakır, bazı Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileri ile birlikte Orhanlar, Karga ve Uzuhmehmet Mahallelerinde ‘Evet’ gazetesi ve içerisinde Anayasada değişikliği öngörülen 18 maddenin içeriklerinin yer aldığı ‘Evet’ broşürleri dağıtarak vatandaşlardan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne destek istedi.
Mahallelerde çalmadık kapı bırakmayan Çakır ve beraberindekiler, vatandaşlar tarafından güler yüzle karşılanırken, bazı vatandaşlar ‘Reis nerede biz oradayız. Kılıçdaroğlu’nu yine yeneceğiz’ şeklinde ifadeler kullandı.
Mahallelerde, evlerde ve sokaklarda karşılaştığı vatandaşlara hal-hatır sorarak kısaca Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlatan Çakır, kendisine iletilen sorun ve talepleri de dinledi. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasından ‘Evet’ çıkmasıyla birlikte sorunların tek elden daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulacağını vurgulayan Çakır, vatandaşlardan 18 maddelik Anayasa değişikliğini öngören halkoylamasında güçlü bir ‘Evet’ desteği istedi.

Akşam köylerden destek istedi
AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, gündüz gerçekleştirdiği mahalle programlarının ardından akşam da 3 tane köyü ziyaret ederek, köy sakinlerinden halkoylamasından ‘Evet’ çıkması yönünde destek istedi.
Çakır, dün akşam, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Genel Meclisi Üyeleri Rıfkı Gültekin, Ayhan Taşdelen, Ormanlı Belde Başkanı İsmail Üstün, bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları Yönetimi ile birlikte; Başören, Ormanlı ve Çömlekçi köylerini ziyaret etti.

“Almanya ‘Hayır’a çalışıyorsa bizim ‘Evet’ dememiz lazım”
Köy ziyaretlerinde kalabalık vatandaş toplulukları tarafından karşılanan Çakır ve beraberindekilerin kıraathanelerde yaptıkları toplantılara kadınların da ilgi gösterdiği görüldü.
Çakır, köylerde yaptığı konuşmalarda 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının bir seçim olmadığını belirterek; “Bu halkoylaması, gelecek 100 yılımızın yönetim sisteminin halk tarafından oylanmasıdır. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının özü şu; ey Türkiye Cumhuriyeti halkı, siz halk olarak bu devleti yönetmek istiyor musunuz? Siz yönetmezseniz askere selam verenler yönetecek, siz yönetmezseniz zenginler yönetecek, siz yönetmezseniz faiz lobileri yönetecek, gazeteciler yönetecek, medyacılar yönetecek. Bundan dolayı hakkınıza sahip çıkın. Bu bir siyasi parti seçimi değil, halkın yetki kullanımıdır. Bu hakkı bu güne kadar size kimse veremedi. Vermek isteyenler oldu, Süleyman Demirel istedi, Turgut Özal istedi, Necmettin Erbakan istedi, Muhsin Yazıcıoğlu istedi, Alparslan Türkeş istedi ama veremediler. Artık istikrarı kalıcı hale getiriyoruz. Şu anda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan var diye değil, her doğan için istiyoruz. Cumhurbaşkanı adayına bakacaksınız, adam aşırı sağcıysa kabinesinde solcular da olacak, çünkü yüzde 50+1 oy alması lazım. Baktınız ki adam AK Partili, MHP’liyi Bakan yapacak. Cumhurbaşkanı solcu olacaksa, onun kabinesinde de sağcı bakanlar olacak. Artık hareketli ve güçlü olacağız. Biz halkoylamasına gidiyoruz, Almanya ‘Hayır’a çalışıyor, günde 1 saat devlet televizyonundan yayın yapıyor. Ey Almanya, sen bizim özel işlerimize neden karışıyorsun? Bu iş eğer Almanya’nın aleyhine ise demek ki bizim lehimize. Almanya hayır diyorsa biz ‘Evet’ diyeceğiz. 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasının Ereğli’mize, Zonguldak’ımıza, Türkiye’mize ve dünya insanlığına hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyor, sizleri ‘EVET’ oylarınızla sandıkları patlatmaya davet ediyorum” dedi.
Çakır konuşmasının ardından da vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Yorumlar